توسعه‌دهنده‌ی Metro: Exodus: ایکس‌باکس وان ایکس فوق‌العاده قدرتمند است

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

حتماً می‌دانید که از ابتدای نسل هشت مایکروسافت به‌دلیل ضعف سخت‌افزاری و عملکرد نه‌چندان خوب کنسول ایکس‌باکس وان در مقایسه با پلی‌استیشن ۴ همواره مورد سرزنش قرار می‌گرفت و این موضوع تا زمانی ادامه داشت که این شرکت بالاخره در E3 2016 خبر ساخت کنسولی قوی‌تر را تائید و در آبان ماه ۱۳۹۶ کنسول میان‌نسلی ایکس‌باکس وان ایکس را با ۶ ترافلاپس قدرت پردازشی گرافیکی روانه‌ی بازار کرد. پس از این اتفاق توسعه‌دهندگان زیادی ضمن استقبال از این کنسول، راحتی بهینه‌سازی بازی‌هایشان و باز بودن دستشان در ارائه‌ی جزئیات گرافیکی بیشتر را از نکات مثبت ایکس‌باکس وان ایکس معرفی می‌کردند.

به‌تازگی وب‌سایت Gamingbolt در مصاحبه با آقای هیو بینن (Huw Beynon) مدیر برند جهانی شرکت آلمانی کُخ مدیا (Koch Media) از ایشان سوالاتی درباره‌ی بهبوددهنده‌های گرافیکی عنوان Metro: Exodus که برای ایکس‌باکس وان ایکس در نظر گرفته شده پرسید. آقای بینن اشاره کردند که هنوز نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه قطعی نشده چراکه “ما پیش‌تر تائید کردیم که به رزولوشن ۴K دست خواهیم یافت اما درحال حاضر در نقطه‌ای قرار نداریم که بتوانیم درباره‌ی عملکرد بازی توضیحی ارائه دهیم زیرا هنوز برای این کار [در روند توسعه] کمی زود است.”

همچنین از آقای بینن درباره‌ی جایگاه کنسول ایکس‌باکس وان ایکس از منظر توسعه‌دادن بازی‌ها سوال شد و ایشان در جواب بیان داشتند:

احتمالاً این چیزی است که می‌خواهم مدیر ارشد فناوریِ مهندسی نرم‌افزارمان به آن پاسخ دهد. ولی بله، این [کنسول] فوق‌العاده قدرتمند است. همین که این کنسول قادر به ارائه‌ی رزولوشن ۴K می‌باشد خود نشان‌دهنده‌ی این واقعیت است.

به‌هر صورت این کاملا مشخص است که کنسولی که جدیدتر از کنسول‌های پیشین خود باشد قوی‌تر از آن‌ها است اما نکته‌ای که قابل توجه است حمایت سازندگان از کنسول‌های میان‌نسلی می‌باشد که در مقابل عقیده‌ی بسیاری از بازی‌بازان قرار دارد. عنوان Metro: Exodus در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۷ (۲۲ فوریه ۲۰۱۹) برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. شما می‌توانید آخرین تریلر منتشر شده از این بازی که در نمایشگاه E3 2018 منتشر شده است را از اینجا مشاهده کنید. همچنین اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتری از این بازی هستید می‌توانید اولین نگاه گیمفا به این عنوان که توسط میثم عبداللهی‌پور به رشته تحریر درآمده است را در اینجا مطالعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید