۲K: جیانیس آنتتوکومپو نمونه واقعی یک شخصیت بازی‌های ویدئویی است

۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰

در زمین‌های آسفالت بسکتبال، جایی که جیانیس بازی کردن را یاد گرفته است، جایی برای پنهان شدن از آتش بیرحمانه آفتاب وجود ندارد. در جاده‌های سوت و کور و قدیمی، تنها سایه‌ای که می‌شود یافت، سایه درختان خشک و بی‌برگ است. و درحالی که دیوار‌های سنگی سفید با گرافیتی‌های زیبا تزئین شده است، نماهای دیوارهای یونانی به طور قابل توجهی دست‌نخورده باقی مانده است. طرفداران بسکتبال مکان‌هایی کمی مانند اینجا را می‌توانند نام ببرند که از دل آن‌ها قهرمانانی بزرگ بیرون آمده‌ باشند.

اگر شما به این میدان بازی بروید و با محلی‌ها صحبت کنید، بلافاصله متوجه می‌شوید که بسیاری از آن‌ها با “هیولای یونانی” آشنا هستند و حتی با وجود غوغای جام‌جهانی که این روزها به اوج خود رسیده، کسی او را فراموش نکرده است. بله او یک قهرمان محلی است که حال محبوبیتی بیشتر از قبل کسب کرده است.

طرفداران بسکتبال مکان‌هایی کمی مانند اینجا را می‌توانند نام ببرند که از دل آن‌ها قهرمانانی بزرگ بیرون آمده‌ باشند

از بکستبال اغلب به عنوان یک ورزش آمریکایی یاد می‌شود و شاید همین موضوع هم باعث شده است که این بار جیانیس ستاره بعدی عنوان NBA 2K19 باشد. این میدان بازی با چهره خاکی و قابل توجه خود، می‌تواند نمونه‌ای نزدیک به سایر زمین‌های مدیترانه‌ای باشد. گرمای خالص، مه کم‌رنگ و کم‌غلظت و خیابان‌های باریک و تنگ، همه احساسی آشنا را به ما منتقل می‌کند. در کنفرانسی مطبوعاتی در یونان، جیانیس می‌گوید که دوست دارد فرصت‌های بیشتری برای بازیکنان بین‌المللی در NBA ایجاد شود:

من می‌خواهم به شما نشان دهم که مهم نیست از اروپا یا آفریقا و یا آسیا باشید؛ شما می‌توانید به رویای خود دست یابید.

پشت بازاریابی‌های پر زرق و برق و عجیب و غریب، همیشه یک بسکتبالیست پرشور و شوق وجود دارد و تیمی که می‌خواهد داستان او را بازگو کند.

کاور هنری بازی فقط چهره جیانیس آنتتوکومپو (Giannis Antetokounmpo) را نشان نمی‌دهد، بلکه شامل برند او نیز می‌شود. دیگر خبری از فرمت همیشگی این کاورها نیست. رونی ساینگ (Ronnie Singh) کارگردان بازاریابی دیجیتالی در این مورد می‌گوید:

امسال ما می‌خواهیم که یک برند را معرفی کنیم. ما می‌خواستیم ورزشکاری که برروی کاور قرار می‌گیرد را بیشتر پوشش داده و برند او را نیز در کاور نشان دهیم.

جیانیس ضمن این که از جنبه‌های مختلف کار سخن گفت، در مورد کاور نیز توضیحاتی ارائه داد:

نام برادرانم در این کاور به چشم می‌خورد چرا که این بخشی از تاریخچه‌ای است که در کاورهای ۲K جریان دارد و من می‌خواستم که خانواده‌ام نیز در آن باشند. کاور از پدرم حرف می‌زند، از کشورم حرف می‌زند، از چیزهایی که در مورد من و خانواده من است می‌گوید و از جایی که از آن آمده‌ام.

رونی ساینگ: جیانیس آنتتوکومپو نمونه واقعی یک شخصیت بازی‌های ویدئویی است

از رونی در مورد نحوه انتخاب ورزشکار برای کاور سوال شد. اگر چه آماری که جیانیس از خود به جای گذاشته، خود گویای همه‌چیز است، ولی این که هر سال یک ورزشکار متفاوت برای کاور انتخاب شود، کار سختی است:

این وظیفه بر عهده گروه کوچکی در ۲K است. در آنجا ما در مورد شرایط ورزشکار، بازی او، سرگذشت او و مواردی مانند این صحبت می‌کنیم.

با این وجود رونی بلافاصله تائید کرد که این چیزی فراتر از عدد و رقم است و تیم NBA 2K19 می‌خواهد که به جیانیس، دستاوردهای او، میراث او و آنچه که او را یک بازیکن کرده است تبریک بگوید:

اینجا واقعا یک بحث افتخار در میان است. ورزشکاران بسیاری برای کاور وجود دارند و هر سال تنها یک نفر انتخاب می‌شود؛ بنابراین این مسئله مهمی است. ما از خودمان می‌پرسیم که آن‌ها چه سرگذشتی دارند و آیا می‌توانند به مدلی برای بازی ویدئویی تبدیل شوند. من فکر می‌کنم که جیانیس بازتاب خوبی از همه این موارد است. به عبارتی دیگر او یک نمونه واقعی از یک شخصیت بازی‌های ویدئویی است. او کسی است که می‌خواهید بخش career را با او تجربه کنید؛ او کسی است که از عهده هر کاری برمی‌آید.

جیانیس: من می‌خواهم به شما نشان دهم که مهم نیست از اروپا یا آفریقا و یا آسیا باشید؛ شما می‌توانید به رویای خود دست یابید

برای کسی که در آتن بزرگ شده است، تصورش سخت است که روزی تبدیل به ستاره یک لیگ بزرگ بشود؛ چه برسد به آن که روزی تبدیل به ستاره بازی ویدئویی آن لیگ نیز شود. اگرچه یونان باستان هزاران سال قبل میزبان اولین مسابقات المپیک در جهان بوده است، با این وجود امروزه کشورهایی همچون آمریکا و چین در زمینه ورزش پیشتاز هستند. جیانیس نه تنها کار بزرگی انجام داده است، بلکه مسیری را روشن کرده است تا دیگران نیز آن را برای آینده خود در پیش بگیرند. ممکن است عده‌ای بگویند که این یک حربه بازاریابی است و ۲K با این کار قصد داشته تا فروش خود در اروپا را افزایش دهد؛ با این وجود خود بازی در حال حاضر محبوبیت زیادی دارد و سال گذشته عنوان NBA 2K18 توانسته بدون وجود یک قهرمان محلی برروی کاورش، رکورد فروش را جابه‌جا کند. در آخر از رونی سوال شده که آیا استراتژی خاصی پشت این تصمیم وجود داشته است. پاسخی که رونی می‌دهد جالب و محکم است:

ما واقعا می‌خواستیم که داستان جیانیس آنتتوکومپو را بازگو کنیم. با اینکه او در سطح بین‌المللی شخص مهمی است، با این وجود این انتخاب ما به صورت ارگانیک اتفاق افتاده است. ما قطعا می‌خواهیم که برروی شخصی مناسب و داستانی مناسب تمرکز کنیم و بین‌المللی بودن او مهم نیست.

بازی NBA 2K19 در تاریخ ۲۰ شهریور ماه (۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی) برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی و اکس‌ باکس وان عرضه خواهد شد. شما می‌توانید هم اکنون نسخه ۲۰th Anniversary بازی (که لبران جیمز برروی کاور آن قرار دارد) را از طریق آمازون پیش خرید کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید