الکترونیک آرتس: Zelda دلیل شکست Mass Effect Andromeda می‌باشد

۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰

در اقدامی عجیب، الکترونیک آرتس (Electronic Arts) از Zelda Breath of the Wild به عنوان دلیل اصلی شکست Mass Effect Andromeda در جلب نظر منتقدان و بازیکنان یاد کرده است.

به تازگی مارک دارا (Mark Darrah) که به عنوان یکی از توسعه‌دهندگان در ساخت Mass Effect Andromeda دست داشته، در طی مصاحبه‌ای با GameInformer، دلیل شکست تجاری این عنوان نقش‌آفرینی را همزمانی عرضه‌ی آن با پنج عنوان نقش‌آفرینی دیگر عنوان کرد و به طور مشخص از بازی Zelda Breath of the Wild نام برد.

من فکر می‌کنم که بازی در بازه‌ی زمانی بسیار شلوغی در ماه مارس عرضه شد، شاید بتوان گفت که شلوغ‌ترین ماه در تاریخ صنعت بازی‌سازی، جایی که پنج عنوان نقش آفرینی به طور همزمان منتشر شدند. ماهی که در آن شاهد عرضه Zelda نیز بودیم.

از دیدگاه مارک دارا، عرضه‌ی این پنج بازی نقش آفرینی، باعث شده که Mass Effect Andromeda آنطور که باید نتوانسته خود را نشان دهد. این بیانیه‌ی او دروغی بزرگ، مضحک و غیر منطقی است. چرا که تنها عنوان نقش‌آفرینی بزرگی که در آن ماه عرضه شد، Zelda Breath of the Wild بود.

همچنین در ماه مارس ۲۰۱۷ شاهد عرضه‌ی عناوین دیگری نظیر Nier: Automata و Ghost Recon: Wildlands بودیم که از میان این بازی‌ها فقط می‌توان  Mass Effect Andromeda را یک نقش‌آفرینی واقعی در نظر گرفت، حتی Zelda هم در درجه‌ی اول عنوانی اکشن ماجراجویی است و به سختی می‌توان از آن به عنوان یک بازی نقش آفرینی یاد کرد.

پس ادعای عرضه‌ی Mass Effect Andromeda در شلوغ‌ترین ماه تاریخ صنعت بازی‌سازی، دروغی بزرگ است. اما شنیدن این بهانه از الکترونیک آرتس زیاد هم جای تعجب ندارد چرا که قبلا هم بارها شاهد بهانه‌های مضحک از سوی این شرکت بوده‌ایم.

یکی از دلایل شکست Mass Effect Andromeda مربوط به مشکلات بی‌شمار بازی در زمان عرضه می‌باشد، عنوانی که با تبلیغات بی حد و مرز خود، قول تجربه‌ای بی‌نظیر را می‌داد. اما بازی نهایی اصلا شبیه تبلیغات پر زرق و برق الکترونیک آرتس نبود.

بعد‌ها بایوور (Bioware) اعلام کرد که الکترونیک آرتس آنها را مجبور به استفاده از موتور بازی‌سازی Frostbite کرده، موتوری که به منظور ساخت عناوین تیراندازی اول شخص طراحی شده نه یک بازی نقش‌آفرینی به مانند Mass Effect. مطمئنا سیاست‌های داخلی، طمع و بی‌کفایتی مسئولان الکترونیک آرتس، سهم بزرگی در این شکست داشته است.

همیشه از Mass Effect به عنوان بازی بزرگ یاد می‌شود، پس انتظار می‌رود که این عنوان به رقابت به دیگر بازی‌های بزرگ بپردازد نه اینکه از عرضه‌ی آن‌ها هراس داشته باشد و این موضوع را دلیل شکست خود اعلام کند.

مارک دارا هم اکنون در حال کار بر روی عنوان Anthem می‌باشد، بیاید امیدوار باشیم که نینتندو (Nintendo) نسخه‌ی جدیدی از Zelda را در زمان عرضه‌ی Anthem منتشر نکند. چرا که با توجه به صحبت‌های مارک دارا، احتمالا باعث شکست این بازی نیز خواهد شد.

Mass Effect Andromeda در دسترس کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید