Sega درخصوص بهبودهای گرافیکی Shenmue 1 و ۲ توضیحاتی ارائه کرد

۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰

علاوه بر ارائه توضیحات در مورد بهبودهای گرافیکی عنوان Shenmue 1 و ۲ HD Remaster، توضیحاتی نیز در مورد نرخ فریم این بازی و این که چرا روی ۳۰ بر ثانیه قفل شده است نیز توسط Sega داده شد. طبق این اظهارات به نظر می‌رسد که Sega دلیل قانع کننده‌ای برای انجام این کار داشته که در ادامه با هم از جزئیات بیشتر این خبر مطلع خواهیم شد.

زمانی که غیر ممکن، ممکن شد و خبر ساخت و توسعه Shenmue 3 اعلام شد، اولین سوالی که از جانب طرفداران مطرح شد این بود که پس پورت Shenmue و Shenmue II چه می‌شود؟ Sega در نهایت تصمیم گرفت که این خیالات و رویاها را به واقعیت بدل کند و اخیرا هم جلسه پرسش و پاسخ مفصلی برگزار کرد و چند نکته کلیدی در مورد پورت نسخه رایانه شخصی این بازی‌ها و همچنین سایر نسخه‌های آن‌ها مطرح کرده است.

اولین نکته‌ای که بدان اشاره شده این است که بازی‌های آرکید جذابی که در نسخه‌های کلاسیک و اولیه این بازی‌ها وجود داشت، همچنان باقی مانده‌اند و کاملا دست نخورده مانده‌اند. همچنین جدای از ویژگی‌های بصری بهبود یافته که در تمام بازی‌های بازسازی شده امری عادی و طبیعی است، و همچنین رزولوشن HD و UI بهبود یافته و به‌روزرسانی شده، این بازی از این به بعد امکان حرکت با دسته‌های آنالوگ کنترلر را نیز برای بازی‌بازان محیا خواهد کرد. علاوه بر این‌ها بازی‌بازان از این به بعد می‌توانند هر جای این بازی که دوست داشتند، بازی خود را ذخیره کنند و همچنین فایل‌های ذخیره خود را از نسخه اول به نسخه دوم منتقل کنند. همچنین دوبله انگلیسی و ژاپنی هم در هر دو نسخه برای بازی‌بازان در دسترس قرار گرفته است.

اما با این حال، محدودیت‌هایی هم در این بازی وجود دارد. مثل میان‌پرده‌هایی که به صورت جعبه‌های دیالوگ به نمایش در می‌آیند. همچنین تیم توسعه دهنده این بازی نسخه ایکس‌باکس عنوان Shenmue II را نیز پورت کرده تا بازی‌بازان این بار این بازی را با جلوه‌های بصری و گرافیکی بهتر تجربه کنند. علاوه بر این مشخص شده که این بازی از برخی از ویژگی‌های انحصاری برای نسخه رایانه شخصی نیز بهره‌مند است که از این جمله می‌توان به قابلیت پشتیبانی کامل از کنترلر و یا موس و کیبورد اشاره کرد.

اما در مورد این که چرا این بازی روی نرخ فریم ۳۰ بر ثانیه قفل شده است، تیم سازنده این بازی توضیحاتی ارائه کرده است. آن‌ها اظهار کرده‌اند که برخی محدودیت‌های کد بندی شده در بخش نرخ فریم وجود دارد که بدین معنا است که اگر آن‌ها در مسیر ساخت و توسعه این بازی قصد افزایش نرخ فریم را داشتند، ممکن بود همه چیز به هم بریزد و تمام زحمات آن‌ها به باد برود. عنوان Shenmue & Shenmue II HD در تاریخ ۳۰ مرداد ماه سال جاری (بیست و یکم آگوست ۲۰۱۸ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید