جید ریموند جزئیات جدیدی از بازی آینده‌ی استودیو موتیو فاش کرد

۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

جید ریموند (Jade Raymond) یکی از خالقین اصلی مجموعه‌ی Assassin’s Creed است که سابقه‌ی کار برروی عنوان Watch Dogs را نیز در کارنامه‌ی خود دارد. او پس از جدایی از یوبی‌سافت در سال ۲۰۱۵ استودیوی الکترونیک آرتس موتیو (EA Motive) را تاسیس کرد که تا چندی پیش برروی بخش تک‌نفره‌ی داستانی عنوان Star Wars Battlefront II مشغول به کار بود.

او به‌تازگی در گفتگو با مجله‌ی Game Informer دررابطه با بازی بعدی استودیو موتیو صحبت‌هایی به میان آورده است که طی آن‌ها جزئیات جدیدی آشکار شده‌اند. اول از همه این‌که به نظر می‌رسد این بازی عنوانی در سبک اکشن ماجراجوییِ “پویا” باشد که قرار است نوآوری‌های جدیدی در این سبک به‌وجود آورد و در جهانی وسیع و “زنده” که به‌طور مداوم تکامل می‌یابد جریان داشته باشد. مطابق گزارشات هدف اصلی بازی فقط “کُشتن” نیست و مفهوم گیم‌پلی آن چیزی فراتر از اصول سنتی سبک اکشن است و تمرکز آن بیشتر برروی گشت و گذار و اکتشاف می‌باشد.

توسعه‌دهندگان در حال ساخت بازی و دنیای آن در کنار انعطاف پذیری در تصمیمات به عنوان عنصر اصلی هستند تا با حذف موانع، اجازه‌ی استفاده از اَشکال جدیدی از تعامل را به بازی‌بازان بدهند.

همچنین به ‌نظر می‌رسد بعضی مشخصه‌های اجتماعی نیز در بازی وجود داشته باشند و بازی‌بازان بتوانند تجربیات خود از بازی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. هرچند که کاملاً مشخص نیست اما به نظر می‌رسد با عنوانی در زمینه‌ی علمی تخیلی طرف باشیم. همچنین مشخص شد که این پروژه فعلا در مراحل ابتدایی توسعه‌ به سر می‌برد و زمان زیادی تا اتمام ساخت آن باقی مانده است.

از آن‌جا که چندی پیش خبری مبنی بر گسترش استودیو موتیو منتشر شد و ریموند نیز بعدها بیان کرد که علاقه به ساخت داستانی مثبت در بشریت دارد؛ می‌توان نتیجه گرفت الکترونیک آرتس عزم خود را قویاً برای ساخت عنوانی داستان محور جزم کرده است که این موضوع می‌تواند خبر خوبی برای علاقه‌مندان بازی‌های داستان محور باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید