نسخه آزمایشی Book of the Dead بر روی موتور یونیتی منتشر شد + تریلر

۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

مدتی می‌شود که تریلر معرفی این دمو منتشر شده است ولی حال سرانجام یونیتی (Unity) نسخه آزمایشی تعاملی Book of the Dead Unity را منتشر کرد؛ دمویی که به منظور نمایشی بزرگ برای موتور یونیتی طراحی شده است و قابلیت جدید آن تحت عنوان Scriptable Render Pipeline را معرفی می‌کند. این قابلیت به سازندگان اجازه می‌دهد که به طور قابل ملاحظه‌ای کنترلی بیشتر بر روی معماری پردازش و رندرینگ موتور یونیتی داشته باشند.

اگر تریلر موردنظر را مشاهده کرده باشید، قطعا شما نیز بر روی خیره‌کننده بودن آن با ما توافق دارید. این تریلر قابلیت Scriptable Render Pipeline را با اسکن‌هایی از دنیای واقعی که با استفاده از فناوری فوتوگرامتری تهیه شده، ترکیب کرده است. یونیتی اکثر این اسکن‌ها را از طریق Quixel Megascans (کتابخانه‌‌ای عمومی از تصاویر اسکن شده) تهیه کرده است. نتیجه این‌کار خلق گرافیکی فوق‌العاده بر روی موتور یونیتی بوده است. این نخستین دمویی است که بعد از دموی Adam که سال ۲۰۱۶ عرضه شد، منتشر شده است.

یونیتی حال نسخه آزمایشی Book of the Dead را برای استفاده عموم منتشر کرده است و شما قابلیت پردازش، تست کردن و تجربه این دمو را خواهید داشت. بر خلاف دیگر دموهای متمرکز بر بنچمارک‌ها (مانند ۳DMark)، کاربران می‌توانند عملا در محیط این دمو حرکت کرده و Book of the Dead را کاوش کنند.

با مشاهده این دمو می‌توان به این نتیجه رسید که موتور یونیتی در زمینه قابلیت‌های بصری پیشرفت عظیمی داشته است و به این منظور طراحی شده است تا نشان دهد چه تجربیات گرافیکی چشمگیری را می‌تواند ارائه دهد؛ البته در صورتی که در دستان افرادی کاربلد قرار گیرد. وسلین افرموف (Veselin Efremov) سرپرست تیم دمو در این مورد می‌گوید:

یونیتی در دستان یک کاربر حرفه‌ای، تبدیل به ابزاری بسیار قدرتمند می‌شود. این موتور توسعه‌پذیر و قابل انعطاف است و در طول زمان بهبودهای بیشتری نیز خواهد داشت. بخشی از وظیفه ما برای اینکه تصمیم بگیریم که دفعه بعد چه دمویی خواهیم داشت، این است که به این طرف و آن طرف رفته و این سوال را بپرسیم: “چه کاری هست که هیچکس در یونیتی آن را انجام نداده است؟” سپس سعی کنیم همان کار را انجام دهیم. در آن لحظه این کار نشدنی یا بسیار سخت به نظر خواهد رسید. بنابراین ما روی دمو کار کرده و با تیم تحقیق و توسعه همکاری می‌کنیم تا این کار را ممکن کنیم. یونیتی به طرز سریعی در حال رشد است و تیم ما سعی می‌کند که یکی دو قدم از آن جلوتر باشد. تا زمانی که دمو به مرحله نهایی خود برسد، این تیم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند تا در پایان محصولی بهتر را به دست کاربران برسانند. در واقع تمام هدف آن‌ها نیز این مسئله است.

Book of the Dead در حال حاضر در فروشگاه یونیتی در دسترس قرار گرفته است و قادر است با نرخ فریم ۳۰ و وضوح ۱۰۸۰p بر روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، سیستم عامل مک، پلی‌استیشن ۴ پرو و اکس باکس وان ایکس به اجرا درآید. همچنین این دمو از دایرکت ایکس ۱۲ و Vulkan پشتیبانی خواهد کرد. در ادامه می‌توانید تریلر مربوط به این دمو را مشاهده کنید:

دانلود تریلر با کیفیت ۴۸۰p | دانلود تریلر با کیفیت ۷۲۰p | دانلود تریلر با کیفیت ۱۰۸۰p

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید