اسپایدی، سرحال تر از همیشه | تحلیل نمایش بازی Spider-Man در نمایشگاه E3 2018

ماه پیش پس از مدت‌ها انتظار نمایشگاه E3 بالاخره برگزار شد و خبر‌های مهیج و خیلی خوبی از بازی‌های جدید استودیوها و ناشرها دریافت کردیم. یکی از بازی‌هایی که در E3 به نمایش درآمد، بازی Marvel’s Spider-Man بود (شما می‌توانید تریلر منتشر شده از این عنوان را در اینجا مشاهده نمائید) که اطلاعات بسیاری از این بازی به نمایش گذاشت و قرار است در ادامه تحلیلی داشته باشیم بر تریلر این بازی. با ما همراه باشید.

همانطور که گفته شد ماه پیش تریلر جدیدی از بازی Marvel’s Spider-Man در E3 به اجرا درآمد و همانطور که هواداران حدس می‌زدند مشخص شد که میستر نگاتیو دشمن اصلی این بازی نیست و قرار است شخصی دیگر یا گروهی دشمنان اصلی این بازی باشند. در ابتدا اعلام شده بود که میستر نگاتیور دشمن اصلی این عنوان است و در تبلیغات این بازی مانور ویژه‌ای برروی این شخصیت داده شده بود. بازی Batman Arkham Origins نیز چنین کاری را با شخصیت بلک ماسک کرد اما در نهایت مشخص شد دشمن اصلی این عنوان بلک ماسک نیست، بلکه شخصیت جوکر است. قابل حدس بود که در این عنوان با حضور نورمن آزبورن، میستر نگاتیو دشمن اصلی این عنوان نباشد و شخصیت میستر نگاتیور بیشتر برای گمراهی طرفداران باشد.

زندان RAFT، زندان ابرشروران دنیای مارول

ابتدای تریلر با نمایی از زندان RAFT آغاز می‌شود. یوری واتانابه به مردعنکبوتی می‌گوید که ارتباط با زندان RAFT برقرار نیست و به همراه مردعنکبوتی برای اینکه متوجه بشوند چه مشکلی پیش آمده به این زندان می‌روند. یوری واتانابه به مردعنکبوتی می‌گوید که اوضاع زیاد هم بد به نظر نمی‌رسد اما مردعنکبوتی می‌گوید “با توجه به تجربه‌ام، وقتی اوضاع بد بنظر می‌رسه یعنی خیلی بدتره” که طولی نمی‌کشد تا اتفاق بدتری برای آن‌ها رخ بدهد. لازم به ذکر است که زندان RAFT زندان فوق پیشرفته‌ای در دنیای کمیک است که ابرشروران دنیای مارول در آنجا نگهداری می‌شوند.

“به پارتی خوش آمدی”

برای اولین بار شخصیت الکترو را در این بازی مشاهده می‌کنیم. شخصیت الکترو در این بازی بسیار خوب طراحی شده و دیزاین بسیار خوبی دارد. اگر دقت کرده باشید بروی صورت الکترو سوختگی‌هایی وجود دارد که چهره او را به طراحی ماسک این شخصیت در دنیای کمیک‌ شبیه کرده است. سازندگان این بازی در نمایشگاه E3 گفتند “می‌خواستیم طراحی شخصیت الکترو در بازی به کمیک‌ها وفادار باشد اما می‌خواستیم ظاهری نو خلق کنیم و طراحی او در این عنوان نسبت به کمیک‌ها متفاوت باشد.” در نهایت آن‌ها این فکر به ذهن‌شان رسید تا سوختگی‌هایی برروی چهره او ایجاد کنند تا شبیه ماسک این شخصیت در دنیای کمیک به نظر به رسد. همانطور که به نظر می‌رسید الکترو سیستم‌های ارتباطی زندان RAFT را از کار انداخته است. سپس الکترو به مردعنکبوتی و یوری واتانابه حمله می‌کند و هلیکوپتر آن‌‌ها را از کار می‌اندازد. سپس الکترو تمام زندانیان زندان RAFT را آزاد می‌کند.

سیستم مبارزات بازی بسیار روان و سریع است

پس از اینکه مردعنکبوتی وارد درگیری می‌شود، می‌توانید سیستم مبارزات بازی را مشاهده نمائید. سیستم مبارزات بازی نسبت به E3 2017 تغییرات بخصوصی داشته است. یکی از ایراداتی که از سیستم مبارزات این بازی در E3 2017 گرفته می‌شد این بود که سیستم مبارزات این بازی بسیار شبیه به سیستم مبارزات سری Batman Arkham بود. اینسومنیاک گیمز مانند همیشه به انتقاد و حرف‌های طرفداران گوش داده و سیستم مبارزات بازی را بسیار روان‌تر کرده و ویژگی‌های جدیدی در آن ایجاد کرده تا از سیستم مبارزات بازی Batman Arkham متمایز شود. مثلا در تریلری که در E3 2017 پخش شد، زمانی که دشمنان می‌خواستند به شما ضربه بزنند آن شخصیت قرمز رنگ می‌شد. اما در تریلر جدید می‌توانیم ببینیم که این ویژگی تغییر کرده و زمانی که دشمنان می‌خواهند به شما حمله کند، “حس عنکبوتی” مردعنکبوتی به نمایش در می‌آید. همچنین در سیستم مبارزات بازی شما به مشت و لگد زدن محدود نمی‌شوید و می‌توانید از گجت‌های‌تان استفاده کنید یا مبارزات را به هوا منتقل کنید.

تو،تو،تو،تو… و تو، همه‌تون تاری بشید

در این تریلر می‌توانیم برای اولین بار قدرت لباس مردعنکبوتی را مشاهده کنیم. اینسومنیاک گیمز بارها اعلام کرده بود که هر لباس در بازی، یک قابلیت ویژه دارد و هیچکدام از این قابلیت‌ها شبیه به یکدیگر نیستند. اینسومنیاک گیمز ایده جالبی برای جذاب‌تر کردن لباس‌های مختلف بازی انجام داده است. یکی از چیزهایی که در بازی‌های مختلف، لباس‌های اضافی را بی‌استفاده می‌کند این است که هیچکدام از لباس‌ها کار بخصوصی انجام نمی‌دهند و تنها ظاهر شخصیت را تغییر می‌دهند.

“اسکورپیون، میتونی یه دقیقه وایسی؟ داشتم با تلفن حرف می‌زدم و بحث کاری بود.”

هرچه می‌گذرد دشمنان بیشتری از مردعنکبوتی در بازی به نمایش در می‌آیند. برای اولین بار در این بازی شخصیت اسکورپیون و راینو را می‌بینیم. سازندگان این بازی برای طراحی هر شخصیت سنگ تمام گذاشته‌اند و با وجود اینکه طراحی شخصیت‌ها سعی کرده‌اند نسبت به نسخه کمیکی خود وفادار باشند، طراحی مدرنی را ارائه می‌دهند که ظاهر شخصیت‌ها را پیش از پیش جذاب‌تر می‌کند. همچنین طراحی شخصیت راینو سعی کرده تا ترکیبی از طراحی دو دنیای اصلی مارول و دنیای التمیت باشد. هم مدرن و رباتیک و نه زیاد بزرگ.

در صحنه تعقیب و گریز شما تنها به تاب خوردن محدود نمی‌شوید

سپس تعقیب و گریزی بین مردعنکبوتی و شخصیت الکترو را می‌بینیم. سیستم تاراندازی بازی جذاب‌تر، مهیج تر و بسیار روان‌تر از E3 سال گذشته به نظر می‌رسد. همچنین با انیمیشن‌های جذابی که سازندگان برای سیستم تاراندازی بازی تدارک دیده‌اند به جذابیت سیستم تاراندازی افزوده شده است. سپس شخصیت والچر را می‌بینیم که او هم مانند باقی شخصیت‌ها طراحی بسیار جذابی دارد. طراحی شخصیت والچر به مانند راینو سعی کرده تا ظاهر قدیمی خود در دنیای کمیک را به اصطلاح مدرنیزه کند.

دویدن برروی دیوار بسیار واقعی تر و فیزیکی‌تر از عناوین قبلی مردعنکبوتی به نظر می‌رسد

سازندگان طراحی مراحل را تنها به زمین و آسمان محدود نکرده‌اند و در ادامه مردعنکبوتی باید با دویدن برروی دیوار خود را به الکترو برساند. هوادارن می‌ترسیدند که دویدن بروی دیوار در این عنوان مانند سری The Amazing Spider-Man باشد (با اینکه استودیوی بیناکس این سیستم را به خوبی پیاده سازی کرده بود اما هوادارن خواستار نوع جدیدی بودند) یا اینسومنیاک گیمز برای اینکه بازی‌اش برچسب تقلید از استودیوی بیناکس را نخورد، مانند بازی‌های قبلی مردعنکبوتی دویدن برروی دیوار را محدود کند. اما استودیوی اینسومنیاک گیمز با ارائه سیستم مخصوص خود حتی این ویژگی را فیزیکی‌تر و واقعی‌تر از عناوین قبلی مردعنکبوتی به نمایش در آورده است.

“نظرت درباره لباس جدیدم چیه ؟”

بعد از آن صحنه میان پرده‌ای شروع می‌شود که هوش از سر هوادارن این عنوان می‌پرد. با شروع جملات شخصیت الکترو حدس و گمانه‌زنی‌ها آغاز می‌شود. الکترو: “نظرت درباره لباس جدیدم چیه؟” مردعنکبوتی: “جذابه، از کجا آوردیش؟” الکترو: “از یک گروه ویژه است.” با همین جمله آخر الکترو میشه فهمید که که قراره چیزی رو در این بازی شاهد باشیم که در بازی‌های قبلی مردعنکبوتی شاهد نبودیم. حضور شش خبیث! این برای اولین بار است که قرار است گروه شش خبیث رو در بازی‌های مردعنکبوتی شاهد باشیم.


گروه شش خبیث در کمیک‌های مردعنکبوتی

لازم به ذکر است که گروه شش خبیث برای اولین بار در شماره یک از کمیک‌های سالانه مردعنکبوتی (The Amazing Spider-Man Annual #۱) حضور پیدا کردند و اعضای تشکیل دهنده این گروه دکتر اختاپوس، کریون، مایستریو، والچر، الکترو و سندمن بودند. این گروه توسط دکتر اختاپوس تشکیل شد و دشمنان مردعنکبوتی را دور یکدیگر جمع کرد تا بتوانند از دشمن دیرینه خود مردعنکبوتی که به تنهایی نتوانتسه بودند شکست‌اش بدهند، انتقام بگیرند. البته اعضای این گروه ثابت نبوده و بعضی وقت‌ها دچار تغییراتی هم شده است، مثلا بعضی از اوقات در کمیک‌ها تعداد اعضای آن به ۷ یا ۱۲ نفر تغییر یافته است. همچنین بعضی از مواقع شخصیت‌های شوکر، هاب گابلین، ونوم، گرین گابلین، آفتاب پرست، راینو و… به این گروه اضافه شده‌اند. قرار بود فیلمی از این گروه توسط سونی ساخته و در سال ۲۰۱۶ اکران شود اما در نهایت به‌دلیل اختلافاتی که این استودیو با مارول داشت و شکستی که فیلم The Amazing Spider-Man 2 در پی داشت، این فیلم هیچوقت ساخته نشد. البته گروه شش خبیث در انیمیشن‌های مردعنکبوتی حضور داشته‌اند.


“ایده خوبیه، در واقع، اگر شما مایل نیستید می‌تونیم همینجا تمومش کنیم.”

سپس یک به یک دشمنانی که در تریلر شاهد بودیم دور هم جمع می‌شوند. حتی شخصیت میستر نگاتیور که حدس زده می‌شد دشمن اصلی مردعنکبوتی در این عنوان باشد نیز حضور پیدا می‌کند. عجیب‌تر آنکه او می‌گوید:”یادتون باشه، او گفت که نکشیمش.” این حرف میستر نگاتیو از حضور شخصیتی مرموز اطلاع می‌دهد که تا به اینجای کار در تریلر حضور نداشته است. او چه کسی می‌تواند باشد که هم این تجهیزات را در اختیار این افراد قرار داده و هم توانسته رضایت این افراد را جلب کند و در یک گروه جمع‌شان کند؟ سپس مردعنکبوتی را می‌بینیم که می‌گوید:”ایده خوبیه، در واقع، اگر شما مایل نیستید می‌تونیم همینجا تمومش کنیم.”. اینسومنیاک گیمز بسیار به ذات و شخصیت مردعنکبوتی وفادار بوده و این دیالوگ نشان می‌دهد که مردعنکبوتی درست مانند کمیک‌ها حتی در چنین مواقعی شوخ طبیعی و بذله گویی را کنار نمی‌گذارد. سپس اینسومنیاک گیمز در این میان پرده مبارزه بسیار جذابی از مردعنکبوتی با گروه شش خبیث به نمایش می‌گذارد که در آخر مردعنکبوتی توسط اسکورپیون زمین گیر می‌شود.

“وایسا… تو؟”

در آخر مردعنکبوتی زمین گیر شده و شخصی را می‌بیند که او را بسیار متعجب می‌کند. البته با اینکه گفته می‌شود این شخصیت ممکن است گرین گابلین باشد، اما احتمالاتی در رابطه با شخصیت دکتر اختاپوس نیز وجود دارد. زمانی که این شخصیت حضور می‌یابد نوری برروی صورت مردعنکبوتی پخش می‌شود و صدایی شنیده می‌شود که ممکن است صدای بازوهای مکانیکی دکتر اختاپوس باشد. اما چرا مردعنکبوتی باید از حضور شخصیت دکتر اختاپوس متعجب شود؟ به همین دلیل احتمالات درباره شخصیت گرین گابلین بیشتر می‌شود. آن صدا و نور می‌تواند مربوط به گلایدر شخصیت گرین گابلین باشد. همچنین دلیل تعجب مردعنکبوتی این است که نورمن آزبورن به مدت دو دوره است که شهردار شهر است و به احتمال زیاد در این مدت در هویت گرین گابلین ظاهر نشده است. اما چه دلیلی دارد که نورمن آزبورن دوباره در قالب شخصیت گرین گابلین حضور پیدا کرده است؟ همانطو که می‌دانید نورمن آزبورن دارد خود را برای انتخابات دوره سوم شهرداری آماده می‌کند و سازندگان اعلام کرده‌اند که بازی در طول چندین هفته روایت می‌شود. پس آیا در طول بازی نورمن آزبورن در انتخابات شکست می‌خورد و باید شهرداری را به شخص دیگری تحویل بدهد؟ هیچ چیزی جز شکست نمی‌تواند غرور نورمن آزبورن را بشکند و او را بشدت عصبی کند. پس به احتمال زیاد نورمن آزبورن در انتخابات شکست می‌خورد و دوباره در نقش گرین گابلین ظاهر می‌شود. همچنین نورمن آزبورن شرکت آزکورپ را در اختیار دارد و به راحتی می تواند برای گروه شش خبیث لباس و تجهیزات آماده کند.

گرافیک بازی واقعا عالی به نظر می‌رسد

با گذر از گرین گابلین و مرور صحنه به صحنه‌ی این تریلر قصد داریم تا بررسی‌ای برروی گرافیک داشته باشیم. در تریلر می‌توانیم گرافیک بی‌نظیر این بازی را مشاهده کنیم. از قطعات باران گرفته تا تخریب‌هایی که توسط الکترو صورت می‌گیرد، همه زیبا به نظر می‌رسند. در تریلر می‌توان قطرات باران که برروی لباس مردعنکبوتی به سمت پایین حرکت می‌کنند را مشاهده کرد. همچنین باران و خیس شدن زمین به گونه‌ای است که بیننده را متحیر می‌سازد. تخریب بخش‌هایی از زندان RAFT بسیار طبیعی جلوه می‌کند. همچنین برق‌هایی که از سوی الکترو منتقل می‌شود، نورپردازی و نمایشی طبیعی دارد.با توجه به اینکه استودیو اینسومنیاک گیمز سعی کرده گرافیک هنری منحصر به فرد خود را به نمایش بگذارد، توانسته در گرافیک فنی بازی بسیار خوب عمل کند و خود را هم سطح بازی‌های دیگر سونی نشان دهد.

در نهایت امیدواریم که این بازی بتواند در حد سری Batman Arkham یا بالاتر ظاهر شود. به نظر می‌رسد که استودیوی اینسومنایک گیمز تمام تلاش خود را کرده تا بتواند تجربه‌ای به یاد ماندنی و لذت بخش تحویل هواداران بدهد. امیدواریم که این بازی بتواند در حد انتظارات ظاهر شود و بتواند نمره بسیار خوبی از منتقدان کسب کند.

بازی Marvel’s Spider-Man در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ (۷ سپتامبر ۲۰۱۸) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ با سه نسخه متفاوت یعنی دیجیتال دیلاکس، نسخه معمولی و نسخه کالکتر عرضه می‌شود. شما می‌توانید هم اکنون این عنوان را از طریق پلی استیشن استور پیش خرید نمائید. همچنین در اواخر ماه شهریور، مردعنکبوتی دنیای اینسومنیاک گیمز به کمیک های مارول می آید و در کمیک پایان عنکبوتی حضور پیدا می کند.

12345678910(12 رای, میانگین آرا 7٫50 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Brutal_shooter گفت:

  همه بازی های سونی شاهکارن، ولی حساب لست اف اس از بقیه جداست،اون ابرشاهکار تاریخ Wink

  61Thumb up 99Thumb down
  • head of demon گفت:

   داداش چ ربطی داره الان توی پست راجبه اسپایدی از تلو بگی؟
   یاد اونموقع میفتم کار به جایی رسیده بود زیر پست فیفا هم مینوشتن،خیلی بازی خوبیه ولی به انچارتد نمیرسه Neutral
   سعی کنیم از بازی های شاهکار لذت ببریم و با مقایسه کردن الکی ارزششونو کم نکنیم

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 121Thumb up 3Thumb down
   • ali 110 gamer گفت:

    ببخشید اسپم میکنم :
    far cry 5 روی pc راهی هس رزولوشن رو تغییر داد ؟؟؟ روی ۲K قفله گند زده به فریم ریت !!! (روی high بین ۲۵ تا ۳۰ فریمه)
    لطفا اگر میدونید کمک کنید …. pleeeeaaaase !

    10Thumb up 5Thumb down
    • Hesam گفت:

     خب نظرم نوشتم اینجا تا بهتر دیده بشه، البته همچین بی ربط با کامنت اول هم نیست. ببیند شرکت سازنده این بازی،اینسومنیاک گیمز، همان شرکت هست که بازی های ماندگاری خلق کرده؛ از جمله سان ست که سایت معروف IGN این بازیو بهترین بازی سال ۲۰۱۴ ایکس باکس نامیده، حالا کاری به بقیه سایت ها ندارم…
     حالا همین شرکت داره اسپایدرمن می سازه، تنها چیزی که میشه گفت اینکه بالاخره اسپایدرمن به جایگاهی که لایق بود رسید،منظورم اینکه ب دست ی توسعه دهنده خوب ساخته بشه، حالا شرکت اینسومنیاک گیمز خیلی خوب از تجربیات سان ست استفاده کرده که البته داخل گیف هایی که نویسنده عزیز زحمت کشیده کاملا معلومه
     در اخر مبارک طرفداران این شخصیت

     7Thumb up 0Thumb down
  • پوریا دراکولا گفت:

   معذرت می‌خوام ولی چه ربطی داشت؟ خوب اینکه لست آف آس انقدر عالی بود توش هیچ شکی نیست ولی هر چیزی خوب جایی داره

   31Thumb up 2Thumb down
 • Anti NOOB گفت:

  از همین الان میتونم بگم مبارزاتش بعد از یه مدت به شدت تکرارى میشه Thinking
  متاى احتمالى: ۷۰ تا ۷۵ Yes

  14Thumb up 117Thumb down
 • Mr.World wide infinity گفت:

  دو ماه دیگه این بنده حقیر این بازی رو از سرکوچه مون با قیمت دومیلیون تومان ناقابل تهیه خواهم نمود

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 59Thumb up 3Thumb down
 • Last Of Us گفت:

  مرسی
  شاهکاری دیگه برای سونی
  متاش فکر میکنم ۹۰ بشه راحت ولی بالاتر نه. بدترین حالت هم ۸۸ باید بشه
  حالا خوبیش اینه اینسومنیاک گیمز الان داره با سونی همکاری میکنه و جفتشون راضی هستند خدارو شکر
  این یعنی برای نسل بعد هم یک اسپایدر من دیگه خواهیم داشت Grin
  هرچی استودیو و بازی سازی یک دنیاس داره با سونی همکاری میکنه
  فقط یک راک استار کمه . اونم اگر میومد با سونی تموم بود

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 50Thumb up 9Thumb down
 • soroosh0079 گفت:

  با تشکر از نویسنده ی گرامی
  انصافا از نظر اکشن گیمپلی و گرافیک بازیای سونی همیشه اولن .حدس میزنم این بازی تو بازیای ابرقهرمانی یه جایی بین batman arkham asylum و arkham khight قرار بگیره.

  12Thumb up 5Thumb down
 • teimor گفت:

  واقعا این تریلر تا الان بهترین نمایش بازی بوده که تا حالا پخش شده.
  یه عده به اینسامنیک خیلی خرده گرفتن که چرا انقدر روی مستر نگتیو تمرکز کردن. اما تو این تریلر که از ویلن های جدید رونمایی کردن خیال اونا هم راحت شد.
  راجب به گرافیک که تکلیف مشخص ه و اینسامنیک ثابت شده است و تو این دو ماه آینده بازی بهینه تر هم خواهد شد و زمان لانچ با یه عنوان بی نقص طرفیم.
  اما نکته ای که نظر منو خیلی جلب کرد موسیقی فوق العاده ی بازی بود. یک بار تریلر رو ببینید و به موسیقی متن بازی گوش کنید تا متوجه شید چه قدر خوب با فضای بازی جوره.
  صداپیشه ها هم به نطرم عالی بودن خصوصا خود اسپایدی و الکترو.
  دشمن اصلی هم دوست دارم دکتر اختاپوس باشه چون به نظرم یکی از بهترین ویلن های دنیای اسپایدرمن ه.
  در مجموع این نمایش آخر بازی بدجور منو هایپ کرد. همه جیز در سطح عالی ای بود. گیم پلی و تاب خوردن هم خیلی خوب کار شده بود.فقط میمونه تنوع مراحل که اینسامنیک بتونه مراحل متنوع خلق کنه انتظار متای عالی رو میشه داشت.
  بعد از مدت ها یه بازی خوب ابرقهرمانی میتونیم تجربه کنیم. به امید متای عالی بازی و یه موفقیت دیگه برای سونی

  22Thumb up 2Thumb down
 • Alimj گفت:

  قبل رد دد اینو میگیرم اول Cool

  23Thumb up 2Thumb down
 • Alucardba گفت:

  این بازی واقعا محشره

  22Thumb up 1Thumb down
 • Dc گفت:

  “در نهایت امیدواریم که این بازی بتواند در حد سری Batman Arkham یا بالاتر ظاهر شود”
  ۱۰۰ درصد نمیتونه متای ۹۶ بگیره

  16Thumb up 38Thumb down
 • last_fighter گفت:

  این بازی قوی در سبک خودش هست. همچنین اسپایدرمن شخصیت خریداری شده سونی هست که برای مارول است و محدودیت زمانی ندارد و به صورت قرضی به دیزنی قرض داده شده.
  تیم بازی سازی سابقه خوبی دارد و با سخت گیری های سونی نوید یک بازی عالی در حد خودش رو میده.

  17Thumb up 1Thumb down
 • Aradkeshvari گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود.واقعا سخته گفتنش برام ولی مجبورم این شاهکار رو بصورت اکانت هکی بگیرم Cry

  20Thumb up 5Thumb down
 • Amirreza.AC گفت:

  هی چه خاطراتی داشتیم با این اسپایدی …
  نسخه ۱ و ۲ رو نمیدونم کیا بازی کردن …
  بعد نسخه ۳ بود که مطابق بود با فیلمش و اون چهار مرد عنکبوتی و اون سنگ های شکسته . اون برای من بهترین نسخه بود . بعدش نسخه ۱ و ۲ مرد عنکبوتی شگفت انگیز … و حالا این نسخه . فکر می کنم این یه نسخه تمام عیار باشه و برای پیش بینی متاش هم کمتر از هورایزن نخواهد بود ۸۸ به بالا . هر چند این چیزا برای طرفداران دو آتیشه ارزش زیادی نداره .
  امیدواریم یه خاطره قشنگ دیگه رو برامون رقم بزنه …

  10Thumb up 1Thumb down
 • (؟؟؟؟ hosein (Why So Serious گفت:

  زندان raft چیه بیاد رجایی شاهرگش رفته Grin
  ___________________________________
  ایشالا دلارا بیاد پایین (که مطمنم نمیاد)بتوتیم هفته اول ریلیزش باهاش عشق کنیم

  21Thumb up 3Thumb down
 • xexes گفت:

  خدایا شکرت که این بازی از دست اکتیویژن کالاف پرست نجات پیدا کرد

  30Thumb up 2Thumb down
 • scar گفت:

  این بازی به موففقیت عجیب و گسترده ای میرسه که هیچ کدوم انتظارشو نداریم….ببینید چند بار گفتم

  18Thumb up 6Thumb down
 • vitto corleone گفت:

  ممنون بابت تحلیل یه تحلیل هم راجع به قیمت بازی ها هم بزارید لطفا چون با این قیمت نمیشه هیچ بازی جدیدی رو تجربه کرد رو کنسول ها

  11Thumb up 1Thumb down
 • alone gamer گفت:

  اسپایدی سر حال تر از همیشه
  جیب ما خالی تر از همیشه
  دلار گرون تر از همیشه

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 45Thumb up 1Thumb down
 • THELASTOFUS_IR گفت:

  گاد
  دیترویت
  اسپایدرمن

  دوتاشو رفتم این سومی هم بیاد بزنیم ایشالا موفق بشه

  13Thumb up 3Thumb down
 • Sony_ps گفت:

  ادمایی که این سایتو به لجن کشیدید: pc فن ها box فن ها همه ی اونایی که با تعصب تمام و سوختگیه هر چه بیشتر نظرات چرت در باره سونی میدین ، من پامو از این سایت بیرون نمیزارم تا شما ادمای کله پوکو از اینجا بیرون ننداختم

  ادمایی که از بازی کردن انحصاری های ما محرومین
  این سایت حرمت داره ، ادمایی توش فعالیت میکنن که زحمت میکشن ، عرق میریزن، بلافاصله که یه بازی میاد نقدش میکنن ، بلا فاصله که یه تریلر میاد نقدش میکنن دل روده تریلرو میریزن بیرون
  حق همچین ادماییه که بیایم زیر پستاشون این فن بوی بازی هارو در بیاریم؟

  حالا نه ؟ میخواین ادامه بدیم ؟

  باشه … بچرخید تا بچرخیم

  26Thumb up 18Thumb down
 • PARSARAD777 گفت:

  سپاس بابت تحلیل
  با نمایش های خیره کننده این عنوان همه بشدت اطمینان پیدا کردیم که به احتمال زیاد با یک شاهکار طرفیم….. گیم پلی هایی از دمو بازی در یوتیوب دیدم که واقعا فوق العاده بنظر میرسید….
  خوب طبق تایید هایی که شده ونوم در بازی حضور نداره.
  گروه شش خبیث هم هیچ لزومی نداره اعضای اون مانند کامیک باشند……… اینکه شاهد شرور های دیگری در بازی باشیم که قطعی هست ولی خیلی دوست دارم دکتر اختاپوس را با یک حضور عالی در قالب یک بازی ویدئویی شاهکار ببینم
  حضور دشمن اصلی اسپایدی و البته همون پیتر یعنی نورمن آزبورن در قالب گرین گابلین هم فوق العاده باید باشه ولی به هیچ وجه نمیشه اطمینان داد که همچین چیزی اتفاق بیوفته.میستریو هم از دشمن های خاص اسپایدی هست با شیوه کار متفاوت.
  یک خبر هم برای دوستداران کامیک های اسپایدی. یکی از خالق های شخصیت اسپایدی یعنی استیو دیتکو دیروز در گذشت ِ.. اون یکی خالقش فک کنم استن لی باشه

  7Thumb up 0Thumb down
 • Ali.pahlevan sharif گفت:

  نمایش بازی تو e3 2018 جزو بهترین نمایش های e3 بود،هرچی از بازی تعری کنیم کمه In Love

  11Thumb up 0Thumb down
 • lordhossein گفت:

  با این که بازی هایی مثل گاد و رددد هستن ولی همون طور که دیدن توی E3 چقدر جایزه برنده شد یهویی همه رو شوکه کنه و گوتی شه ولی من نه تنها ناراحت نمیشم و با این که گاد و رددد هردوشون باهشاون کلی خاطره دارم بلکه خیلی هم خوشحال میشم چون اسپایدی از شخصیت های موردعلاقه من از بچگی تا به امروز هست خیلی عالی میشه که دوباره اسمش بی افته سر زبون ها درود بر استاد پارکر کبیر و درود بر استاد اسپایدی کبیر …

  9Thumb up 0Thumb down
 • thorin گفت:

  منم خودم وقتی ده سالم بود طرفدارش بودم ولی الان دیگه اصلا جذبم نمی کنه کلا داستانش همینه که چند تا خلافکار با لباس های رنگارنگ میان دزدی میکنن مرد عنکبوتی مدیره باهاشون کتک کاری میکنه بعد دستگیرشون میکنه یا مثلا تهش دیگه باهاشون کتک کاری میکنه بعد شکستش میدن بعد دفعه ی دوم میزندشون
  تو داستان های مرد عنکبوتی نه خبری از پیچش های متال گیر هست نه داستان احساسی لست اف اس نه ابهت و عظمت گاداف وار نه شخصیت پردازی ویچر و …

  5Thumb up 29Thumb down
  • PARSARAD777 گفت:

   خوب من برای اینکه به شما ثابت کنم داستان اسپایدی ما که سر منشا اون کامیک ها هست به هیچ عنوان ساده نیست و ما با یک داستان فوق العاده طرف هستیم از کامیک های کلاسیک چندین مثال میاورم
   ۱: ماجراهای تلخ پیتر پارکر که خودش باعث مرگ عزیزانش میشه ک این باعث میشخ میتر برای همیشه خودش رو در برابر خلاف موظف بدونه. در واقع این خود پیتر بود که با به دست آکردن قدرت های اسپایدری خودش به پول در آوردن از راه خلاف روی میاره و خودش رو در برابر خلاف موظف نمیدونه و همین غرور و ندانم کاری اون باعث مرگ عزیز ترین شخص زندگیش در غیاب پدر و مادر خودش یعنی عمو بن میشه از همین لحظه به بعد پیتر پارکر تبدیل به یک ابر قهرمان میشه
   ۲: داستان مرگ عشق بزرگ پیتر پارکر یعنی گوئن است

   8Thumb up 3Thumb down
   • PARSARAD777 گفت:

    ادامه کامنت قبلی که نتونستم کاملش کنم
    ۲: ماجرای از دست رفتن عشق بزرگ پیتر پارکر یعنی گوئن استیسی از زیبا ترین مرگ های تاریخ هست. در واقع نورمن آزبورن یا گرین گابلین به علت مشکلاتی که با شخص پیتر پارکر داشت و از زندگی و هویت او با خبر بود تصمیم به کشتن گوئن استیسی میگیره و اون رو از پل بلند به پایین پرتاب میکنه…. پیتر پارکر هم با لباس اسپایدر من سریعا با شلیک تار های خودش گوئن را بالا میکشه اما متوجه میشه که این عجله کردن اسپایدی و بالا کشیدن سریع باعث مرگ گوئن استیسی معشوقه بزرگ پیتر میشه…… بعد از این اتفاق پیتر پارکر تصمیم به انتقام گرفتن از نورمن آزبورن که همون گرین گابلین هست میگیره…. بعد از شکست دادان گرین گابلین اما اسپایدی تصمیم میگیره که از کشتن او خودداری کنه و در این لحظه تحولی عظیم در شخصیت پیتر پارکر شکل میگیره و بعد از گذشت زمان هایی او عاشق مری جین میشه
    ۳: مشخصه شما هیچ آشنایی با کامیک ها ندارنید. من کامیک های جدید اسپایدر من رو تا حدودی خوندم و باید بگم داستان دکتر اختاپوس و سفر های اون در جهان های موازی بینظیر هست
    در واقع شما از اسپایدر من فقط اون کتک کاری ها رو مشاهده کردی ولی در واقع اصل کار اون چهره پشت نقاب اسپایدر من هست که پیتر پارکر نام داره و زندگی سخت و پر فراز و نشیب را تجربه کرده و خوهد کرد.
    مورد بعدی هم اینکه شما نباید داستان کامیک اسپایدر من رو با داستان عناوین که برای اولین بار در گیم حاضر شدن مقایسه کنی
    در کل بگم که داستان اسپایدی بی نظیر هست و بدون شک برترین شخصیت

    16Thumb up 1Thumb down
    • thorin گفت:

     داداش مرسی که زحمت کشیدی این همه رو تایپ کردی
     ولی اصلا حرفت رو قبول ندارم اتفاقا من خودم با همه ی کمیک های مهم مردعنکبوتی رو خوندم
     مرد عنکبوتی کلا شخصیت ساده ای هست حالا چون بیشتر از ۵۰ سال از خلق شدنش میگزره بلاخره چندتا داستان خوب هم براش نوشته میشه هرچند اینایی که هم گفتی چندان حماسی نبودن مخصوصا نکشتن گرین گابلین که خود کلیشه هست
     برای مثال لست اف اس کلا با دی ال سیش بیست ساعت هم نمیشد که حداقل ۱۵ ساعتش گیم پلی بود
     یعنی لست اف اس تو ۵ ساعت تونسته داستان احساسی ای درست کنه که مرد عنکبوتی تو ۵۰ سال نتونسته IDK

     3Thumb up 12Thumb down
  • MmSd گفت:

   دوست عزیز این چیزایی که شما می گی بیشتر در کارتون های اسپایدرمن اتفاق می افته.
   کمیک های اسپایدرمن اتفاقا یکی از بهترین شخصیت پردازی ها و این هیرو یکی از بهترین اوریجین ها
   رو داره، که دوست عزیزمون PARSARAD 7 بهش اشاره کرده.
   اتفاقا نویسنده ی کمیک های اسپایدرمن (دن اسلات)داستان این بازی رو نوشته

   7Thumb up 0Thumb down
  • JJSTYLE36 گفت:

   اسپایدرمن اولین شخصیت کمیکی بود ک در دورانی که همه ابرقهرمان ها مثه بتمن شخصیت های کامل بودن یک شخصیت کاملا انسانی داشت…یعنی مثه مردم عادی مشکلات شخصی داشت و حتی هویت ابرقهرمانیش مانع رسیدگی به زندگی عادیش میشد…بحثش طولانیه حوصله ندارم الان

   15Thumb up 3Thumb down
 • Soleyman گفت:

  #نابود کننده ی جعبه لگن Cool Cool Cool Yes

  9Thumb up 5Thumb down
 • Pejman hasani گفت:

  تو برو فیلم هندیتو بازی کن

  10Thumb up 1Thumb down
 • Shadow Of Origins گفت:

  همه نسخه های اسپایدی را تجربه نمودم امیدوارم اینسومینیاک بتونه گند کاری های اکتیوژن و شرکت بینوکس(سازنده دو نسخه قبل)رو پاک کنه.این نسخه رو هم ۱۰۰ درصد تجربه خواهم کرد Chic Chic

  9Thumb up 0Thumb down
 • Senatorbigy گفت:

  فقط spider-man 1,2 رو ps1 و عشقه In Love ببینیم اینم میتونه اون موفقیت رو تکرار کنه In Love tnx

  6Thumb up 0Thumb down
 • MehrdadPS4 گفت:

  ممنون آقای امیری عالی بود هم مطالب هم Gif هاتون خیلی خوب بودن

  8Thumb up 0Thumb down
 • Babak22 گفت:

  به نظر من این همه چیزش مال بازی بتمن هست
  فقط کاراکتر و داستانش فرق فوکوله

  2Thumb up 9Thumb down
 • blizzard_rockstar_valve گفت:

  والا اگه این مولتی پلتفرم می بود(مثل نسخه های قبلیش) کسی تحویلش نمیگرفت.

  5Thumb up 0Thumb down