تاد هاوارد: تا زمانی‌که Skyrim را خریداری کنید به عرضه‌ی آن ادامه می‌دهیم

۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰

در حال حاضر شاهد هستیم که بازی The Elder Scrolls V: Skyrim، هفت سال پس از انتشار، هم‌چنان برای تمام پلتفرم‌ها عرضه می‌شود و شاید باورتان نشود که ماهانه میلیون‌ها نفر هم‌چنان به تجربه‌ی این بازی می‌پردازند. حال به تازگی تاد هاوارد، تهیه کننده و کارگردان استودیوی بتزدا اشاره می‌کند بتردا تا زمانی که بازی‌بازان عنوان Skyrim را خریداری کنند به عرضه‌ی دوباره آن ادامه خواهد داد.

شاید شما هم کنجکاو هستید که بدانید چرا بتزدا با وجود این‌که هفت سال از انتشار عنوان نقش آفرینی The Elder Scrolls V: Skyrim  می‌گذرد، هم‌چنان به عرضه‌ی‌ دوباره این بازی به بازار ادامه می‌دهد. تاد هاوارد، تهیه کننده و کارگردان استودیوی بتزدا به تازگی و طی رویداد Games Lab 2018 که در شهر بارسلونا برگزار می‌شود، مصاحبه‌ای را با جف کایلی انجام داده است که در این رابطه توضیحاتی ارائه می‌دهد.

اولین چیزی که آقای هاوارد به آن اشاره می‌کند این است ” اگر می‌خواهید ما عرضه‌ی این عنوان را متوقف کنیم، پس دیگر آن را نخرید “. این اولین باری است که یک عامل اجرایی در رابطه با بازی خود این‌گونه شفاف صحبت می‌کند. حال بیایید و این موضوع را با عرضه‌ی سالانه سری  Assassin’s Creed مقایسه کنیم. لیونل ریودو، نایب رییس سابق شرکت یوبی‌سافت زمانی در ارتباط با این‌که چرا این شرکت هر سال نسخه‌ی جدیدی از سری  Assassin’s Creed را به بازار عرضه می‌کند پاسخ داد:

ما قادر هستیم تا هر سال نسخه جدیدی از  Assassin’s Creed را به بازی‌بازان ارائه دهیم زیرا آن‌ها هر سال یک Assassin’s Creed جدید می‌خواهند.. بنابراین تا زمانی که این موضوع ادامه پیدا کند، بسیار احمقانه خواهد بود اگر این احتیاج بازی‌بازان را برآورده نکنیم اما این موضوع فشار بسیاری بر‌روی ما وارد می‌کند تا چیزی را بسازیم که هرگز طرفداران را نا‌امید نکند.

به نظر می‌رسد یوبی‌سافت به گفته‌ی خودش عمل کرده و هر سال شاهد انتشار نسخه‌های جدیدی از سری Assassin’s Creed بوده ایم. یک سال فاصله به این شرکت اجازه داد تا Assassin’s Creed بهتری ساخته و با معرفی Assassin’s Creed Odyssey و عرضه‌ی آن در سال جاری، انتشار سالانه این سری را از سر گیرد.

در هر صورت با توجه به معرفی Elder Scrolls VI، شاید تا هفت سال دیگر همچنان Skyrim را تجربه کنیم اما حداقل می‌دانیم که این سری ادامه خواهد یافت. شاید دلیل این انتظار طولانی را بتوان نبود تکنولوژی لازم برای توسعه‌ی نسخه‌ی جدید به شمار آورد؛ تکنولوژی که به گفته‌ی تاد هاوارد دست‌یابی به آن برای توسعه‌ی Elder Scrolls VI، در حال حاضر نزدیک تر شده است

The Elder Scrolls V: Skyrimهم اکنون برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید