گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

#22: جزیره جنون | نقد و بررسی بازی Far Cry 3

نقد و بررسی
#22: جزیره جنون | نقد و بررسی بازی Far Cry 3

پس از انتشار بازی Far Cry 2 در سال 2008، بازیبازها به این فکر افتادند که آیا بهتر از این بازی هم می تواند ساخته شود؟ آیا محیط Sand Box بازی می تواند بزرگتر از این حد شود؟ آیا داستانی درخور سری بازی Far Cry روایت می شود؟ جواب تمامی این سوالات در هفته­ پیش مشخص شد.

در ادامه این نقد می توانید جواب همه سوالات خود را پیدا کنید!

ج مثل جنون :

در بازی های شوتر معمولا عاملی به عنوان هیجان باید تزریق شود. در بازی­های هم رده دوک نام ، هجوم دشمنان فله ایی ؛ در بازی های هم­ رده ندای وظیفه ، وجود صحنه های سینمایی جذاب و هالیوودی عامل “هیجان” را به بازی وارد ساخته است. بازی Far Cry 3 سنت شکنی کرده و پا فراتر از “هیجان” می نهد و با خلق شخصیت های آنتاگونیست همانند Vaas ، زمینه را برای ایجاد جنون در بازیباز فراهم می سازد. شخصیت اصلی بازی Jason Brodey است که همراه دوستان و برادر و خواهر خود در جزیره ایی حاره ایی گرفتار رژیم مزددور می شوند. سکانس ابتدایی بازی در مکانی رقم می خورد که جیسون به همراه برادر خود Grunt زندانی شده است. پس از مدت بسیار کوتاه ، پا به فرار گذاشته و همه چیز باید به خوبی پیش برد ولی از آنجایی که سناریوهای فرارهای اولیه در بازی های ویدئویی فرجام خوبی را به دنبال ندارد ، گرانت توسط آنتاگونیست بازی کشته می شود. اینجاست که “جنون” آغاز می شود! اولین فکر که به ذهن بازیباز می رسد….. ” باید فرار کنم!” و داستان بر پایه فرار دنبال می شود. شخصیت “واس”  در مقابل Bad man های دیگر بسیار قوی ظاهر شده است. “واس” شخصیتی متغیر و جنون آمیز دارد. طراحی لباس و چهره واس ، نوع رفتار و گویش وی ، تمام تمرکز بازیباز را به سمت شخصیت “جوکر” در سری فیلم ها و بازی های بتمن روانه می سازد! اشتباه نکنید!  “واس” شاید شبیه “جوکر” باشد ولی صرفا تقلیدی محض از جوکر نیست. متاسفانه تا نیمه اول “واس” خودنمایی نمی کند ولی در نیمه دوم بازی ، اوج جنون و هیجان را “واس” به دوش می کشد.

به نحوه دیدن ، مدل ریش و استایل واس دقت کنید……. فقط دقت کنید.

چ مثل چشم نواز :

تنها کلمه ایی که در اولین برخورد شما با مناطق جزیره در ذهن شما تداعی می شود “چشم نواز” است. جزیره به مدد موتور بهینه شده Dunia 2 (وام گرفته از فیزیک Havoc) آنچنان زیبا ساخته شده است که ساعت ها دوست دارید تا در جزیره به گشت و گذار بپردازید. سازندگان به قول خود پایبند بوده و در بازی گذر شب و روز ، تغییرات جوی و همچنین فیزیک بسیار خوب و طبیعی را در جزیره شاهد هستیم. نکته ایی که شاید کمتر کسی به آن توجه کند در رفتار حیوانات جزیره است! وقتی به نزدیکی سگ های وحشی می رسید ، همانند واقعیت ابتدا دم هایشان به حالت آماده باش صاف می ایستد. کافیست که صدایی از خود ایجاد کنید، کل منطقه از حضور شما اطلاع پیدا می کند و تنها راه فرار در کشتن حیوان بدبخت است! در بخش فیزیک بازی به نکاتی بسیار ریز دقت شده است که گاهی اوقات انگشت به دهان می مانید. مثالی دیگر از فیزیک را می توان به سقوط آزاد در قسمت اقیانوس اشاره کرد که به زیبایی تمام صحنه سقوط شکل می گیرد.

باورش سخته ولی این تصویر In game هست !

ح مثل حیرت انگیز:

به شخصه بسیار مشتاق بودم تا Jasper Kyd بخش موسیقی این بازی را به عهده بگیرد ولی در Far Cry 3 ، آقای Brian Tyler ثابت کرده که می تواند از پس موسیقی­های اسرار آمیز و موهم این جزیره بر بیاید. Brian Tyler بخش موسیقی فیلم هایی نظیر The Expandable و Final Destination و همچنین بازی هایی مثل Modern warfare 3 و NFS: the Run را به عهده داشته است. در قدرت وی در تم اکشن هیچ شکی نیست ولی ای کاش برای تم اسرارآمیز بازی Far Cry 3 از شخصی ماهرتر و متخصص تر بهره گرفته می شد. صداگذاری شخصیت ها نسبتا خوب طراحی شده ولی صداگذاری “واس” و جیسون واقعا حیرت انگیز کار شده است.  می توان در صدای افراد مختلف عصبانیت ، ترس و جنون را به وضوح حس کرد.  شخصیت ها متناسب با نوع رفتاری خود ، دیالوگ های جالبی را در بازی می گویند. دیالوگ هایی که بین جیسون و “واس” و همچنین در ماموریت Buck و جیسون رد و بدل می شود را می توان از بهترین دیالوگ­های این بازی دانست.

جزئیات در هر لوکیشن بیداد می کند!

آ مثل آزادی:

فاکتوری به نام “آزادی” توسط سازندگان در اکثر تریلرها  تاکید می شد ولی بازیبازهایی همانند بنده می ترسیدند که این آزادی بیش از حد ، ممکن است که به ایجاد باگ های متعددی بینجامد ولی پس از انتشار بازی و گشت و گذار در گوشه کنار جزیره خیالمان از این فقره راحت شد! ماموریت های اصلی بازی حول و پیرامون پیدا کردن رفیق های جیسون بنا نهاده شده است. نحوه چینش ماموریت ها بسیار عالیست و در لحظه هایی که فکر می کنید همه چیز آرام است و باید به خوبی و خوشی تمام شود ، بازی بدترین حالت ممکن را پیش روی شما قرار می دهد!  ماموریت دسترسی به اطلاعات در کشتی Nostalgia و فرار از جزیره را به یاد بیاورید. جیسون نه یک ابرقهرمان است ، نه یک جنگجوی کارکشته. پس برای اینکه بتواند از پس دشمنان و “واس” بربیاید باید تلاش کند. سازندگان برای اولین بار عامل “ساخت و ساز” یا Crafting را به این بازی تزریق کردند. با استفاده از این فاکتور ، برای دسترسی به لوازم و ابزارآلات بیشتر باید سعی کنید تا با شکار کردن حیوانات مختلف جزیره ، لوازم خود را ارتفا دهید. مثلا برای حمل اسلحه های بیشتر نیازمند weapon Holster هستید. برای ساخت این وسیله باید 2 بزکوهی را شکار کنید. یا برای احیای سلامتی خود باید “گیاهان سبز رنگ” را جمع آوری کنید. با پیشروی در بازی دستورالعمل های ساخت و ساز بیشتری را یاد می گیرید. دقت کنید که ساخت و ساز به هیچ وجه اجباری نیست ولی با پیشروی در بازی و سخت شدن ماموریت ها ، احساس نیاز در خودتان شعله ور می شود. شکار حیوانات نیز آنچنان که فکر می کنید ساده نیست و حیوانات قاتلی نظیر پلنگ ، سوسمار و کوسه نیاز به استراتژی های خاص خود برای شکار می باشد.

شکار با اسنایپ….. یکی از راحت ترین استراتژِی های مبارزه

متاسفانه عامل جست و جوی گنج که به یکی از جذاب ترین تفریحات ممکن در نسخه پیشین بود در این نسخه به کلی حذف شده و جای خود را به آزاد سازی برج های رادیویی داده است. با آزاد کردن برج های رادیویی از فرکانس مزدوران ، قسمتی از نقشه آزاد می شود و سلاح هایی از بازی در فروشگاه برای بازیباز مجانی می شود! پس اگر در نزدیکی یک برج رادیویی قرار گرفته اید درنگ نکنید و به سمتش بشتابید! برج های رادیویی و Free شدن اسلحه ها باعث شده است که عامل پول در بازی بی ارزش شود به گونه ایی که در انتهای بازی بنده 4000 $ پول داشته ام! از آنجایی که نقشه بازی بسیار بزرگ طراحی شده ، برای جا به جایی علاوه بر وسایل نقلیه همانند ماشین ، جت اسکی ، موتور ، کایت هایی در قسمت های مختلف و مرتفع جزیره گذاشته شده است. با استفاده از این کایت ها می توانید بر فراز جزیره پرواز کنید. یکی از تفریحات مورد علاقه بنده در آزاد سازی پایگاه های دشمنان در قسمت های مختلف نقشه است. برای آزاد سازی این مناطق ، می توانید به روش دلخواه خود عمل کنید. آزادی عمل بسیار بالا است! برای آزاد سازی یک پایگاه می توانید:

 1. به صورت مستقیم وارد منطقه شده و همه را با سناریوی اکشن تکه پاره کنید.
 2. به صورت مخفیانه وارد شده و با چاقوی معروف خود همه را تکه پاره کنید.
 3. به منطقه ایی مرتفع در نزدیکی پایگاه رفته و با اسنایپ خود دشمنان مفلوک را شکار کرده و تکه پاره کنید.
 4. در بعضی از پایگاه ها ، قفس حیوانات وجود دارد. کافیست به قفس شلیک کرده و اجازه دهید که حیوانات ، دشمنان را تکه پاره کنند.
 5. با استفاده از بمب های C4 و مین های انفجاری ، پایگاه را بمب گذاری کرده و با یک حرکت کل پایگاه را با خاکستر یکسان کرده و همه تکه پاره شوند!

همانگونه که دقت کردید ، در پایگاه ها و همینطور در ماموریت های اصلی دشمنان باید “تکه پاره ” شوند. این شما هستید که تعیین می کنید که چگونه این فرآیند انجام شود!

در بازی عامل ارتقای مهارت نیز وجود دارد و شما با انجام ماموریت های جانبی و اصلی ، تجربه کسب می کنید و با ارتقای تراز خود می توانید مهارت های مختلف که در 3 شاخه  مخفیانه ، اکشن و شکار تعریف شده اند را کسب کنید.

به شخصه  هیچ بازی قبل از انتشار Far Cry 3 نتواسته بود تجربه  گیم پلی اعتیادآور بازی فوق العاده Batman: arkham City را از یاد من ببرد. ولی Far Cry 3 با تجربه از نسخه پیشین خود توانست گیم پلی بسیار جذاب و اعتیادآوری را خلق کند که هفته ها بازیباز را در گیر خود کند. این بازی زیبا را به همگان توصیه می کنم. بی خیال داستان شوید و سعی کنید از بودن در جزیره لذت ببرید!

بازی Far Cry 3 در هفته پیش برای کنسول Xbox360 ، PS3 و PC منتشر شده است.

 نکات مثبت بازی:

* شخصیت مجنون “واس”

* گرافیک چشم نواز

* گیم پلی با آزادی عمل بالا

نکات منفی بازی:

* موسیقی می توانست بهتر از این باشد.

* بی ارزش بودن عامل پول

 داستان: 9

موسیقی: 8.5

گرافیک: 9.5

گیم پلی: 10

نمره کل: 9.5

12345678910(27 رای, میانگین آرا 9٫19 از 10 )
Loading...

در صورتی که هنگام دانلود ، نصب ، فعالسازی و بازی کردن به مشکلی برخورد کردید ، با شماره 9099070345 از طریق خط ثابت تماس بگیرید ، همکاران ما به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما می باشد . (همراه رایانه)


   
نظرات

 1. mehdi etzio گفت:

  رسول جان دست گلت درد نکنه Kiss (یه ذره خوندم الان میرم کاملش رو میخونم Laugh Grin ) عالی بود عالی یکی از بهترین بازی های سال 2012 فارکرای 3 یوبی سافت ممنون Kiss Wink Kiss In Love

  2Thumb up 0Thumb down
 2. Amir_Napoleon_007 گفت:

  مرسی از نقد خوبت Yes Yes Yes Yes Yes

  بازیش خییییییییلی باحاله به همه پیشنهاد میکنم بازیش کنن چون یکی از بهترینای اواخر 2012 هستش Grin Grin Grin

  3Thumb up 0Thumb down
 3. HADES گفت:

  من که تا حالا این بازی رو تجربه نکردم ولی ubisoft طی این چند سال به من ثابت کرده بازی هاش همیشه یکبار مصرف اند (یعنی فقط برا دفعه اول بازی بکنی بهت لذت هیجان میده) اونهم نه همه بازی هاش
  —————————————————————————————————–
  اما در حال امیدوارم این یکی اینطور نباشه. Question

  3Thumb up 1Thumb down
 4. mehdi etzio گفت:

  آقای HADES میتونم بپرسم گیم از دید شما چیه Confused Question
  این شرکت بزرگ یوبس سافت تا حالا بازی بدی زده Madنه Cool همش عالی تر از قبل Kiss Laugh پس اول جملت رو مزه مزه کن بعد بیا بگو این شرکت فلان وبهمان Wink
  در زمن اگه شما یک گیمر حرفه ای باشی وعاشق بازی باشی هر بار که بازی رو تموم کردی دلت میخواد دوباره بازی رو از اول بری مثل من یا مملی ومهرون Kiss Grin
  پس این شرکت یوبی سافت تکه پس توهین نکن Wink Snicker

  6Thumb up 1Thumb down
  • Ali Rad گفت:

   mehdi etzio دوسته عزیز نمیخواد کور کورانه از یوبیسافت دفاع کنی

   عنوان های مثله پرنس پرشیا 4 و 5 رو به یاد بیا که یک شکست بود

   عنوان های یک و دو HAWX رو به یاد بیار …. که باز هم عنوان های ضعیفی بودند…

   همیشه یوبی سافت شرکت عالی نوبده

   ولی در سال 2012 با AC III و Farcry 3 عملکرد عالی رو به جا گذاشته

   3Thumb up 0Thumb down
   • mehdi etzio گفت:

    خوب هر شرکتی یک دوتا بازی متوسط پیدا میشه Shy وگرنه همش عالی بودن Kiss Silly Laugh تازه پرنسس 4 و5 هم هر چند ایراداتی داشتند اما بازی بدی نبودند Yes من کورکورانه تصمیم نمی گیرم Heh واز کسی دفاع می کنم که امسال گل کاشت واون هم یوبیسافت هستش Kiss Wink چون ایشون دارن میگن بازیهای یکبار مصرف Mad آخه بازی اساسین کرید،فارکرای 3،اسپلینتر سل یا بازیهای عالی دیگرش اینها بازی هی بدی هستند ویکبارمصرف حساب میشند Shock Snicker من منظورم اینها بود که ایشون گفتند Lashes

    2Thumb up 0Thumb down
  • HADES گفت:

   ببخشید می تونم بپرسم چند سالتونه ؟
   چون طرز گفتار و جمله بندتون نشون میده که زیر سن تکلیف هستید.(-15)

   1Thumb up 0Thumb down
  • Mehran گفت:

   ولش کن مهدی این یارو اصلا نمیفهمه گیم چی هست.
   من تا حالا یه بار Far Cry 3 رو تا آخرش رفتم و الان هم دوباره دارم از اول میرم چون واقعا عاشق این بازیم و الان اصلا احساس تکراری بودن بازی رو ندارم چون این بازی اونقد وسعت داره که همیشه جاهایی برای کشف کردن هست.
   عکس دوم رو نگاه کن مهدی من دقیقا از همون بالا پریدم تو اون دریاچه Grin Yes Yes Yes خیلی خیلی حال داد Grin Yes Yes Yes
   سپاس بابت این نقد زیبا Yes
   من عاشق این بازیم In Love In Love In Love In Love Yes Yes Yes

   0Thumb up 0Thumb down
   • mehdi etzio گفت:

    عزیزم من 19 سالم هستش Shout بعد شما فکر کنم سنتون پایین 15 باشه Razz ROTFL
    شما برو ببین آقای چیچیلنتونتون چیزی نگفته ROTFL بی ادب Laugh
    درسته داداش مهرون Kiss In Love ایشون بچه است Lashes وهمون بهتر که وقت با ارزشمون رو صرف صحبت کردن با اون نکنیم مخلصتم مهرون جان Kiss Grin

    0Thumb up 0Thumb down
    • Mehran گفت:

     چاکرتیم مهدی جون Grin Kiss Yes Yes Yes
     بعضیا هیچی در مورد بازی نمیدونن و میان در مورد شرکت بزرگی مثل یوبیسافت نظر میدن. یه کسایی مثل من و شما از همون اول که بدنیا اومدیم گیمر بودیم چون یه چند سال که از بدنیا اومدنمون گذشت فوری رفتیم سگا و میکرو خریدیم بعدش که اینا از مد افتاد رفتیم سراغ PS1 و همینطور اومدیم بالا تا رسیدیم به کامپیوتر .
     بعد ایشون اومده هم بازی و هم بازی ساز رو زیر سوال میبره.
     منو شما که اینهمه سال بازی کردیم و تمام کنسول ها و بازیها رو میشناسیم هنوز به خودمون نمیگیم حرفه ای و به خودمون جرات نمیدیم که در مورد کمپانی ها و شرکت های بزرگ بازیسازی نظر بدیم اونوقت ایشون میاد هم به من و هم به شما و هم به بازی و هم بازیساز توهین میکنه (منظورم از خودمون اون توهین هایی هست که ایشون هم به شما مهدی جون و هم به من کرد)
     با این یارو اصلا بحث نکن مهدی جون چون به هیچ نتیج ای نمیرسی و فقط اعصابت به هم میریزه.

     2Thumb up 0Thumb down
 5. nimawave گفت:

  ممنون از نقد
  گرافیکش دیوانه واره………
  Yes Yes Yes Yes

  2Thumb up 0Thumb down
 6. salar گفت:

  بازی عالی بود خیلی خوب بودو به نظر من بهترین بازی2012 ولی خب من فکر میکنم اونجور که روش مانور دادن نبود

  1Thumb up 3Thumb down
 7. nimawave گفت:

  دوست دارم برسم آخر بازی …. این واسو فلان کنم Pissed Off

  3Thumb up 0Thumb down
 8. خسته نباشی رسول جان.مثل همیشه عالی بود

  3Thumb up 0Thumb down
 9. acf گفت:

  آقا رسول باز هم گل کاشتی Grin

  1Thumb up 0Thumb down
 10. Al pacino گفت:

  رفت تو صدر بهترین بازی هایی که من بازی کردم

  1Thumb up 0Thumb down
 11. Ali Rad گفت:

  کلا جدیدا به بازی ها الکی نمره میدن این رو منظورم نیست هر طور فک میکنم AC III چه طور 9.5 حتی 10 نمره گرفته !!!!

  پردیس هم به این 10 داده Neutral

  هنوز نمیتونم بازیش کنم چهارشنبه خریدمش تا الان 10 دققیقه هم وقت نیووردم که بازی کنمش :دی

  0Thumb up 2Thumb down
 12. professional gamer گفت:

  به نظرم یکم نمره اش زیاده.این بازی همه چیز داشت به غیر از نواوری.گرافیکش عالی بود درست داستانش هم قشنگ بود اما موسیقی هم یکم ایراد داشت.
  به نظر من این بازی نباید با شاهکاری مثل HITMAN مقایسه بشه.
  نمره من : 8.5
  ——————————————————————
  منتظر منفی های دوستان هستم!

  2Thumb up 4Thumb down
 13. Mehran گفت:

  صداگذاری بسیار عالی بود مخصوصا صداهای داخل جنگل و صدای حیوانات و صدای صحبت کردن کاراکترها خیلی عالی کار شده بود و من هیچ اشکالی تو قسمت صداگذاری نمیبینم Yes
  راستی یه سوالی رسول جان:منظورت از این که پول تو بازی بی ارزشه چیه؟؟؟
  خب پول رو از راه های مختلف مثلا فروختن پوست حیوانات بدست میاری و بعد خرج میکنی دیگه چرا بی ارزشه؟؟؟

  1Thumb up 0Thumb down
  • Mehran گفت:

   درسته که با آزاد کردن برج های رادیویی یه سلاح تو فروشگاه تفنگ مجانی میشه ولی به نظر من این دلیل بی ارزش شدن پول تو کل بازی نیست Smile Yes

   1Thumb up 0Thumb down
  • رسول خردمندی گفت:

   وقتی می تونی اسلحه مفتی به دست بیاری با فعال کردن ایستگاه های رادیو ، واسه چی پول بدیم؟ Smile
   من که پول رو واسه پر کردن خشاب و مهمات و همینطور تجهیزات نصبیات هزینه می کردم!
   اسلحه ها هم Free می شد. ماموریت جانبی هم درو کردم. دیگه چیزی نموند.

   هنوزم میگم بعد بازی بتمن ، آخرین بازی که بهم مزه داد همین Far Cry 3 بود. همینکه مپ به این بزرگی با 60 فریم ریت ثابت بارگذاری میشه عالیه. Cool

   1Thumb up 0Thumb down
   • Mehran گفت:

    حرف شما درسته رسول جان ولی اگه شما مثل من تمام Craft ها رو در بازی تهیه کنید (یعنی با پوست بزکوهی و خرس و …. چیزهای مورد نیاز رو بسازید) اونموقع میبینید که برای تهیه کردن مهمات و مواد منفجره مثل C4 یا مین های زمینی باید کلی پول بدید چون مثلا وقتی یه کمربند حمل مهمات اضافه یا یه کیف حمل مواد منفجره اضافه میسازید باید برای پر کردنش مهمات و مواد منفجره ی بیشتری بخرید و در نتیجه باید پول بیشتری بپردازید.
    به اندازه پول دادن برای خرید تفنگ های بزرگ مثل اسنایپ نمیشه ولی پول زیادی میخواد.

    0Thumb up 0Thumb down
 14. IElias گفت:

  مهران جان شما از کجا بازی می گیرید
  کل تهران گشتم یا می گن نداریم (اداره…. بهشون گیر داده)
  یا نسخه بلک باکس می فروشن
  از اینترنت می خری یا …
  اگه میشه به صورت پیام خصوصی واسم ارسال کن ممنون

  0Thumb up 0Thumb down
 15. Mamad 0008 گفت:

  یه نفر به من بگه کالاف پشمک بهتره یا این فارکرای یعنی کدوم بیشتر حال میده ؟
  با تشکر از نقد خوبتاااااااااااااان Yes

  0Thumb up 0Thumb down
 16. sam09ft گفت:

  بروبچ اموزش انلاین بازی کردنش اومد سایت tunngle گذاشتش

  0Thumb up 0Thumb down
 17. Issac_Clark@2012 گفت:

  عزیزان من دلتون خوشه ها ac3 بازی رو تو کنسولها بازی کردین حالشو بردین یه فکری هم باسه ما pc بازها کنین هر چی افت فریم بود مال ما بود

  0Thumb up 0Thumb down
 18. Issac_Clark@2012 گفت:

  نمدونم بلک باکس بود یا نه در هر صورت 2 دی وی دی بود در ضمن گرافیکم ati 6850

  0Thumb up 0Thumb down
 19. Kratos-_-0_0 گفت:

  وافعا این بازی لذتی که بهم داد هیچ بازیه دیگری بهم نداد
  و به نظره من یوبیسافت بعد از مدت ها بازیی که ساخت که درخوره اسمه یوبیسافت
  حتی AC3 هم به بزرگیه این بازی نمیرسه
  ولی متاسفانه خیلی ها درک نکردن این بازیو و میشه از نتیجه نظرسنجی فهمید
  بازیی که باید بیشترین رای بیاره
  حتی تعداد رای هاش از BO2 هم کمتره ادم میمونه چی بگه
  بگذریم نقد بازی مثله خود بازی زیبا بود و امتیازهایی که برای پول و موسیقی
  کم کردید واقعا درست بود
  ممنون Yes

  0Thumb up 0Thumb down
 20. Mehran گفت:

  من که دیگه هیچوقت Call Of Duty نمیخرم No No No
  MW3 و BL2 واقعا افتضاح بود No No No

  0Thumb up 3Thumb down
 21. Mehran گفت:

  روی Loading گیر میکنه یا کلا تو بازی نمیره؟؟؟

  0Thumb up 0Thumb down
 22. IElias گفت:

  کرک و نصب کردی ؟؟؟؟
  لانچر یوبیسافت و یوپلی رو درست نصب کردی ؟؟؟؟
  شاید مشکل از سی دی ته
  ارور مروری نمیده؟؟؟؟؟؟
  بازیت بلک باکس یا ریپک که نیست؟

  0Thumb up 0Thumb down
 23. IElias گفت:

  دوستان یه فروشگاه معرفی کنید ممنون
  که بازیهاش همش کرکاش معتبر باشن

  0Thumb up 0Thumb down
 24. IElias گفت:

  یه سری ارور میده شبیه ………..dll نصب نیس ؟؟؟؟؟؟
  یه چیزی با یه پسوند دیگه ؟؟؟؟
  اگه اینه همون ارور رو توی گوگل سرچ کن می تونی درستش کنی
  معمولا اگه 8 بریزی اینطوریه یا اگه 7 64 بیت داشته باشی همین طوری میشه

  0Thumb up 0Thumb down
  • رسول خردمندی گفت:

   ارور Dll ها مربوط به نصب نبودن Direct x و nvidia phisicx هست. این 2 تا رو نصب کنید حل میشه Smile

   دوستان بقیه که بازی هاشون مشکل داره می تونن به فروم مراجعه کنن. بچه های فعال اونجا هستن و در ضمن:
   کامنت های فینگیلیش حذف میشه

   0Thumb up 0Thumb down
 25. god of ps گفت:

  این بازی از عالی هم رد کرده بود اونقدر که با این بازی حال کردم با هیچ بازی حال نکردم نمره 100 باید بهش داد Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty Beauty

  0Thumb up 0Thumb down
 26. miladmilad گفت:

  in pegham ro be man mide va bazi ejra nemishe . the program cant start because MSVCP100.dll is missing from your computer . try reinstallung the program to fix this problem .

  0Thumb up 0Thumb down
 27. g-unit گفت:

  نمره ی بالایی به بازی دادی! نمره ی من 8

  1Thumb up 2Thumb down
 28. joorchin گفت:

  نقد خوبی بود ولی از بزرگترین عجایب این بازی که آتیش فوق العاده جالب و داینامیک بازیه رو جا انداختین واقعا داینامیک این بازی فوق العاده است!آتیشش رو تو هیچ بازی ندیدم!

  0Thumb up 0Thumb down
 29. Mahmoud گفت:

  من همین 2 ساعت پیش بازی رو تموم کردم…
  واقعا بازیه قشنگی بود، به همه پیشنهاد می کنم از دستش ندن…!!
  اولش خیلی جالب نبود، میخواستم بازی رو پاک کنم، ولی رفته رفته بازی اوج گرفت و خیلی جذاب شد…!
  بهتون پیشنهاد میکنم 100% بازی کنید…! Yes Yes Yes

  0Thumb up 0Thumb down
 30. DOTA گفت:

  به نظر من بازی Far Cry 3 بازی معمولی رو به بالا داستان
  حرکات که برای پرشدن جون میکنه خیلی جالب نیست بعد ۱ مدت تکراری میشه بعد چند ساعت بازی مسخره داستان که کپی گرفته از نسخه ۱ بازی فقط گرافیک داره به نظر من هیچ یده جیدیدی نداره همش تکرار تکرا ر Thinking

  0Thumb up 3Thumb down
 31. maya64 گفت:

  آقای “”رسول خردمندی”” از نقد خوبتون ممنون. هیجانی که از بازی فارکرای 3 به شما منتقل شده رو به وضوح میشه در نقدتون احساس کرد.فقط فکر میکنم شما خیلی هیجان زده بازی رو نقد کردید.!گرافیک بازی که این قدر در همین سایت سرش بحث بود اون قدرها هم بالا نیست.از اون طرف فیزیک بازی هم همین طور.طراحی جزیره هم اونقدر ها خوب نشده. من فکر میکنم طراحان بازی کمی در این مورد کم کاری کرده باشن.طراحی بوته ها و درخت ها کمی برام عجیب بود !!! چون از همون برگ بوته ها در درخت ها استفاده شده بود.!! که همین نشون دهنده کم کاری سازندگان بازی بود.ولی نمیشه از طراحی غارها و مکانهای زیر زمینی که در بازی بود گذشت که واقعا خوب کار شده بود.در هر صورت فکر نمیکنم نمراتی که شما به بازی دادید در حد این بازی باشن.شما این قدر از بازی خوشتون اومده کمی زیادی در نمره دادن دستودلبازی کردید.(به قول یکی از دوستان در همین سایت کاشکی شما استاد دانشگاهی ما بودید!!) همون طور که سایت gamespot نمره 8.5 رو داده فکر نمیکنم حتی یک صدم هم بیشتر بشه به این بازی نمره داد.و شما 9.5 به این بازی نمره دادید.که نشون دهنده احساسی نقد کردن بازی ه.

  0Thumb up 2Thumb down
  • artour-2198 گفت:

   تا قسمتی با شما موافق هستم ولی توجه داشته باشید با اینکه این بازی open world هستش از اکثر بازی های دیگه گرافیکه بهتری داره و نکته ی دیگ جزیئات بالای بازی هستش که با کمی گشت و گذار در بازی بهش پی میبرید و تا اونجا که من میدونم gamespot 9داده به بازی . چرا شما به یورو گیمر که 10 به این بازی داده و متای بالای 90 گرفته دقت نمیکنی ؟

   1Thumb up 0Thumb down
  • رسول خردمندی گفت:

   در اینکه احساسی نقد شده تا کمی فکر کنم معلومه! وقتی یه بازی از همه رقم خوب به نظر برسه شما به وجد نمیای؟ یا وقتی یه بازی مثل X به حدی آشغال بشه ، شما اعصابت خورد نمیشه و زمین و زمان رو فحش نمیدی؟

   درباره نمره ها ، اگه از قدیم با گیمفا بودید می دونستید که من نمره نمی دادم تا شما کاربرای عزیز مجبور شید کل نقد رو بخونید و به همین نمره بسنده نکنید! در اینکه استاد دانشگاه شما و بقیه دوستان بشم فعلا هنوز تصمیم نگرفتم کجا درس بدم Grin

   درباره تکستچرها هم شما اونور قضیه رو چرا نمی بینی که کل جزیره در آنِ واحد با 60 فریم ثابت بارگذاری میشه؟!

   بازم جمله آخر نقدم رو میگم:
   بی خیال داستان بازی بشید و از بودن در جزیره لذت ببرید! Yes

   1Thumb up 0Thumb down
 32. zeus-561 گفت:

  به نظر میاد بازی قشنگی باشه.ولی به هر حال بابت خبر ممنون Yes

  0Thumb up 0Thumb down
 33. rpc90 گفت:

  من یه خورده بازی کردم (نسخه ایکس باکس) گرافیکش به نظرم زیاد بالا نبود

  0Thumb up 1Thumb down
 34. keyone گفت:

  بچه ها یه سوال:من جز فار کرای 3 هیچکدومو بازی نکردم الآنم اینو اولاشم. با خود واااااس گیم پلی داره یا نه؟

  0Thumb up 1Thumb down
 35. Ss501 گفت:

  من هنوز سعادت بازی کردن این گیم رو پیدا نکردم
  ولی در اینده ای نزدیک میزنمش تو رگ Grin

  0Thumb up 0Thumb down
 36. KAKA 021 گفت:

  البته گرافیک بافت هاش خیلی هم بالا نبود Thinking

  0Thumb up 0Thumb down
 37. mamadfucker گفت:

  The best shooter of the year is call of duty :black ops2 ROTFL

  0Thumb up 0Thumb down
 38. raminxxx گفت:

  والا سیستم نمره دهی گیمفا خنده داره یه طرز وحشتناکی
  این بازی 9.5 حالا میگیم حقشه
  کد 9
  رزیدنت اویل 9.5 چاره نداره بشه 10
  .
  .
  .
  .
  .
  حداقل کپی نه سر رشته رو از سایتهای معتبر خارجی بگیرین نه ایرانی

  0Thumb up 0Thumb down
 39. sorosh گفت:

  سلام سیستم عامل این بازی چند

  0Thumb up 0Thumb down
 40. saeedavril گفت:

  واقعا پیشرفت زیادی تو این ورژن دیدم…و هنوز دارم بازی میکنم !!! اسسین اینقدر بهم حال نداد که این بازی بهم حال داد….. امسال این بازی بهترین بازی یوبی بود….. البته فارکرای 2 رو هم خیلی دوست داشتم با اینکه سخت بود….. شخصیت منفی بازی واقعا شخصیته جالب داره !! vaas
  یکم شبیه متین دوحنجره هست فیسش Wink

  واقعا سبک بازی عالیه…و سبک جدیدیه..البته این سبک رو مدیون فار کرای 2 هستن…. سبک آپدیت کردن خیلی واسم جالب بود و شکار کردن حیوانات…. و حتی رانندگی در جاده ها و بهترین چیزی کهتوش دیدم اینکه تو نقشه راحت میشه جابه جا شد به خاطرفضای بزرگ بازی…درکل خیلی راضی بودم… این بازی بهم بیشتر حالداد تا اسسین وهیتمن و کال آف !!! و….

  19Thumb up 4Thumb down
 41. nimaa گفت:

  بازی فارکرای3 شبیه بازی اساسین کرید 3 ساخته شده.
  چیزای مثلradio tower که دراساسین کرید کار مشابه ای به نام vewi pointهست که بایدازبرجی بالا رفت تا map باز شود که در هر دو است.
  شکار هیوانات در فارکرای مکانیکی است که کانر نیز در ان تبهر دارد.
  مقرگاه دشمن را تسخیر کردن شبیه اتیش زدن برج ها توی اساسین کرید است.
  ubisoft باید از ایده های تازه تری استفاده کند.

  9Thumb up 36Thumb down
 42. AMIR-GAMER گفت:

  واقعا بهترینه ولی پول تو بازی فقط براا قوی کردن تفنگا به درد می خوره

  18Thumb up 2Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت