گیفت کارت
گیفت کارت

از Fallout 76 چه می‌دانیم | نگاهی به تیزر منتشرشده از بازی

۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰

بتزدا (Bethesda) دیروز با رونمایی رسمی از عنوان بعدی سری بسیار محبوب Fallout طرفداران را سوپرایز کرد. یک روز از نمایش تریلر معرفی بازی می‌گذرد و حال می‌توانیم در مورد محتویات این تیزر بحث کرده و در مورد حال و هوای بازی و انتظاراتمان از Fallout 76 صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

البته شاید با یک بار نگاه کردن به تیزر بازی، اطلاعات چندانی از آن به دست نیاوریم. بنابراین ما این ویدئو را چندین بار مشاهده کرده و متوجه نکات ریزی در آن شدیم که در ادامه این نکات را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. بتزدا همچنین پلتفرم‌های بازی را نیز تائید کرده است با این وجود هنوز خبری از تاریخ انتشار بازی نیست. البته این شرکت عادت دارد که معرفی بازی‌هایش را زیاد طول ندهد، بنابراین احتمالا مدت زیادی منتظر نخواهیم ماند.

بدون شک در کنفرانس مطبوعاتی بتزدا در رویداد E3 که دهم ژوئن (۱۹ خرداد) برگزار خواهد شد، اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر خواهد شد. همچنین عنوان Rage 2 نیز به احتمال بسیار زیاد در این کنفرانس حضور خواهد داشت و احتمالا از پروژه‌های دیگر این شرکت نیز رونمایی خواهد شد. قبلاً اعلام شده است که این بزرگترین نمایش بتزدا در E3 خواهد بود.

یک روز از نمایش تریلر معرفی بازی می‌گذرد و حال می‌توانیم در مورد محتویات این تیزر بحث کرده و در مورد حال و هوای بازی و انتظاراتمان از Fallout 76 صحبت کنیم.

بازی بر روی چه پلتفرم‌هایی عرضه خواهد شد؟

بتزدا اعلام کرده است که این بازی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. متاسفانه خبری از نسخه نینتندو سوییچ بازی نیست که بعد از انتشار مجدد Skyrim بر روی این پلتفرم این انتظار می‌رفت که این بازی نیز برای این پلتفرم عرضه شود.

کدام استودیو وظیفه توسعه بازی را بر عهده دارد؟

استودیو بتزدا گیم (Bethesda Game Studios) واقع در مریلند (Maryland) که عناوینی همچون سری Elder Scrolls ، Fallout 3 و Fallout 4 را در کارنامه خود دارد، در حال کار بر روی این عنوان می‌باشد. این احتمال وجود دارد که استودیوهای دیگر بتزدا نیز بر روی این عنوان کار کنند؛ اما استودیو بتزدا گیم فعلا تنها استودیویی هست که به صورت رسمی به آن اشاره شده است. البته سازنده عنوان محبوب Fallout: New Vegas یعنی استودیو آبسیدین (Obsidian) قبلا اعلام کرده است که در آنچه بتزدا معرفی کرده دخالتی نداشته است.

بتزدا عادت دارد که معرفی بازی‌هایش را زیاد طول ندهد، بنابراین احتمالا به زودی اطلاعات بیشتری از بازی منتشر شود.

والت ۷۶ (Vault 76) کجاست؟

با توجه به نام بازی و آن چه که در تریلر شاهد آن بودیم. اگر چه قبلاً و در عناوین پیشین، این مکان را بازدید نکرده‌ایم، با این وجود این اولین باری نیست که نام آن را می‌شنویم و در هر دو عناوین Fallout 3 و Fallout 4 به آن اشاره شده است. طبق اطلاعاتی که در ویکی‌پدیای Fallout منتشر شده است، در این مکان ۵۰۰ نفر حضور دارند که قرار بوده یک گروه کنترل را تشکیل دهند. همچنین برنامه‌ریزی شده است که درهای این والت، ۲۰ سال بعد از جنگ هسته‌ای باز شود. پوستری که در والت مشاهده می‌شود، نشان می‌دهد که موجودیت آن به جشن‌های سیصدساله ایالات متحده در سال ۲۰۷۶ باز می‌گردد.

به نظر می‌رسد والت ۷۶ نقشی مهم در بازی داشته باشد.

بازی در کدام بازه زمانی‌ جریان دارد؟

بر اساس تاریخی که بر روی پیپ-بویِ (Pip-Boy) نشان داده شده در تریلر، ذکر شده است، Fallout 76 به احتمال زیاد در سال ۲۱۰۲ جریان دارد. طبق اطلاعاتی که از داستان Fallout در اختیار داریم، بمب‌های هسته‌ای در سال ۲۰۷۷ انداخته شدند. اولین نسخه Fallout در سال ۲۱۶۱، Fallout 2 در سال ۲۲۴۱، Fallout 3 در سال ۲۲۷۷، New Vegas در سال ۲۲۸۱ و Fallout 4 در سال ۲۲۸۷ جریان داشتند. این بدان معنا است که این عنوان در بازه زمانی بسیار زودتر از عناوین قبلی جریان دارد؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که جهان آن چشم‌اندازی متفاوت با عناوین پیشین داشته باشد. بر روی پیپ-بوی، تاریخ ۲۷ اکتبر (۵ آبان ۹۷) نشان داده شده است که شاید اشاره‌ای به تاریخ انتشار بازی داشته باشد.

Fallout 76 به احتمال زیاد در سال ۲۱۰۲ جریان دارد. همچنین بر روی پیپ-بوی، تاریخ ۲۷ اکتبر (۵ آبان ۹۷) نشان داده شده است که شاید اشاره‌ای به تاریخ انتشار بازی داشته باشد.

روز استرداد (Reclamation Day) چه روزی است؟

در یکی از صحنات قابل‌ توجهی که در تریلر به نمایش درآمد، تصویری از سالن‌های والت را می‌بینیم که برای مراسمی با عنوان روز استرداد تزئین شده است و به نظر می‌رسد جشنی به این منظور برگزار شده است. می‌توان حدس زد که در این روز قرار است درهای والت باز شده و ساکنان آن، بازسازی جهان بیرون را شروع کنند. نکته جالب این است که شاهد تناقضی در تاریخ‌های ذکر شده هستیم؛ اگر قرار بوده که والت، ۲۰ سال بعد از انداخته شدن بمب‌ها باز شود پس چرا این موضوع به ۲۵ سال بعد موکول شده است؟ برای جواب دادن به این سوال باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتری از بازی باشیم.

تصویری از سالن‌های والت را می‌بینیم که برای مراسمی با عنوان روز استرداد تزئین شده است. می‌توان حدس زد که در این روز قرار است درهای والت باز شده و ساکنان آن، بازسازی جهان بیرون را شروع کنند.

 آهنگی که در تریلر پخش می‌شود، چه نام دارد؟

در آغاز تریلر مشاهده می‌کنیم که پیپ-بوی در حال پخش آهنگی از جان دنور (John Denver) به نام Country Roads می‌باشد. در این آهنگ از رفتن به ویرجینیای غربی صحبت می‌شود که شاید اشاره‌ای به مکان احتمالی بازی و والت ۷۶ داشته باشد.

آیا این عنوان یک بازی آنلاین در سبک بقا می‌باشد؟

ممکن است Fallout 76 متفاوت‌ترین بازی در بین عناوین این سری باشد. طبق اطلاعاتی که وب‌سایت Kotaku آن را منتشر کرده است، بازی حاوی عناصری از سبک بقا در حالت آنلاین می‌باشد که از عناوینی همچون Rust الهام گرفته است. البته هنوز بتزدا به طور رسمی در مورد این موضوع حرفی نزده است ولی به احتمال زیاد در مراسم E3 اطلاعات بیشتری در این مورد به دست خواهیم آورد. اخبار ضد و نقیضی نیز در مورد این موضوع منتشر شده است که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

همچنین برای مشاهده تریلر معرفی بازی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید