TGC 2018 | وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برای تقویت و تکامل TGC از بازی‌سازان نظرخواهی می‌کنیم

۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز  به بازدید از TGC2018 پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سید عباس صالحی امروز ظهر از TGC2018 بازدید کرد و با تعداد زیادی از بازی‌سازان و غرفه‌داران حاضر در این رویداد به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از این رویداد در جمع خبرنگاران گفت: بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسوولیت حوزه بازی‌های رایانه‌ای برعهده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شده است. با این حال برنامه‌هایی برای هماهنگی بیشتر با وزارتخانه‌های مختلف در این حوزه داریم.

صالحی در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری یک نمایشگاه عمومی در کنار رویداد TGC وجود دارد گفت: هدف‌گذاری TGC انتقال و تبادل دانش و فرصت‌سازی برای حضور بازی‌های ایرانی در بازارهای خارجی است.  این رویداد هنوز نوپا محسوب می‌شود و باید برای تکامل و تقویت آن با همراهی فعالان این حوزه، کار کارشناسی صورت گیرد. ما نیز حتما نظر بازی‌سازان را در این خصوص جویا می‌شویم.

وی با بیان این که برای رشد صنعت بازی‌سازی نیازمند فعالیت و همراهی و هماهنگی همه بازیگران این عرصه هستیم گفت: با این حال هر رویدادی با یک هدف مشخص تعریف می‌شود و با توجه به این هدف ممکن است شاهد حضور یک مجموعه در یک رویداد باشیم یا نه. اما این موضوع نافی ارزش‌ها و تلاش‌های آن مجموعه در صنعت بازی‌های رایانه‌ای نیست.

صالحی در پاسخ به اثر تحریم‌ها بر TGC گفت: هنوز خیلی از مسایل در حد گمانه‌زنی است. با این حال ما تلاش می‌کنیم از رویداد TGC صیانت کرده تا حداقل ضربه احتمالی را ببیند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که دو حوزه تبلیغات و رسانه باید به کمک صنعت بازی بیایند گفت: خوشبختانه در TGC دیدم که چند مجموعه در حوزه تبلیغات در این صنعت فعال شده‌اند که می‌توانند کمک زیادی به بازی‌سازان انجام دهند.

وی ادامه داد: رسانه‌های عمومی از جمله صدا و سیما هنوز به طور جدی به بازی‌های رایانه‌ای توجه نکرده‌اند که امیدواریم فعال شوند. درباره رسانه‌های تخصصی نیز این رسانه‌ها باید تقویت شود و در این راه می‌توان انتظار داشت مذاکراتی میان بنیاد ملی بازی‌ها و معاونت مطبوعاتی شکل بگیرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید