واکنش سازندگان We Happy Few به صادر نشدن مجوز رده‌بندی در استرالیا

۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

چندی پیش بود که خبر صادر نشدن مجوز رده‌بندی برای We Happy Few در استرالیا منتشر شد. که به تبع آن، فروش این عنوان در کشور استرالیا ممنوع خواهد بود. حال سازندگان در پستی جدید به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.

داستان We Happy Few، روایت‌گر جامعه‌ایی فاسد است، و در کالبد شهر زیبایی در انگلیس، حوادث عجیبی نهفته است. شهروندان Wellington Wells همیشه به هم لبخند می‌زنند و مشتاق فراموش کردن تجربه‌ی وحشتناک خود هستند. و برای فراموش کردن این تجربه‌ها، روز‌های خود را با مصرف دارویی به نام Joy سپری می‌کنند. که این مصرف مشکلاتی از جمله اعتیاد و به خطر افتادن سلامت روان را به همراه دارد.

طبق گفته‎ی این سازمان رده‌بندی در استرالیا، اگر عنوانی مواردی همچون مسائل جنسی، مصرف مواد مخدر، اعتیاد، خشونت و یا دیگر موارد از این دست را  تبلیغ کند، رده‌بندی نخواهد شد. چرا که این موضوعات با مسائل اخلاقی و صلح‌جویانه‌ در تضاد است.

هنوز مشخص نیست دلیل رده‌بندی نشدن We Happy Few در استرالیا بر اساس کدام یک از موارد این بند است. پیش تر این مشکل برای عنوان Fallout 3 پیش آمده بود که در آن ماده‌ی مخدری به نام Med-X وجود داشت. این سازمان اعلام کرد تا زمان حل این موضوع توسط بتسدا (Bethesda) عنوان Fallout 3 رده‌بندی نخواهد شد. اما Joy در We Happy Few بیشتر شبیه به یک داروی اعصاب است تا یک ماده مخدر. بنابراین هنوز مشخص نیست که چرا این اتفاق افتاده است.

حال کامپولسیون گیمز (Compulsion Games) سازنده We Happy Few به این خبر واکنش نشان داده است.

ما صدها پیام از طرفداران We Happy Few دریافت کرده‌ایم، آن‌ها از شیوه‌ی پرداخت ما به موضوع اصلی این عنوان تشکر کرده‌اند. ما فکر می‌کنیم که زمان انتشار نسخه اصلی، بسیاری از بازیکنان همین حس را داشته باشند. صحنه اول بازی از جایی شروع می‌شود که شخصیت بازی در حال آرشیو خبر‌هایی برای دولت است، دولتی که مردم را به مصرف داروی Joy مجبور می‌کند. و تمام هدف بازی این است که مردم این قرص‌ها را مصرف نکنند و به مبارزه با آن بپردازند. این تفسیر اجتماعی ما چیزی است که در دنیای واقعی هم وجود دارد.

در ادامه کامپولسیون گیمز اعلام کرد که برای تغییر نظر سازمان رده‌بندی، با آن‌ها وارد بحث خواهد شد. و به طرفداران استرالیایی قول داد که در صورت حل نشدن موضوع، هزینه‌ی پیش خرید بازی به آن‌ها بازگردانده خواهد شد. اما آن‌ها برای این کار به کمی زمان نیاز خواهند داشت. عنوان We Happy Few در تابستان ۲۰۱۸ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید