میازاکی از مزایای حضور اکتیویژن و شکل داستانی Sekiro: Shadows Die Twice می‌گوید

۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

بدون شک Sekiro: Shadows Die Twice یکی از برترین عناوین نمایش داده شده در رویداد E3 2018 بود و توانست نامزد دریافت جوایز گوناگونی در این نمایشگاه شود. عنوانی جدید از استودیوی خوش‌نام فرام سافت‌ور (FromSoftware) و هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) که گفته می‌شود گرچه با عناوین قبلی سازندگان خود متفاوت می‌باشد اما همچنان روح آن‌ها را با خود حفظ کرده است.

با این‌که افراد بسیاری از معرفی این عنوان خوشحال شدند هنگامی که نام اکتیویژن (Activision) به عنوان ناشر بازی نمایان شد نگرانی‌های بسیاری در میان آن‌ها به وجود آمد. به‌تازگی هیدتاکا میازاکی کارگردان عنوان Sekiro: Shadows Die Twice در مصاحبه‌ با وب‌سایت Eurogamer ضمن بیان این‌که بازی‌بازان در این بازی مانند عناوین قبلی او با مرگ‌های زیادی مواجه می‌شوند برای چندمین بار از مزایای پشتیبانی اکتیویژن برای فرام سافت‌‌ور صحبت کرده و به هواداران اطمینان خاطر داده است:

بله آموزش یک جنبه‌ی آن است که ما درحال دریافت برخی از مورد نیازترینِ آن هستیم. این همچنین به سطح آسانی و قابل بازی بودنی که در سایر بازی‌ها وجود دارد نیز بستگی دارد. این چیزها عموماً در تخصصمان نیست ولی ما به پشتیبانی نیاز داریم و اکتیویژن این پشتیبانی را ارائه می‌دهد. یکی از دلایلی که ما با اکتیویژن هم‌کاری می‌کنیم این است که خلاقیت ما را به بالاترین حد برساند. فرام سافت‌ور سرمقاله و کنترل مدیریتی بازی و محتوای آن را برعهده دارد و بعد از این‌که کلید “شروع” را در بازی فشار می‌دهید همه چیز مربوط به تیم فرام سافت‌ور می‌شود. یعنی ما در بعضی چیزها به کمک نیاز داریم و توصیه‌هایی از اکتیویژن می‌گیریم اما آن‌ها ۱۰۰ درصد به دیدگاه ما احترام می‌گذارند و نمی‌خواهند هسته‌ی هواداران و هسته‌ی مفهوم گیم‌پلی را از هم بپاشند.

اگرچه Sekiro: Shadows Die Twice عنوانی با داستانی شخصیت محور است اما همچنان از روایت مراحل به‌هم پیوسته‌ی سری Dark Souls بهره می‌برد. میازاکی در این رابطه به هواداران اطمینان داد که از وجود میان‌پرده‌های زیاد احساس نگرانی نداشته باشند:

این‌بار داستان شخصیت محور خواهد بود ولی این یک بازی داستان محور نیست. قرار نیست بازی‌باز در یک مسیر خطی پیش‌روی کند و داستان ذره ذره از طریق میان‌پرده‌های بسیار زیاد یا هر چیز مشابهی به او منتقل شود. یکی از جنبه‌های اصلی بازی‌های قبلی فرام سافت‌ور جمع کردن تکه‌ تکه‌ی قطعات پراکنده شده‌ی داستان و ساختن لایه‌ها و عمق آن و درک داستان توسط خودتان بود. این جنبه همچنان به صورت دست نخورده در بازی وجود دارد.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید