مقاله : آیا Phantom Pain همان Metal Gear Solid 5 است ؟

همه و همه میدانند آقای هیدئو کوجیمای افسانه ای،استاد هایپ کردن و داغ کردن طرفدارنش است و کسانی که هوادار این بازی ساز و اثر ماندگارش یعنی Metal Gear هستند،بسیار خاص و جسورانه پیگیر پروژه های این مرد بزرگ میشوند.روز گذشته در مراسم VGAs 2012 استودیویی نوظهور به نام Moby Dick تریلری از بازی خود به نام Phantom Pain منتشر کرد که همه را در شوک فرو برد.در این مقاله به بررسی این نمایش میپردازیم.شاید اسپویل هایی از بازی های سری MGS در این مقاله وجود داشته باشد.ولی حتما بخوانید !

Phantom Pain،نام بازی استودیوی گمنام Moby Dick واقع در سوئد است که در مراسم VGAs 2012 رونمایی شد.وقتی به وب سایت این استودیو سر میزنیم با صفحه ی خوش آمد مواجه میشویم که در مرکز آن جمله ی Groundbreaking games from Sweden را ملاحظه میکنیم(کلمه ی Groundbreaking یه فارسی روان ترکاندن و بسیار شگفت انگیز هم میشود).در ادامه ی شعارهای بسیار بلند پروازانه و بزرگ را میبینیم که نوید پروژه ها و بازی های بسیار خاص و بزرگ را میدهد.کنار جمله یک عکس از منظره ای به چشم میخورد که غروب خورشید را نشان میدهد.هیچ نکته ی خاصی در این عکس وجود ندارد.

 

نکته ای که در اولین نگاه توجه را جلب میکند وجود لوگوی دو پلتفرم PS3/Xbox360 است که این میتواند نشاندهنده ی پلتفرم مقصد بازی درحال ساخت این استودیو باشد.

به صفحه ی بعد سایت میرویم.بخش About Us.در این بخش اطلاعات بسیار کمی در مورد این استودیو و مدیر کل آن آقای Joakim Mogren دیده میشود.این شخصیت اینطور توصیف شده است که پس از سالها کار برای یک شرکت سازنده ی آمریکایی حالا با تعدادی از افرادش در منطقه ی اسکاندیناوی شروع به ساخت یک بازی جدید بکنند.

ولی اسم Joalim Mogren مقداری مشکوک نیست ؟ چرا ! Joakim به نوعی به هم ریخته ی اسم Kojima است ! نام فامیلی Mogren هم اگر دو حرف M و N حذف شوند نتیجه Ogre خواهد بود که کاملا به Project Ogre میرسیم !

بخش عکس ها و ویدئوهای سایت فعلا مزین به کلمات Coming Soon استو و در صفحه ی آخر ایمیل این شرکت دیده میشود که برای جم آوری فیدبک و نظرات مردم است.

 همه انتظار یک IP جدید را داشتند ولی از لجظات اول،با دیدن شخصیتی که کاملا شبیه به Snake است،تمام حضار مراسم میخکوب شدند.موی تقریبا بلند از پشت استایل راه رفتن خاص و چشم سمت راست که باند پیچی شده بود تمامی مشخصات Big Boss یا همان Naked Snake را میدهد.در لوگوی بازی جای چند خط و حتی خلی به چشم میخورد که کاریری در NeoGAF به نام Sn4ke _911 شروع به رمزگشایی این لوگو کردند و با کمال تعجب به کلمه ی Metal Gear Solid : Phantiom Pain میرسیم.

 

در زیر مقایسه ای بین یک کاراکتر در سه بازی با محوریت اسنیک را مشاهده میکنید :

MGS 4

Phanton Pain

Metal Gear Solid : Ground Zerors

 

حتی برای نگاهی عمیقتر به سراغ دامنه ی سایت استودیو سازنده رفتیم و فهمیدیم این سایت تنها چندی پیش تاسیس شده و در تاریخ 19 -11 – 2013 به اتمام میرسد.

در کنار اینها،آقای Alec Rubens در صفحه ی شخصی خود در مورد یک مهمانی مهم از سوی Konami اشاره داشت که تمامی کسانی که پشت ساخت این بازی هستند با تی -شرتهای با عنوان استودیو و بازی وارد شدند.

اما باز برمیگردیم به تریلر.در تریلر نکات مهمی دیده شد .ار خود اسنیک،تا اول تریلر که گلبرگ هایی سفید بالای سر اسنیک بود.(اشاره به انتهای MGS3)دکتری هم که در اول تریلر شاهدش هستیم در Metal Gear Solid 3 حضور داشت  به نظر در این بازی است.

در ادامه میتوانید چند عکس و برداشت های خود را مشاهده کنید :

عروسک Psycho Mantis ! تعجب کردید ؟

Volgin ؟ آیا گروه کبرا بازگشته اند

به هر حال بازی رونمایی شده و اینطور که پیش میرود باید منتظر کارهای عجیب و غریب تر از Kojima بود.اگر نکته ای از قلم افتاده سریعا از طریق دیدگاه ها با نگارشی درست به نظر مابرسانید تا ضمیمه ی همین بشود.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • mojtaba23h گفت:

  خیلی خوب بود دانیال خسته نباشید .

  بهترین بازی mgs و دیگر هیچ .

  0Thumb up 0Thumb down
 • artour-2198 گفت:

  عمرا اگه این mgs5 باشه .

  0Thumb up 1Thumb down
 • mehdi etzio گفت:

  دانیال عزیز ممنون خسته نباشی دست وپنجت درد Kiss Wink نکنه Laugh ولی خیلی مخ این استاد بزرگ میتی کمان Quiet Foot-In-Mouth ببخشید ROTFL کوجیما پروداکشن Kiss Wink Kiss

  0Thumb up 0Thumb down
 • harcky گفت:

  یادمه وقتی از کوجیما پرسیده میشه که ایا ground zeroes همان OGRE است، تو جواب میگه ((مگه توی این بازی ، هیچ OGRE ی (غولی) دیده میشه؟!))
  شاید اونجا هدفش دست انداختن طرف بوده باشه ولی الان میبینیم تو این پیشنمایش ، ادم تا دلش بخواد OGRE هست! Silly
  بعدشم خودشون همیشه میگن ما هر بار خواستیم IP جدید درست کنیم به یه متال گیر جدید ختم شده! پس اگه این بازی همین طور که معلومه به سری متال گیر ربط داشته باشه ، پس نمی تونه OGRE باشه.
  یه چیز دیگه اینکه: مدت ها پیش یه خبری شنیدم مبنی بر اینکه که کوجیما پرودکشنز قصد شروع به ساخت یه پروژه با مظمون اجتماعی داره. ممکنه اون OGRE باشه.
  توی سایت هم علامت X360 شاید مربوط به رویه کلی بازی سازی این شرکت اشاره داشته باشه نه این یکی بازی.! IDK
  اخر این تومار اینم بگم که بازی با FOX ENGINE ساخته شده در این شکی نیست.
  Struggle

  0Thumb up 0Thumb down
 • mehdi etzio گفت:

  دانیال جان چند تا از تصاویر هیتلر بودند Laugh Question

  0Thumb up 0Thumb down
 • mammad_bazikhor گفت:

  سپاس برای خبر
  باید منتظر موند تا خود کوجیما حرف بزنه!
  خیلی باهوشه ناکس.من که طرفدارشم
  خیلی از چیزایی که نوشتی به احتمال زیاد درستن و بعضیاشون نه
  بازم سپاس

  0Thumb up 0Thumb down
 • harcky گفت:

  راستی راستی Laugh
  این رمز گشاییه ممکنه یه اشتباه کوچولو داشته باشه و اون اینه که:
  توی سری متال گیر یادم نمیاد هیچوقت شماره بازی رو به لاتین بنویسن پس شاید بریدگی روی حرف اخر مربوط به عدد 6 باشه!!!!!!!!!!!!! Pain
  همون طور که mgs rising شد mg rising شاید این پروژه رو هم KOJIMA productions تو اب نمک خوابونده بوده باشه بعنوان mgs 6 ، بعد گرفته امتیازشو داده به یه شرکت دیگه! Struggle

  0Thumb up 0Thumb down
 • raminxxx گفت:

  امیدوارم تو این سری مخصوصا سیستم مخفی کاریش به واقعیت نزدیکترشه مثلا زمانی که توی mgs4 اوج مخفی کاری حالت کرمی روی زمین بود یا رفتن توی بشکه یا کارتن در حالی که همون سال در طرف مقابل سم فیشر لامپ کور میکرد از سیستم گمراهی استفاده میکرد این برای من خیلی عذاب اور بود چون تقریبا همه پیر گیمران با mgs بزرگ شدن ( کار ندارم به اسپلینتر سل که حالا گند زدن به سریش و اکشنش کردن)
  خدایا این یه بازی خراب نشه فدایه چقال گیمران اکشن پسند نشه هرچی از دم دستمون جلو چشمامون پر کشید : رزیدنت اویل – دوک – و…. همه رفتند فقط همین یکی بمونه برامون بسه

  0Thumb up 0Thumb down
 • parsaian گفت:

  این عکس پایین یه جورایی اثبات بیگ باس بودن شخص تو بازی هست که یکی از کاربرای ign لینکش رو گذاشته بود . فقط شرمنده که لینکش فی.لتره . نتونستم لینک سالمش رو گیر بیارم .

  http://www.destructoid.com//ul/240138-spread.jpg

  در ضمن اگه مقاله سایت ign رو هم مطالعه کنید به نکات خوبی میرسید .

  0Thumb up 0Thumb down
 • maya64 گفت:

  یه چیزی هم در باره اون وال آتشینی که صحنه های آخر هلیکپتر رو میخوره!!! دمش در کنار اسم “Moby Dick” البته چیز خواصی نیست چون اسم Moby Dick اسم یک نهنگ افسانه خیلی بزرگ که چندتا فیلم هم ازش ساختن.
  در هر صورت وجود این نهنگ تو پیش نمایش بازی کمی عجیبه.!!!!

  0Thumb up 0Thumb down
 • N1M4Ghost گفت:

  سلام اینم اولین نظر من Laugh ROTFL Grin Yes
  ببینید اینم چند تا تشابه دیگه :

  http://www.img4up.com/up2/61335650724897550079.jpg

  2. این یکی هم که parsaian بالا بهش اشاره کرد این لینک بدون فیل:
  http://www.img4up.com/up2/54417305733088003082.jpg

  3. اگه تریلر GZ رو دیده باشید توش مینویسهFrom Fox Two Phantoms were Born حالا اینو ببینید:
  http://www.img4up.com/up2/43039818122207292745.jpg

  4. اینم چند تشابه دیگه:

  http://www.img4up.com/up2/07947205517669781308.jpg

  البته این عکس هم توی اینترنت هست که میگن این آقای Joakim Mogren هست و نه کوجیما:
  http://www.img4up.com/up2/44025380952904490991.jpg
  Yes Yes Yes Yes Yes Yes

  0Thumb up 0Thumb down
 • GAME STAR گفت:

  لعنت به این استاد کوجیما که همه رو سره کازگذاشته Money Mouth

  من می گم liqid است چرا ؟ به خاطر اون دسته قطع شده اش ROTFL

  0Thumb up 0Thumb down
 • GAME STAR گفت:

  ولی احتما داره همون گرند زیرو باشه Smug

  به هر حال شاید هم اصلا اون دو نفر به متال گیر ربط نداشته باشن Evil Grin

  شاید یک عنوان جداگانه است Frown

  0Thumb up 0Thumb down
 • mohammadhoseinjj گفت:

  سلام من ایکس باکس دارم و تازه با این سری بازی آشنا شدم یکی جوابمو بده!:راسته که متال گیر سلد های قبلی همه باری PS3 بودن و اصلا برای ایکس باکس نمیومدن؟
  و فقط همون کالکشن HD بازی های متال گیر سلد 1 تا 3 برای ایکس باکس اومده؟ Question Question Question Question Question Question Question Question Question

  0Thumb up 0Thumb down