گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

وعده ما، شهر شب… | ۳۲ نکته که باید از گیم پلی Cyberpunk 2077 بدانید

اولین نگاه
وعده ما، شهر شب… | ۳۲ نکته که باید از گیم پلی Cyberpunk 2077 بدانید

تردیدی وجود ندارد که آخرین شاهکار استودیو لهستانی CD Projekt RED یعنی بازی The Witcher 3 Wild Hunt یکی از برترین عناوین نقش ‎آفرینی است که صنعت بازی ‎های رایانه‎ ای تاکنون به خود دیده است و همچنین از نظر اکثر منتقدین و گیمرها در سراسر دنیا یکی از زیباترین بازیهای تاریخ نیز محسوب می شود و حتی برای خیلی از بازیبازان مثل بنده، این عنوان برترین بازی تاریخ قلمداد می شود که این نشان از سطح کیفیت خارق العاده این شاهکار بزرگ دارد. همراه شدن با گرالت در آخرین نسخه از ۳ گانه‌‎ی Witcher به قدری جذاب و دلچسب بود که قطعا تا مدت ‎ها در یاد و خاطره‎ ما باقی خواهد ماند و از آن به عنوان تجربه ‎ای بسیار شیرین و البته گاهی با حسرت یاد خواهیم کرد زیرا در آن شاهد پایان ماجراهای گرالت افسانه ‎ای ملقب به گرگ سفید بودیم و بعد از ۳ گانه ‎ای بی‎نظیر با او و داستان‎های جذابش خداحافظی کردیم. به دلیل همین موفقیت و زیبایی شگغت انگیز بازی ویچر ۳ بود که نگاه های تمامی افراد و مخاطبین صنعت گیم در دنیا به استودیو سی دی پراجکت رد بیش از پیش جلب شد و عنوان جدید آنها با نام Cyberpunk 2077 که تنها یک تریلر شاهکار سینماتیک را از آن دیده بودیم، تبدیل به یکی از مورد انتظارترین بازی هایی شد که تعداد بیشماری در دنیا منتظر شنیدن خبر و تریلر جدید و نمایشی از آن بودند زیرا دیگر می دانستیم که سی دی پراجکت رد وقتی یک نقش آفرینی بسازد چه خواهد شد. سازندگانی که نه تنها به خاطر بازی های بی نظیرشان مشهور و محبوب هستند بلکه به خاطر رفتار بسیار عالی و اخلاق مدارانه با کاربران و مخاطبینشان، بسیار بین بازیبازان محبوب هستند و همیشه معنای واقعی توجه به گیمر و احترام به او را به صورت عملی به ما نشان داده اند، آن هم در دوره ای که شرکت های بزرگ به هر بهانه ای قصد دارند پول بیشتری از کاربران به جیب بزنند.

۳۲ نکته که باید از گیم پلی Cyberpunk 2077 بدانید

بیشتر از ۵ سال زمان از تریلر معرفی Cyberpunk 2077 گذشته بود و واقعا دیگر صبرمان برای دیدن نمایشی جدید از این عنوان به انتها رسیده و امید و دلخوشیمان را روی E3 2018 گذاشته بودیم که در آن نمایشی جدید از بازی ببینیم. سرانجام آن قدر انتظار کشیدیم و صبر کردیم و شایعه شنیدیم تا بالاخره روز موعود فرا رسید و در نمایشگاه E3 2018 در کنفرانس مایکروسافت، بعد از چند سال یک نمایش جدید از Cyberpunk 2077 را از سوی نوابغ سازنده ویچر مشاهده کردیم و این نمایش هم به مانند تریلر اول بازی در سال ۲۰۱۳ به قدری زیبا و مرموز و پر از نکات جذاب بود که از هم اکنون می تونیم مطمئن باشیم که باز هم با یک شاهکار عظیم و بسیار گسترده در سطح ویچر ۳ روبرو خواهیم شد. سایبرپانک ۲۰۷۷ یک بازی نقش آفرینی است که برخلاف سری عناوین ویچر از زاویه دوربین اول شخص دنبال می شود و البته سازندگان برای این موضوع دلایل قابل قبولی را نیز مطرح کرده اند. وقایع بازی در شهری عظیم به نام شهر شب یا نایت سیتی دنبال می شود و تعداد بیشماری فعالیت های مختلف برای انجام دادن در آن خواهیم داشت. در نمایش این بازی در E3 2018 و در کنفرانس مایکروسافت، شاهد گیم پلی نبودیم و تنها یک تریلر سینماتیک را مشاهده کردیم، اما برای ما که چند سال انتظار کشیده بودیم همین تریلر هم بی نهایت جذاب بود و از آن مهم تر این که تریلر به حدی زیبا و دیدنی بود و آن قدر نبوغ آمیز کارگردانی و ساخته شده بود که هر بیننده ای را به خود خیره می کرد.

بعد از چند سال یک نمایش جدید از Cyberpunk 2077 را از سوی نوابغ سازنده ویچر مشاهده کردیم و این نمایش هم به مانند تریلر اول بازی در سال ۲۰۱۳ به قدری زیبا و مرموز و پر از نکات جذاب بود که از هم اکنون می تونیم مطمئن باشیم که باز هم با یک شاهکار عظیم و بسیار گسترده در سطح ویچر ۳ روبرو خواهیم شد.

 بعد از این نمایش عمومی تریلر Cyberpunk 2077 که در آن چیزی از گیم پلی بازی پخش نشد، سازندگان یک نمایش مخفیانه و پشت درهای بسته را نیز برای برخی حاضران E3 در قالب یک دموی ۵۰ دقیقه ای از گیم پلی بازی ترتیب دادند که در آن کلی از المان های گیم پلی و .. مشخص و آشکار شده بود و بعد از آن نمایش با این که هیچ تصویر و ویدئویی وجود نداشت، ولی کسانی که در آنجا بودند کلی نکات مختلف را یادداشت کرده بودند تا در اختیار صنعت گیم قرار دهند و ما را نیز با خصوصیات و شاخصه های گیم پلی بازی که در این دموی ۵۰ دقیقه ای دیده بودند آشنا نمایند. چیزی که مشخص است آن است که بدون شک بازی بازی Cyberpunk 2077 نیز به مانند شاهکار The Witcher 3 Wild Hunt پر از سیستم‎های مختلف و متنوع مبارزه و المان های پرتعداد گیم پلی می باشد که البته هنوز به غیر از آن عده ای که در نمایشگاه E3 2018 پشت درهای بسته نمایشی ۵۰ دقیقه ای از گیم پلی آن را دیدند و حق عکس گرفتن و تصویر برداری هم نداشند، هیچ کس دیگری این المان ها را مشاهده نکرده است (تازه خود این افراد هم هنوز فقط و فقط درصد خیلی کوچکی از گیم پلی بازی دیده اند)، اما می توانیم قریب به یقین مطمئن باشیم که Cyberpunk 2077 نیز در عین سادگی و در دسترس بودن، پیچیدگی‎های بسیاری در گیم پلی خود خواهد داشت و با صحبت ها و نکاتی که افراد حاضر در نمایش پشت درهای بسته بازی از گیم پلی آن بیان کرده و به اشتراک گذاشته اند، این موضوع به نوعی تایید نیز شده است که اگر در Cyberpunk 2077 شاهد بازی پیچیده تر و متنوع تری از ویچر ۳ نباشیم، قطعا شاهد بازی کوچکتری نیز نخواهیم بود.

بعد از نمایش عمومی تریلر Cyberpunk 2077 که در آن چیزی از گیم پلی بازی پخش نشد، سازندگان یک نمایش مخفیانه و پشت درهای بسته را نیز برای برخی حاضران E3 در قالب یک دموی ۵۰ دقیقه ای از گیم پلی بازی ترتیب دادند که در آن کلی از المان های گیم پلی و .. مشخص و آشکار شده بود و بعد از آن نمایش با این که هیچ تصویر و ویدئویی وجود نداشت، ولی کسانی که در آنجا بودند کلی نکات مختلف را یادداشت کرده بودند تا در اختیار صنعت گیم قرار دهند و ما را نیز با خصوصیات و شاخصه های گیم پلی بازی که در این دموی ۵۰ دقیقه ای دیده بودند آشنا نمایند.

هنوز تاریخ انتشاری برای Cyberpunk 2077 اعلام نشده است و همچنان باید منتظر باشیم که سازندگان ویدئویی رسمی و عمومی را هم از گیم پلی این عنوان منتشر کنند ولی تا آن زمان قصد نداریم تا دست روی دست بگذاریم و شما را منتظر نگاه داریم، بلکه می خواهیم تا نکات تایید شده گیم پلی بازی را که کسانی که در نمایش ۵۰ دقیقه ای بازی حضور داشته اند و با دنیا به اشتراک گذاشته و بیان کرده اند را در اختیار شما نیز قرار دهیم تا با خیلی از المان های گیم پلی Cyberpunk 2077 آشنا شوید و کلی از نکات و المان های آن را از هم اکنون در مورد Cyberpunk 2077 بدانید که قطعا مطمئن هستم شما نیز مثل من خیلی خیلی در پی این هستید که هر چه بیشتر و حتی یک نکته بیشتر در مورد گیم پلی این عنوان بدانید و حالا ما به جای یک نکته، ۳۲ نکته از گیم پلی بازی Cyberpunk 2077 را در اختیار شما خواهیم گذاشت که در واقع انگار خودتان یک ساعت از گیم پلی بازی را مشاهده کرده اید. پس اگر به هر دلیلی به عنوان بی نظیر و بزرگ نوایغ سازنده ویچر یعنی بازی Cyberpunk 2077 علاقمند هستید پیشنهاد می کنم تا با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا در ادامه مطلب “۳۲ نکته که باید از گیم پلی Cyberpunk 2077 بدانید” همراه شوید.

قطعا مطمئن هستم شما نیز مثل من خیلی خیلی در پی این هستید که هر چه بیشتر و حتی یک نکته بیشتر در مورد گیم پلی این عنوان بدانید و حالا ما به جای یک نکته، ۳۲ نکته از گیم پلی بازی Cyberpunk 2077 را در اختیار شما خواهیم گذاشت که در واقع انگار خودتان یک ساعت از گیم پلی بازی را مشاهده کرده اید.

 1. در Cyberpunk 2077 شما در نقش شخصیتی به نام V قرار می گیرید که یک مزدور و یک سایبرپانک است و در ازای گرفتن پول کارهای خطرناکی را قبول می کند.
 2. شما در بازی ورژن شخصی خود از V را خلق می کنید. می توانید بین مرد یا زن بودن او انتخاب کنید. البته مشخص نیست که جنسیت او آیا روی تجربه شما از بازی هم تاثیر می گذارد یا خیر ولی قطعا روی برقراری روابط عاطفی در داستان تاثیرگذار خواهد بود. لازم به ذکر است که در بازی تعدادی شخصیت های bisexual نیز وجود دارند.
 3. شما می توانید مدل مو و خالکوبی شخصیت خود را تعیین کنید و امتیازات تجربه خود را بر روی موارد مختلفی مثل قدرت، هوش، رفلکس، تکنولوژی و قابلیتی به نام “Cool” خرج کنید!! احتمالا این قابلیت به Cool بودن و باحال بودن شخصیت بازی اضافه می کند و حرفش بیشتر خریدار خواهد داشت.
 4. شما می توانید پیشینه داستانی شخصیت خود و دلیلی آن که چرا او در Night City است را تعیین نمایید. حتی می توانید تعیین کنید که وی برای گرفتن انتقام یا فقط برقراری رومنس و روابط عاطفی پای به این شهر گذاشته است.
 5. کلاس های ثابت و از قبل خلق شده ای در بازی وجود ندارند که موقع ساخت شخصیت از بین آنها انتخاب نمایید. در واقع شما می توانید در روند بازی و بر اساس روش بازیتان کلاس خود را خلق نمایید.
 6. در روند پیشروی بازی و خرج امتیازات تجربه و ارتقا دادن شخصیتتان، ۳ نوع کلاس کلی Solo, Techie و Netrunner وجود دارند که می توانید امتیازاتتان را تنهاغ در یکی از این شاخه ها خرج نمایید و یا ترکیبی از هر ۳ شاخه را امتحان کنید. کلاس سولو بر مبارزات متمرکز است، Techie بر گچت های مختلف و ماشین ها و Netrunner بر هک کردن کامپیوترها و ربات ها و حتی دستکاری کردن ذهن مردم و کشتن آن ها از این طریق تمرکز دارد.
 7. Cyberpunk 2077 یک نقش آفرینی غیر خطی است که از زاویه دید اول شخص دنبال می شود. سیستم شلیک سلاح ها به همان روش استاندارد شو.ترهای اول شخص و شبیه به عنوان “Destiny” است. همچنین مانند همان بازی، دشمنان در بازی نوار سلامتی دارند و وقتی به آنها شلیک می کنید، اعداد میزان آسیبی که به آنها می زنید از آنها بیرون می ریزد!
 8. شما می توانید در بازی در موقعیت های مختلف، راه های مختلفی را پیش بگیرید. مثلا در یک مقابله، سیستم اکشن و تیراندازی را انتخاب کنید یا با صحبت مشکل خود را حل نمایید و یا حتی برخی مواقع گروه ها را بر علیه یکدیگر کنید تا خودتان این وسط جان سالم به در ببرید.
 9. وقتی که در بازی با شخصیت های غیر قابل بازی یا یا همان NPC ها حرف می زنید، سیستم انتخاب دیالوگ روی صفحه ظاهر می شود و هر انتخابی که انجام دهید، عواقب خودش را خواهد داشت.
 10. وقایع Cyberpunk 2077 در شهری به نام Night City دنبال می شود. سخت است که دقیقا بگوییم این شهر چقدر بزرگ است ولی سازندگان بازی در CD Projekt Red گفته اند که این شهر بسیار عظیم و پر از مردم مختلف است و بین بخش های آن هم هیچ صفحه بازگذاری وجود ندارد، چیزی مانند “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” و”God of War”
 11. برخلاف بازی قبلی این سازنده یعنی شاهکار جاودانه “The Witcher 3” که نقشه خیلی صاف و مسطح و اصطلاحا flat ی داشت، نقشه “Cyberpunk 2077” پر از بلندی ها و ساختمان های عظیم است که بازی در آنها نیز دنبال می شود و عمق بیشتری به گیم پلی می بخشد.
 12. اگر نخواهید در بازی با پای پیاده سفر کنید، می توانید با وسایط نقلیه مختلفی در سرتاسر نایت سیتی رانندگی کنید که شامل ماشین ها و موتورسیکلت ها هستند. شما حتی می توانید سوار بر ماشین مبارزه کنید و از پنجره ماشین بیرون آمده و شلیک کنید. همچنین مانند Grand Theft Auto، شما می توانید از روی عابرهای پیاده و مردم با ماشین رد شوید!!
 13. در Night City شش منطقه مجزا و بزرگ وجود دارد که هر کدام حال و هوای خاص و اصطلاحا vibe خود را دارا هستند. منطقه ای که در دموی E3 نمایش داده شد Watson نام داشت.
 14. قابلیت تعامل با Night City در بازی شگفت انگیز است. مثلا شما می توانید با آگهی های تبلیغاتی که به شما می گویند از کجا محصولات مختلف را بخرید تعامل کنید. همچنین در شهر دستگاه های فروش مختلفی وجود دارند که آیتم ها و سرویس های مختلفی را در ازای پول بازی که در دمو از آن با نام Eddie نام برده می شد، به شما ارائه می دهند.
 15. در بازی چرخه کامل شب و روز وجود دارد و همینطور آب و هوا به صورت داینامیک در بازی متغیر است.
 16. شما وقت زیادی را در بازی در آپارتمان V می گذرانید. در آنجا می توانید لباس خود را عوض کنید، کامپیوتر خود را چک نمایید. به سلاح های مختلف خود دسترسی یابید. حتی می توانید برخی سرگرمی های بزرگسالانه را ترتیب دهید! در طول بازی می توانید مکان های مختلفی را در شهر خریداری کنید که به عنوان پایگاه از آنها استفاده نمایید.
 17. شما می توانید در بازی مهارت های مختلفی را آزاد نمایید و از آنها به نفع خود استفاده کنید. مثلا با داشتن مهارت های بالای engineering، شما می توانید پنل های مختلف روی دیوارها را disassemble کنید و راه های جدیدی برای خود باز نمایید.
 18. Cyberpunk 2077 یک سیستم بررسی یا inspection نیز دارد که با آن می توانید از اشیاء مختلف و… اطلاعات مفیدی کسب نمایید. شما می توانید از این سیستم برای ارتباط با یک Bot عنکبوت شکل که به نظر می رسد همکار شما در بازی است استفاده کنید. این ربات به نظر خیلی مفید می رسد. او می تواند به مانند یک دوربین عمل کند، از دیوارها بالا برود، از دریچه های مختلف رد شود و وقتی هم که استفاده ای از آن ندارید می توانید در صندوق عقب ماشینتان آن را قرار دهید.
 19. با انجام فعالیت های مختلف در بازی، شما Street Cred دریافت می کنید که به شما اجازه می دهد دیالوگ های مختلف در گفتگوها باز کنید یا با قیمت های بهتری خرید کنید. به نظر می رسد که در بازی برخی ماموریت های جانبی تنها در حالتی فعال می شوند که شما حد مشخصی از این Street Cred را داشته باشید.
 20. شخصیت V یک ژاکت مخصوص به تن دارد که به نظر می رسد نقش خیلی مهمی در بازی به عهده دارد و این ژاکت به شما قابلیت کسب ۵ درصد Street Cred بیشتر را نیز می دهد.
 21. مبارزات یکی از برترین و مهم ترین بخش های بازی هستند. در دموی E3 شاهد ۳ تا ۴ سلاح مختلف بودیم که هر کدام perk های مخصوصی نیز برای استفاده داشتند. دمو شامل یک سلاح بی نظیر و حماسی به نام Smart Rifle بود که گلوله هایی شلیک می کرد که قابلیت دنبال کردن هدف را داشتند. شما می توانید از مادهای مختلفی نیز برای شخصی سازی تمام سلاح های گوناگون بازی استفاده نمایید.
 22. مبارزات بازی شامل یک سیستم خیلی باحال و جذاب هدفگیری ricochet هستند که به شما اجازه می دهد گلوله ها را از دیوار عبور دهید! در واقع شما می توانید وقتی که روبروی یک دیوار هدف گیری می کنید، مسیری که گلوله تان طی خواهد کرد را ببینید. همچنین شما یک اسکنر باحال دارید که دشمنانی که پشت کاورها پنهان شده اند را به شما نشان می دهد.
 23. علاوه بر سلاح ها، V دو عدد Mantis Blade نیز دارد که می توانید از آنها برای بالا رفتن از دیوارها و مبارزه نزدیک با دشمنان استفاده کنید. V می تواند از قابلیت هایی مثل wall-run یا آویزان شدن از Mantis Blade ها هنگام پریدن (مثلا برای این که به درون منطقه ای که پر از دشمن است نیافتید) استفاده نماید.
 24. V می تواند برخی از دشمنانش را هک کند و از این طریق بدافزارهایی را به تمام گروه آنها انتقال دهد. وقتی این کار را کردید سپس می توانید یک ویروس را به آنها انتقال دهید تا ارتباط بین دشمنان و سلاح هایشان را مختل کنید و دیگر قادر به شلیک به شما نباشند! خیلی باحال است نه؟!
 25. دنیای بازی به صورت کامل و صد در صد قابل تخریب نیست ولی پنجره ها و بدن شخصیت ها و… کاملا قابل خراب کردن هستند. مثلا شما می توانید با شلیک های دقیق دست و بازو یا پای دشمنان را از بین ببرید.
 26. خشونت تنها المان بزرگسالانه Cyberpunk 2077 نیست. بلکه بازی دارای صحنه های بزرگسالانه و nudity “کامل” است. شما می توانید با خیلی از شخصیت هایی که در بازی می بینید روابط یک روزه ای را فقط جهت تفریح برقرار کنید و محل های مخصوص بزرگسالان نیز در شهر نایت سیتی وجود دارند.
 27. داروهای مختلف نیز در بازی وجود دارند و قابل استفاده هستند. شما می توانید اینها را با استفاده از دستگاه های استنشاقی خاصی مصرف کنید. در دموی E3 شاهد بودیم که V از یک داروی reflex booster برای افزایش رفلکس های بدنی اش استفاده کرد. همچنین در بازی به صورت عمومی نیز این داروها وجود دارند و مثلا وقتی یکی از افراد یک گنگ به شما یک دوز از داروی خود را تعارف می کند انتخاب پاسخ مثبت یا رد کردن آن به عهده شماست و عواقبی را نیز در بر خواهد داشت.
 28. بیشتر ماموریت ها در Cyberpunk 2077 در قالب job یا شغل های مختلف وجود دارند که می توانید به روش های مختلفی آن ها را قبول کنید. مثلا می توانید آنها را از طریق صحبت با fixer ها که ماموریت های مختلفی برای مزدورانی مثل V دارند، قبول نموده و انجام دهید.
 29. ممکن است برخی ماموریت ها را صورت اتفاقی در خیابان قبول کنید و مثلا وقتی می بینید که یک اتفاقی دارد در خیابان می افتد می توانید انتخاب کنید که خود را وارد ماجرا کنید یا خیر و با وارد شدن به ماجرا ممکن است یک ماموریت فرعی انتظارتان را بکشد. سازندگان بازی در CD Projekt Red می گویند که آنها قصد دارند ماموریت های بازی حس و حالی کاملا organic و واقعی داشته باشند.
 30. Cyberpunk 2077 عنوانی کاملا تک نفره است و شامل هیچ گونه بخش چند نفره ای نخواهد بود. البته یکی از طراحان بازی به نام Patrick Mills گفته است که روی بخش چند نفره نیز دارد کار می شود و ممکن است در زمانی بعد از انتشار بازی این بخش نیز به Cyberpunk 2077 اضافه گردد.
 31. با این که Cyberpunk 2077 یک بازی تک نفره است اما تمام ماموریت های آن صرفا solo نخواهند بود و در برخی ماموریت ها ممکن است همراهانی از شخصیت های مختلف بازی در کنار شما حضور داشته باشند.
 32. تاریخ انتشار بازی هنوز مشخص نشده است و حتی CD Projekt Red نمی داند یا نمی گوید که چه سالی Cyberpunk 2077 منتشر خواهد شد و تنها لطف می کنند و می گویند “وقتی که آماده شد” منتشر می شود که نوعی فحش است!!! این عنوان “در حال حاضر” قرار است که برای پلتفرم های Xbox One, PS4 و PC منتشر شود، یعنی ممکن است که بعدا برای پلتفرم های دیگری نیز عرضه گردد که می تواند شامل نسل بعدی کنسول ها باشد و اخیرا زمزمه هایی از آن را نیز کم کم شنیده ایم.
12345678910(31 رای, میانگین آرا 9٫35 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. JJSTYL31 گفت:

  خسته نباشید سعید آقا
  این بازی قراره انقلابی به پا کنه … با این وضع قیمت ها تا وقتی بازی بیاد با بچه های محل هماهنگ میکنیم پول میذاریم رو هم نوبتی بازی میکنیم Thinking

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 110Thumb up 8Thumb down
 2. Generalraam گفت:

  یه چیزى مثل deus ex هست ولى قراره خیلى بهتر از اون باشه In Loveمنکه صبر میکنم به لطف BC رو اسکارلت میزنم رو کنسولاى این نسل به جز one x حال نمیده Yes

  14Thumb up 89Thumb down
 3. Parsa2002 گفت:

  سپاس از جناب آقابابایی بابت مطالب مفیدشون
  دیگه اوضاع گیمر بودن در ایران خودتون هم میدونید خیلی خراب هست. دیگه دور خرید بازی اورجینال رو که باید خط بکشیم. هر مطلبی هم که از هر عنوانی میاد اولین چیزی که در ذهنمون تداعی میشه چگونگی تهیه اون عنوان هست. کم کم دارم میرم سمت اکانت های ترکیبی( هکی) چون هیچ چاره ایی نمونده

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 76Thumb up 10Thumb down
 4. Aradkeshvari گفت:

  این یک بازی انقلابی خواهد بود و تمام استانداردهای زمان خود را جلوتر خواهد برد

  23Thumb up 8Thumb down
 5. Nima.1371 گفت:

  سلام استاد.مثل همیشه عالی.امیدوارم مثل ویچر ۳ یکی از ۱۰ بازی برتر تاریخ بشه.

  26Thumb up 4Thumb down
 6. Madlipz4466 گفت:

  سلام خسته نباشید اقای بابایی من یه پیام خصوصی بهتون دادم ممنون میشم بخونین جواب بدین

  2Thumb up 8Thumb down
 7. scorpion123 گفت:

  پشمااااااااااااااا…
  با این چیزایی که خوندم قراره برترین بازی نقش آفرینی ، یا شاید برترین بازی تاریخ بشه! شاید فقط elder scroll 6 و GTA vi بتونن با این بازی رقابت کنند!
  البته یه نکته دیگه تو ذهنم هست و اون اینه که احتمال اینکه بره برا نسل بعد خیلی زیاده ، مخصوصا این که بعد چند سال تازه یه تریلر دادن!
  در بهترین حالت جزو آخرین بازی های نسل هشت میشه و برا نسل نه هم منتشر میشه
  و در آخر هم امیدوارم بتونه صحنه های سینماتیک بازی رو (با توجه به اینکه اول شخصه) خوب پیاده کنه. به شخصه فقط توی half life همچین چیزی دیدم.
  تشکر از عوامل گیمفا برا آماده کردن این مقاله فوق العاده

  36Thumb up 12Thumb down
 8. ممنون از سعید آقا بابایی بابت مطالب فوق مفیدی که ارائه میفرمایند.مطمئناً این بازی،انقلابی بزرگ در زمینۀ گیم،به‌وجود می‌آورد. Cool

  17Thumb up 3Thumb down
 9. Darkmax204 گفت:

  وااااوو
  حقیقتش تا حالا خیلی توجه نکردم به اخبار بازی اما وقتی اینو خوندم فهمیدم با چه شاهکاری طرف هستم “^^
  یعنی همه جا باید یه حرفی از جی تی ای باشه، خیلی باحاله Grin

  17Thumb up 1Thumb down
 10. MR. .... گفت:

  به نظر میاد gtaیه رقیب پیدا کرده

  23Thumb up 2Thumb down
 11. AH 0111 گفت:

  خدا قوت سعید جان ولی یخورده دیر نرفتی سراغ این مقاله؟ و جالبه که هیچ کس دیگه تو این سایت هم این کار به ذهنش نرسید؟ اخه تقریبا تمام سایتهای خارجی این کار رو خیلی وقته که انجام دادن حتی چند نمونه داخلی هم بود از سایت بزرگی مثل گیمفا خوب انظارم بیشتره!
  ولی به هر حال مثل همیشه خیلی خوب بود. Yes Yes Yes

  12Thumb up 2Thumb down
 12. s.a.m گفت:

  سلام خدمت داداش سعید عزیزم
  خسته نباشی خدا قوت
  آقا اولا تشکر میکنم ازت
  شما اینقدر کارت درسته که دیگه تعریف نمی خواد فقط باید مقاله هاتون رو خوند و لذت برد
  دوم اینکه حیفه مقاله های شما با این متن جذاب غلط املایی داشته باشه
  یه چند تاشو که دیدم مینویسم که اصلاحشون کنید :
  ۶_ می توانید امتیازاتتان را ((تنهاغ)) در یکی از این شاخه ها خرج نمایید
  ۷_Cyberpunk 2077 یک نقش آفرینی ((غیر خظی)) است
  ۱۳_در ((Night City، ۶)) منطقه مجزا و بزرگ وجود دارد
  ۱۶_به ((سلاح هاغی)) مختلف خود دسترسی یابید
  ۲۶_ یک روزه ای را ((بفقط)) جهت تفریح برقرار کنید
  آقا بازم ممنونم ازت
  خیلی لطف داری نسبت به ما کاربرای سایت که برامون اینطوری انرژی میذاری و مقاله هایی مینویسی که یکی از اون یکی بهتره
  امیدوارم هر روز بهتر از قبل و البته پر انرژی به کارهات ادامه بدی
  سایت گیمفا رو مقاله های شما و البته ویدیو بررسی هاتون تبدیل کرده به بهترین سایت گیم تو ایران
  البته زحمت سایر دوستان هم در قرار دادن سریع اخبار به روز توی سایت قابل تقدیره اما واقعا متنی که شما بنویسی یه چیز دیگه است
  فکر میکنم اینو دیگه همه کاربرای سایت میدونن و قبول دارن
  به هر حال اگر کامنتمو خوندین لطفا اون غلط ها رو هم درست کنید که غلط های متن به حداقل برسه
  موفق باشی

  25Thumb up 4Thumb down
 13. PC FAN گفت:

  مقاله زیبایی بود و من سر این بازی با رفیقام شرط گوتی شدن بستم و بنظرم متای بالای۹۰رو شاخشه Cool یا زرتشت

  25Thumb up 5Thumb down
 14. Mehdi Nita گفت:

  نکات خیلی جالبی بود… قطعا با این وجود با یه نقش آفرینی ناب و پیچیده طرفیم …ولی خیلی طول کشید دیگه من گفتم امسال حداقل تاریخ انتشار رو میگن…
  ممنونم خسته نباشین Yes Yes

  12Thumb up 1Thumb down
 15. تشکر از سعید عزیز بسیار کامل و جامع بود لذت بردم Yes Yes

  11Thumb up 5Thumb down
 16. Madlipz4466 گفت:

  سلام اقای بابایی من پیام خصوصی فرستادم نمیدونم اومده براتون یا نه ممنون میشم جواب بدین

  3Thumb up 4Thumb down
 17. FATHER THEODORE گفت:

  سلام جناب سعید خان.بسیار عالی
  مقاله ترجمه ای بود یا نوشته ی خودتون?

  7Thumb up 2Thumb down
 18. vitto corleone گفت:

  دمت گرم آقا سعید از این ۳۲ نکته به جرعت میگم از سی تاش بی اطلاع بودم اینجور که معلومه این بازی میخواد انقلابی به پا کنه قبل از این مقاله با خودم میگفتم ممکنه یکم از سری deus ex بهتر باشه به خاطر سازندش ولی با این جزئیات میشه گفت gta یه رقیب پیدا داره میکنه بعد از این همه سال

  9Thumb up 3Thumb down
 19. گفت:

  این بازی اعصاب قوی میخواد بازی کردنش مثل ویچر ، چون هر قدمی که برمیداری داستان بازی به کل عوض میشه ، داستان مشخصی هم ندارن اینطور بازی ها ، کلا خوشم نمیاد از بازی های آر پی جی یا نقش آفرینی ، به هر حال مبارک با اعصاب های گرامی …

  8Thumb up 22Thumb down
 20. mrp گفت:

  به عنوان یک نکته جالب اینو بگم که این بازی قراره در زمینه هوش مصنوعی انقلابی به پا کنه که البته ازش صحبتی نشد..

  8Thumb up 1Thumb down
 21. Darkmax204 گفت:

  درضمن من هروقت این عکسو میبینیم
  https://gamefa.com/wp-content/uploads/2018/07/2-3.jpg
  یاد jake muller توی اویل ۶ میوفتم
  خیلی شبیه ـشه

  7Thumb up 1Thumb down
 22. گفت:

  ممنون آقا سعید…لذت بردیم
  انتظار براش سخته In Love

  8Thumb up 2Thumb down
 23. shahab1395 گفت:

  مرسی از جزئیاتی که از بازی مورد انتظارمون دادین . بدون شک تا اینو بازی نکنم جان به جان افرین تسلیم نمیکنم
  با تشکر از اقا سعید دوست داشتنی بابت مقاله پر جزئیاتش که وقت گذاشتن و برای ما به ارمغان اوردن. In Love

  8Thumb up 0Thumb down
 24. ham0on گفت:

  خیلی مقاله مفیدی بود
  آقا این قراره چی کار کنه باهامون ؟؟؟؟؟ دیوونمون می کنه بازیش فک کنم مثل ویچر ۳

  10Thumb up 0Thumb down
 25. دستتون درد نکنه آقای آقابابایی بسیار مقاله مفیدی بود Yes

  2Thumb up 0Thumb down
 26. asasin گفت:

  خیلی بزرگ و زیباس حرفیم نداره جالب بودش عاشق https://gamefa.com/wp-content/uploads/2018/07/11.gif این جو و غروبشم خسته نباشید اقای اقابابایی موفق باشید و باشیم انشالله.

  4Thumb up 0Thumb down
 27. monsef گفت:

  اما واقعا اینو نمیشه انکار کرد که بازی به لحاظ ایده ائولوژی بسیار اشتباه هست
  بعضی چیزا دیگه حقیقتا با منطق و عقل سازگار نیستن

  8Thumb up 9Thumb down
  • pc and ps4 گفت:

   امثال تو بیمار جنسی هستن No یادم تو توی پست های tlou و سایبر پانک به خاطر همجنسگرایی چه چرت و پرتایی میگفتی No به شما ربطی نداره کی میخواد بره جهنم کسی که همجنسگرا یا حتی همجنسباز هم هست باز هم تا وقتی با شما یا فرد دیگه ای کاری نداشته حق اظهار نظر در موردش نداری.هر چند کسی که ساندیس خور هست باید رهاش کرد.

   12Thumb up 19Thumb down
   • Soldier 76 گفت:

    pc and ps4
    حرف درست رو از زبون دشمنت هم شنیدی باید بپذیری ساندیس چیه اخه ! فرض کن شما و رفیقت هر دو با هم یه قایق خریدید رفیتید وسط دریا ماهیگیری بعد در عین نا باوری میبینی اون داره بخشی از اون قایق رو سوراخ میکنه ! میپرسی پسر داری چه غلطی میکنی؟ اونم در جوابت بگه من که با تو کاری ندارم دارم سهم خودم از این قایق رو سوراخ میکنم تا غرق بشم از این زندگی راحت شم!
    یا یه مورد دیگه وارد خونه میشه میبینی پدرت مشغول مطالعه اس مادرت مشغول تدارک ناهار برادرت نشسته برا خودش فیلم پو.ر.ن میبینه ! خب چیکار میکنی ؟ طبق منطق شما اون که کاری با شما نداره !
    نمیشه که هر کس هر کاری خواست بکنه کسی هم اعتراض نکنه ، من البته کاری به مسائل مربوط به بازی ندارم ولی کلی با عقل جور در نمیاد،در خیلی از کشورهای اروپایی با زور و لابی قانون همجنس بازی و همجنس گرایی رو تصویب کردن ،اینقدر که رو این موضوع حساس هستند رو قتل و عام زن و کودک بدست عوامل تودشون حساس نیستن،

    20Thumb up 7Thumb down
    • Soldier 76 گفت:

     پلیس خوب داریم در کنارش پلیس بد هم هست،بسیجی خوب داریم حتما داریم افرادی رو هم که بخاطر مسائل و نفع شخصی وارد بسیج میشن ،معلم خوب و دلسوز داریم معلم متجاورز هم هست !… عمل بد از هر شخصی سر بزنه غیر قابل پذیرش هست ،شرایطی رو بوجود اوردن که کسی جرات نکنه با مسائل پشت پردشون مخالفت کنه هر کس پرسشی رو مطرح کنه اعتراضی کنه بلافاصه و بدون اینکه رو حرفش یه لحظه تامل کنن با القاب ساندیس خور و غیره خفش میکنن ، اگر مخالفان همجنس بازی و همجنس گرایی بیمار جنسی هستن متاسفم که باید بگم همفکران شما هم فاحشه مغزی هستن که اجازه شستشوی مغزی رو براحتی به هر ننه قمری میدن… باور کنید شرایط پیش اومده بود تا با یه حرکت سه ماه خدمتم رو کم کنم اونم فقط با یه آشنا و کارت بسیج ولی سمتش نرفتم ،نه اینکه در خدمت به آدم خوش بگذره بلکه کلا با این حرکتها مخالفم اما بودن بروبچی که با این شیوه کسر خدمت گرفتن همینا که قلبا اعتقادی ندارن و برای نفع شخصی دست به این کارا میزنن در هر موقعیتی باعث پسرفت و خرابکارین.

     17Thumb up 7Thumb down
     • pc and ps4 گفت:

      جوابت رو دادم تایید نشد

      1Thumb up 10Thumb down
     • Ice_Devil گفت:

      یعنی حرف زور میزنیا
      خب تو چیکار داری که چی با چی رابطه دارن
      شاید یکی خواست با دیوار رابطه داشته باشه
      چیش به تو (مگه اینکه دیوار باشی Laugh )
      خلاصه من آدمایی مث تورو گنده کردم اینایی که میگی مثلا باید قانونی تو این دنیا برپا باشه برای مسائلیه که به انسان های دیگه یا به جمعیتی آسیب برسونه. گی بودن یه فرد دیگه چیش به تو آسیب میرسونه(البته عفت عمومیت جریحه دار میشه که بحثش جداست)
      خلاصه یه کلام دس بکش برو پی زندگیت تو گیمر نیستی Shy

      0Thumb up 5Thumb down
    • Skomeil517 گفت:

     مثال قشنگی بود ولی اصلا توجیه کننده نبود

     تو بگو مثلا اگه من نوعی، همجنسگرا باشم
     چه ضرری برای تو داره اصن چه ربطی به تو داره

     7Thumb up 8Thumb down
 28. Senatorbigy گفت:

  این بازی مولتی پلیر داشته باشه خیلی عالی میشه In Love tnx In Love In Love In Love In Love tnx

  3Thumb up 0Thumb down
 29. Soldier 76 گفت:

  آقا سعید خیلی عالی بود ممنون برای تمام زحماتی که با عشق و بی منت میکشید..
  یکی از عناوین مورد انتظارم هست.

  3Thumb up 0Thumb down
 30. ashkan80gamer گفت:

  بسیار عااااالی خسته نباشید آقا سعید

  2Thumb up 0Thumb down
 31. Amirdt2 گفت:

  سلام و خسته نباشید به دوست گلم اقا سعید عزیز …
  آقا خیلی ممنونم از این مقاله فوق العاده…
  اگر دوستان سریال west world رو دیده باشن احتمالا کلا دیگه موقع تجربه این بازی و یا gta مثل گذشته رفتار نمیکنن من خودم قبلا توی gta میزدم همرو به صورت fun میکشتم …
  بعد دیدن این سریال رفتم یبار بازی رو با این ایده برم جلو که این npc ها و مردم این شهر چه دردی رو تحمل میکنن (درسته عقلانی نیست این فقط یه بازیه ولی از اون مهمتر ذات واقعی هرکس رو هم مشخص میکنه … اگر یه شهر بی قانون وجود داشته باشه و بگن هرکاری دوست داری بکن اینا همشون انروید ها ، ربات ها و یسری npc هستن شما به طور مثال حاضری خیلی راحت بزنی بکشیش یا حتی بعضا تجاوز کنی ؟ این چیزیه که انسان رو از ربات جدا میکنه ،انسان انسانیت داره …
  من توی این دفعه که رفتم سراغ gta فهمیدم این بازی عجب شاهکاریه … نه به خاطر اینکه میتونی بزنی همرو بکشی ..نه ،به این خاطر که میتونی خودتو بشناسی …
  وقتی با این درک رفتم سراغ بازی حتی از کشتن یه npc هم سر باز زدم …. مردمو خیلی راحت نکشتم و سعی کردم درکشون کنم …
  فکر میکنم هدف این بازی ها مثل سریال west world بیشتر از اینه که یه fun داشته باشی بلکه هدف والاترشون خودشناسیه …
  البته میگم دو دیدگاه وجود داره یکی مثل من از این به بعد با این نظر میره جلو یکی هم مثل همون نسخه ی قدیمی من میگه بابا اینا همش یه بازیه بزن بکش حال کن…
  فکر میکنم این بازی با اول شخص شدنش هم دقیقا میخواد همینو ثابت کنه …
  یه دنیای آزاد با هر نوع آزادی که دلت بخواد و صد البته گروه های مختلف همجنس گرا و … و شمارو میندازه وسط و میگه خودتو بشناس …
  یه مثال ساده از همین سریال west world میزنم …
  شخصیت دٌرورِس در این سریال نمونه ی بارز یه npc هست …
  بهش تجاوز میشه …هر روز پدر و مادرش رو میکشن …. ما که همون مهمان ها باشیم میگریم هر زجری دوست داریم بهش میدیم و صبح روز بعد خاطراتش پاک میشه و باز روز از نو روزی از نو …
  حتی توی این سریال هم نشون میده که تمام کسایی که به این پارک تفریحی اومدن فقط و فثط ۱ نفر به نام ویلیام اونم در اوایل انسانیت رو رعایت کرد … بعد اینکه از یه انروید که دست خودش هم نبود و برنامه ریزی شده بود یعنی همین دٌرورِس شکست عشقی خورد شد همون گیمری که دیگه هر احدی رو میکشه …
  نمیدونم ولی من دوست دارم با این دیدگاه بازی رو تجربه کنم ببینم واقعا توی یه دنیای بی قانون که هرکاری میتونم بکنم چه آدمیم …
  یه هیولا توی نقاب یه انسان …
  یا واقعا یه انسان ؟
  نکته ی مهمی که توی این سریال و همه ی بازی های این مدلی هم بیان میشه اینه که یروزی بعد از اینکه ربات ها خلق شدند (که دارند میشن) بعد اینکه ربات ها این بلا سرشون اومد(خدمت به انسان ها و … که به مرور زمان اتفاق میفته مثل ربات های جنسی ) اگر یروزی به خودآگاهی برسن که با توجه به پیشرفت تکنولوژِی در اون زمان اصلا غیر ممکن نیست چرا نباید تک تک انسان هارو بکشن و مجازات بکنن ؟
  واقعا اونا لیاقتشون توی نگه داری این دنیا از ما بیشتره ؟
  حتی اگر اون زمان زنده باشیم ما طرف کسایی هستیم که خودشون رو انسان مینامند و هم نوع ماهستن یا انروید های زجر دیده ؟
  ….
  با تشکر مجدد از داداش سعید گل …
  بی صبرانه منتظر این بازی هستم و امیدوارم تمرکز اصلیشون با توجه به اول شخص کردن بازی دقیقا همین خودشانسی باشه که فکر میکنم دلیل اصلیش هم همینه …

  2Thumb up 13Thumb down
 32. Skomeil517 گفت:

  فقط یه مشکلی هس
  شخصی سازی کارکتر فک نکنم داشته باشه یا اگر هم داشته باشه با دوربین اول شخص بدرد نمیخوره

  0Thumb up 9Thumb down
 33. King aiHan گفت:

  مشالله بر شما اقای اقابابایی مشالله داریHeart
  عجب بازی بزرگی شده که همه چیز در اختیار ما گذاشته با اینکه مشکل پسندم اما تا اینجا ازش خوشم اومده
  فعلا تا اینجا حرفی نداره! امیدوارم در اینده وقتیکه منتشر شد: باهاش مشکلی نداشته باشم تا بتونم تجربش کنمHeartوقتتون بخیر.

  7Thumb up 0Thumb down
 34. alpha300011 گفت:

  یک مقاله بی نظیر دیگه از استاد آقابابایی Rose

  8Thumb up 0Thumb down
 35. Sardar1037 گفت:

  ممنون به خاطر مقاله مفصل
  تو قسمت شماره ۱۰ درباره لودینگ بین شهر صحبت کردید ولی توی بازی god of war یجورایی سر مرا شیره مالیدن. وقتی وارد در میشدید به یه حلقه وارد میشدید خود این ترفند یه جور لودینگ حساب میشه ولی دیده نمیشه . این مورد لودینگ تو assassin creed هم بوده

  1Thumb up 0Thumb down
  • Parsa2002 گفت:

   شیره مالیدن؟؟ خوب هر بازی مخصوصا با اون گرافیک اعجاب انگیز نیاز به لودینگ داره. ولی برای گاد او وار بجای لودینگ های طولانی و خسته کننده ترفند های جالبی رو به کار بردن تا گیمر خسته نشه و از همون هم لذت ببره. کلا شیره مالیدن در عنوانی مثل گاد معنی نداره

   0Thumb up 0Thumb down
 36. Aryan_xd گفت:

  برداشت من از واپسین نکته این بود که میتونه sarcasm باشه به برخی استودیوها وازیگ(بازی Smirk) رو نیمه میدن بیرون
  چه توانش(پتانسیل) خوبی رو از دست میدن…
  نمونه هاش AC Unity,MGSV Phantom pain و…

  1Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت