تاد هاوارد: Fallout 76 مسیری نیست که بتزدا برای آینده درنظر گرفته باشد

۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰

استودیو بتزدا گیم (Bethesda Game Studios)، بسیاری از طرفداران خود را با معرفی عناوین موردانتظاری همچون The Elder Scrolls 6 و Starfield خوشحال کرده است. مشکل اینجاست که زمان بسیار زیادی به انتشار این عناوین باقی مانده است و حتی ممکن است Starfield برای کنسول‌های نسل فعلی نیز منتشر نشود. امسال ما باید به عنوان Fallout 76 بسنده کنیم؛ عنوانی که گیم‌پلی آخرالزمانی و بقا را در محیطی آنلاین ارائه می‌دهد.

اینطور نیست که بتزدا برای واکنش‌هایی که در مورد Fallout 76 دریافت خواهد کرد، آماده نباشد؛ با این وجود وقتی که پای یک بازی سرویس محور در میان باشد و بتوان در آن بسته‌های الحاقی رایگان و به‌روزرسان‌هایی را با پول داخل بازی خریداری کرد، قضیه کمی فرق می‌کند. تاد هاوارد (Todd Howard) کارگردان بازی می‌خواهد به همه یادآوری کند این مسیری نیست که بتزدا برای آینده در پیش گرفته است. او در گفتگویی با Games Industry Biz، مطالب زیر را بیان کرده است:

این بازی آینده را نشانه نگرفته است. مردم گاهی فراموش می‌کنند که ما قبلا نیز چنین کارهای ترکیبی و متفاوتی را انجام داده‌ایم. Elder Scrolls Online یکی از بزرگترین بازی‌های آنلاین حال حاضر است؛ ما Fallout Shelter را داریم که هنوز هم در حال به‌روزرسانی آن هستیم و نیز عنوان Elder Scrolls: Legends. هر کس که بگوید “این آینده صنعت بازی است و این بخش از بازی‌ها دیگر مرده است” دچار اشتباه شده است. ما می‌خواهیم همه چیز را تجربه کنیم. مدت‌هاست که می‌خواستیم برروی یک عنوان چندنفره کار کنیم و ایده آن را در ذهن داشتیم. ما نباید بترسیم بلکه باید آن را امتحان کنیم.

بتزدا تعهد خود به ساخت بازی‌های تک‌نفره را با عناوینی همچون RAGE 2 و Wolfenstein: Youngblood که سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر خواهند شد و نیز عنوان در دست توسعه DOOM: Eternal، اثبات کرده است. بتزدا در حال حاضر تمرکز شدیدی برروی عنوان Fallout 76 دارد اما بازی‌های جهان باز و کلاسیک بتزدا نیز در راه هستند. از طرفی اخیرا اعلام شده که Fallout 76 بعد از انتشار سرورهایی برای تجربه تک‌نفره ارائه خواهد داد که در اینجا می‌توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

عنوان Fallout 76 در تاریخ چهارشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷ (۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌ باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید