سازنده‌ی عنوان Egress مایل است که پردازنده‌ی اکس‌باکس وان اکس بهبود یابد

۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰

کنستانتین (Constantine) از استودیوی فازان (Fazan) می‌خواهد پردازنده‌ی اکس‌باکس وان اکس تقویت شود تا مشکلِ ساختن بازی‌های کنونی از بین برود.

Egress یک بازی بتل رویال است. این‌گونه بازی‌ها در دنیای امروز رشد قارچ گونه‌ای پیداکرده‌اند اما نکته‌ای که این عنوان را از بازی‌های دیگر متمایز می‌سازد سیستم مبارزه‌ی آن است که گفته‌شده مانند سیستم مبارزه‌ی سری Souls خواهد بود. حالا که بازار بازی‌های بتل رویال بسیار داغ است، اگر بازی‌ای بخواهد در این سبک خودی نشان دهد باید چیز جدید و منحصربه‌فردی برای ارائه داشته باشد؛ مانند سیستم مبارزه‌ی همین بازی.

سایت GamingBolt اخیراً مصاحبه‌ای با کنستانتین از استودیوی فازان انجام داده است که طی آن، او نظر این استودیو را به عنوان توسعه‌دهندگان بازی، درباره‌ی کنسول‌ها و سخت‌افزارشان اعلام کرده. یکی از سؤالاتی که از او پرسیده شد این بود که آیا حضور حافظه‌ی بیشتر در کنسول‌ها، برروی RAM موردنیاز برای بازی‌های رایانه‌های شخصی تأثیری دارد یا نه (اکس‌باکس وان اکس دارای ۱۲ گیگابایت حافظه RAM است در حالی که پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان هرکدام ۸ گیگابایت RAM دارند و پلی‌استیشن ۴ پرو از ۹ گیگابایت RAM بهره می‌برد).

پاسخ کنستانتین به‌طور خلاصه این بود:” تا زمانی که کنسول‌های استاندارد به عنوان پایه برای طراحی بازی‌ها قرار می‌گیرند، چنین اتفاقی نمی‌افتد” او گفت:

خیر. ما هنوز ابتدا بازی را برای کنسول‌های پایه این نسل بهینه می‌کنیم (پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان). حضور اکس‌باکس وان اکس با ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی RAM برروی حداقل RAM موردنیاز برای بازی‌ها تأثیری نخواهد داشت.

او همچنین درباره‌ی پردازنده‌ی ناامیدکننده‌ی کنسول‌ها، از جمله اکس‌باکس وان اکس که بهبودهای قابل‌توجهی در بخش‌های دیگر دریافت کرد، صحبت کرد و گفت که این امر در ساختن بازی‌ها ایجاد اشکال می‌کند.

بر کسی پوشیده نیست که مشکلِ طراحی بازی‌ها و تکنولوژی‌های مربوط به بازی‌های کنونی پردازنده است. پس بله. خوشحال می‌شوم که بهبودهای قابل‌توجهی را در پردازنده‌ی اکس‌باکس وان اکس ببینم.

البته اکنون برای رفع ضعف‌های سخت‌افزاری کنسول‌هایی که راهی بازار شده‌اند که کنستانتین به آن اشاره کرد، بسیار دیراست. با این وجود به نظر می‌رسد منظور کنستانتین بهبودهای نرم‌افزاری بوده است که کارهایی مانند پردازش فرمان و تخصیص هسته را انجام دهد؛ درست مانند همان کاری که مایکروسافت با اکس‌باکس وان کرد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید