استودیوی سازنده‌ی The Elder Scrolls: VI حدود ۴۰۰ نفر کارمند دارد

۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

بتسدا گیم استودیوز (Bethesda Game Studios) تعداد زیادی از بهترین، پرفروش‌ترین، محبوب‌ترین و الهام بخش‌ترین بازی‌های تاریخ را تولید کرده است اما با این‌حال برای مدتی طولانی تنها یک استودیوی کوچک بود که هم‌زمان تمام افرادش برروی یک عنوان کار می‌کردند. به هر صورت صنعت بازی‌ها طی این سال‌ها رشد کرده و این موضوع بر ساختار بتسدا نیز تاثیرگذار بوده است.

بتسدا در چند سال گذشته استودیوی خود را گسترش داده است و هم‌اکنون آن‌ها سه استودیو در آستین، مونترال و مریلند دارند. به‌تازگی نیز تاد هاوارد (Todd Howard) کارگردان عناوینی چون Fallout 4 و The Elder Scrolls V: Skyrim گفتگویی با وب‌سایت GamesBeat داشته است که طی آن بیان کرد هم‌اکنون ۴۰۰ نفر درحال کار در استودیوهای بتسدا هستند:

ما به Starfield و The Elder Scrolls: VI و نقشه‌هایی که دررابطه با آن‌ها در سر داشتیم می‌اندیشیدیم که متوجه شدیم برای تحقق آن‌ها باید افراد بیشتری نسبت به ۱۰۰ نفر کارمندی که مدتی طولانی در استودیو داریم در اختیار داشته باشیم.

ما به صورت داخلی شروع به انجام این کار کردیم. ما جلسات بزرگ ماهانه‌ای در استودیوهای بتسدا داشتیم که در دفاتر دیگر استودیوها به صورت همزمان استریم می‌شدند. شما در یک جلسه به ۴۰۰ نفر آدم نگاه می‌کنید و هر ماه گروه‌هایی از تیم داریم که نزد ما می‌آیند و می‌گویند “این چیزی است که ما این ماه انجام داده‌ایم”. به همین دلیل این امری بزرگ است. ما سعی می‌کنیم تا افرادمان را متمرکز نگه‌داریم.

مشخصاً هر چقدر که تیم بزرگ‌تر باشد و افراد بیشتری در آن حضور داشته باشند؛ کنترل و متمرکز ساختن آن دشوارتر خواهد بود و این موضوع دقدقه‌ی افراد بزرگی چون هیدئو کوجیما پس از شروع کار برروی Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots نیز بوده است. به هر صورت هواداران امیدوارند اکنون که تعداد افراد استودیو به شکل قابل توجهی افزایش یافته است؛ رویه‌ی ساخت عنوان The Elder Scrolls: VI نیز تسریع یابد و مجبور به انتظاری طولانی برای تجربه‌ی آن نباشند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید