امی هنینگ از آینده‌ی بخش تک‌نفره می‌گوید

۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰

به تازگی و در طی مصاحبه‌ای، امی هنینگ (Amy Henning) که بیشتر شهرت خود را مدیون ساخت یکی از بهترین عناوین سوم شخص حال حاضر صنعت‌ بازی‌سازی یعنی سری Uncharted است، در مورد عناوین تک‌نفره نسل حاضر و آینده‌ی پیش‌ روی آن‌ها سخن گفته است.

امروزه بسیاری از استودیو‌های ترد پارتی برای ساخت عناوین تک‌نفره با مشکلات بزرگی رو به رو هستند، مشکلاتی که استودیو‌های فرست پارتی به دلیل حمایت شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت (Microsoft)، سونی (Sony) و نینتندو (Nintendo) با آن‌ رو به رو نیستند. با توجه به موفقیت چند وقت اخیر عناوینی نظیر God of War و Detroit Become Human، این موضوع که هنوز هم بسیاری از بازیکنان به دنبال تجربه‌ی عناوین تک‌نفره هستند، کاملا واضح است. اما موضوع اصلی در مورد عناوین تک‌نفره ترد پارتی می‌باشد، عناوینی که ممکن است به دلیل نبود یک ناشر قدرتمند آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگیرند و به فراموشی سپرده شوند. این موضوع شاید یکی از دلایل کم رنگ شدن بازار عناوین تک‌نفره در چند سال اخیر باشد.

امی هنینگ و مارک سرنی (Mark Cerny) با حاضر شدن در Gameslab به صحبت در مورد حرفه‌ی بازی‌سازی و جنبه‌های مختلف آن پرداختند. افراد حاضر در سالن در مورد الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و آیا اینکه بازی‌های تک‌نفره رو به مرگ هستند، سوالاتی پرسیدند که در پاسخ امی هنینگ اعلام کرد که این موضوع به توسعه‌دهندگان بستگی دارد.

موضوع این نیست که ما داریم به مرگ بازی‌های تک‌نفره نگاه می‌کنیم و یا اینکه بازیکنان دیگر این بخش را نمی‌خواهند. بعضی از ناشران با توجه به برنامه‌های آینده‌ی خود در حال دنبال کردن این رویه هستند. اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم، ساختن بازی‌ها به روش‌‌های سنتی روز به روز در حال سخت‌تر شدن می‌باشد. به همین خاطر است که من قبلا در مورد این موضوع که ما در یک نقطه‌ی تغییر در صنعت بازی‌سازی هستیم، صحبت‌ کرده‌ام. ما مدت‌هاست که در حال صحبت کردن در مورد این موضوع هستیم. چگونه به ساخت اینگونه‌ بازی‌های که هزینه‌های هنگفتی برای توسعه‌ی آن‌ها نیاز است ادامه دهیم؟ ما نمی‌خواهیم که تجربه‌ی بخش تک‌نفره را کنار بگذاریم، اما فشار‌های بیشتری برروی ما مبنی ساخت بیشتر و بیشتر این بازی‌ها با همان قیمت قبلی وجود دارد.

امی هنینگ در ادامه صحبت‌های خود به بیان انتظارات خود از آینده‌ی عناوین تک‌نفره پرداخت.

به اعتقاد من این موضوع همیشگی و پایدار نخواهد بود. چراکه باعث گم شدن هدف بازی‌های تک‌نفره خواهد شد. من قبلا به بعضی از افراد حاضر در اینجا هم گفته‌ام که من یک بازی را به هدف تمام کردن آن انجام می‌دهم. من می‌خواهم داستان بازی را ببینم و از یک داستان پیچیده لذت می‌برم… بسیاری از بازیکنان بازی را به پایان نمی‌رسانند. ما بازی‌های داستان محور می‌سازیم اما تنها بخش کوچکی از بازیکنان پایان آن را می‌بینند. این موضوع واقعا دردآور است.

امیداورم که شاهد تغییرات بیشتری در این صنعت باشیم. جایی که می‌توان از طریق یک حالت اشتراکی بازی‌های با داشتن سه یا چهار ساعت بخش داستانی را با قیمتی مناسب عرضه کرد. هم اکنون امکان فروش دیجیتالی وجود دارد، پس احتمالا این موضوع امکان‌پذیر خواهد بود. ما نباید خود را اسیر این قیمت‌های کنونی کنیم و به ساخت محتوای بیشتر و بیشتر ادامه دهیم. این موضوعی است که با هدف اصلی این بازی‌ها در تضاد می‌باشد.

به نظر می‌رسد که امی هنینگ به آینده‌ی بازی‌های تک‌نفره بسیار خوشبین است. اما ظاهرا از نظر او قیمت‌های کنونی جواب‌گوی ساخت بازی‌های عظیم نیست. او پیشنهاد می‌دهد که بسته به مدت زمان و کیفیت عناوین، قیمت‌های متغیری برای خرید آن‌ها در نظر گرفته شود. همچنین یکی از دلایل کم رنگ شدن وجود بخش تک‌نفره در نسل حاضر مربوط به مشارکت تعداد کمی از بازیکنان برای به پایان رساندن داستان بازی است. موضوعی که بنابر گفته‌ی تری آرک (Treyarch) دلیل اصلی نبود بخش تک‌نفره در عنوانی نظیر Call of Duty: Black Ops 4 می‌باشد.

نظر شما در مورد آینده‌ی بخش تک‌نفره چیست؟ آیا شاهد بازگشت این بخش به روز‌های اوج خود خواهیم بود؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید