ولو به دنبال ساخت جانشینی برای Steam Spy است

۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰

آیا شما نیز می‌خواهید بدانید که دوستانتان در استیم چه بازی‌هایی را تجربه می‌کنند؟ باید گفت در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد. ولو (Valve) اخیرا تغییراتی در تنظیمات حریم خصوصی افراد اعمال کرده است که در اصل باعث غیرفعال شدن Steam Spy شده است. البته سایت موردنظر دوباره بازگشته است؛ با این وجود الگوریتم جدیدی که برای Steam Spy استفاده شده است، آن چنان که باید دقیق نیست.

خوسبختانه ولو در نظر دارد دارد تا نسخه مخصوص خود را از Steam Spy عرضه کند که این نسخه قرار است بهتر و دقیق‌تر باشد. جان-پیتر اورت (Jan-Peter Ewert)، رئیس بخش توسعه کسب و کار در ولو، در کنفرانس Russian White Nights حضور یافته و توضیحاتی را در این زمینه ارائه داده است که در ادامه می‌خوانید:

اختلافات گسترده‌ای در زمینه میزان دقیق بودن Steam Spy وجود داشت. برای یک سری از بازی‌ها بسیار دقیق بود و برای برخی دیگر نیز دقت لازم را نداشت. توسعه‌دهندگان به چیزی بهتر از Steam Spy نیاز دارند. ما سخت مشغول کار بر روی ابزارها و روش‌هایی جدید برای استخراج اطلاعات از استیم هستیم و امیدواریم که این اطلاعات دقیق‌تر و کاربردی‌تر از اطلاعاتی باشد که قبلا Steam Spy برای شما ارائه می‌داد.

اما واکنش سرگی گالیونکین (Sergey Galyonkin) سازنده Steam Spy نیز به ساخت یک نمونه بهتر و دقیق‌تر جالب است و در کمال تعجب به نظر می‌رسد که با توجه به پست توییتری‌اش، او از این موضوع خوشحال است:

ولو به وجود مشکلی در Steam Spy واکنش نشان داده است. به طور خلاصه آن‌ها معتقد هستند که Steam Spy به اندازه کافی دقیق نیست؛ بنابراین در نظر دارند که خودشان نسخه‌ای بهتر از Steam Spy را بسازند. به شدت منتظر آن خواهم بود.

اگر شما نیز یک خوره‌ی اطلاعاتی باشید، Steam Spy برای شما سرگرم‌کننده خواهد بود؛ اما مهم‌تر از این موضوع، Steam Spy منبعی مهم برای توسعه‌دهندگان مستقل به شمار می‌رود. در واقع این تنها راهی است که می‌توان فهمید رقبای شما در استیم چگونه عمل می‌کنند. بنابراین این موضوع که ولو در حال کار بر روی جانشینی برای آن است خبر خوبی به شمار می‌رود. اما اینکه آیا همه به این قابلیت دسترسی خواهند داشت یا فقط منحصر به سازندگان خواهد بود، سوالی است که فعلا جوابی برای آن نداریم.

آیا قبلا با Steam Spy کار کرده‌اید؟ انتظارات شما از ولو برای ساخت جانشینی برای آن چه خواهد بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید