کوری بارلوگ از اضافه کردن حالت New Game Plus به God of War می‌گوید

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰

God of War یکی از آن بازی‌هایی است که از نو بازسازی شده و به عنوان یک اکشن نقش‌آفرینی دوباره متولد شد. یک بازی عظیم که به شما اجازه می‌دهد که دنیای بزرگ آن را جستجو کنید؛ دنیایی پر از رازها و محتویات مخفی که حتی ممکن است بعد از پایان بازی هنوز آن‌ها را کشف نکرده‌ باشید.

چنین دنیای عظیم و پر جزئیاتی نیازمند یک چیز بود. چیزی که به امری عادی در این ژانر و در بازی‌هایی مانند God of War تبدیل شده است و در واقع جای خالی آن به شدت احساس می‌شد: حالت New Game Plus . تصور کنید که بازی جدیدی را در God of War شروع کنید که در آن لول و توانایی‌های شخصیت شما در بازی قبلی، حفظ شده است اما در عوض دشمنان بازی قدرتمندتر و باهوش‌تر شده‌اند و کشتن آنها سخت‌تر شده است.

اما چرا این حالت از اول در بازی قرار نداشت و آیا برنامه‌ای برای اضافه کردن آن به بازی وجود دارد؟ کوری بارلوگ (Cory Barlog) کارگردان بازی در مصاحبه‌ای با GamingBolt به این موضوع اشاره می‌کند که آن‌ها از اول می‌خواستند که این قابلیت را به بازی اضافه کنند اما فرصت انجام این کار در زمان توسعه بازی هیچ‌وقت پیش نیامد و این کاری است که هنوز هم قصد انجام آن را دارند:

حالت New Game Plus چیزی است که من به شدت خواهان وجود آن در بازی بودم. در اصل این پیشنهاد سوفی (Sophie) بود؛ او گفت که باید بسیار آگاهانه وارد هشت ماه آخر ساخت بازی شوی. تو لیست بلند بالایی از این قابلیت‌ها داری که بعضی از آنها را باید در آخر لیست قرار دهی. بنابراین پیچیدگی و سختی ایجاد New Game Plus ، باعث می‌شد که بیشتر و بیشتر به آخر لیست کشیده شود. زیرا اگر اینکار را نمی‌کردیم باید چیزهای دیگری را فدا می‌کردیم و این چیزها شامل پایداری و پرداخت بازی و یا تاخیر خوردن بازی بود.

اما فکر نمی‌کنم کسی باشد که مخالف اضافه کردن New Game Plus به بازی باشد. اما ما فقط مشکل کمبود وقت داریم. فکر نکنم کسی این موضوع را درک کند چون مردم مدام می‌گویند: “شما پنج سال زمان داشتید، پنج سال زمان زیادی است!”. اینطور نیست؛ ما تا آخرین لحظه سخت مشغول کار بودیم و به معنای واقعی کلمه مشغول پرداخت و صیقل دادن بازی و بهینه کردن آن بودیم و تلاش کردیم تا می‌توانیم یک بازی بدون نقص و عالی ارائه دهیم. به همین دلیل بود که کار بر روی Photo Mode را حتی بعد از گلد شدن بازی هنوز شروع نکرده بودیم. این کار در لیست ما جای داشت و در بازی قبلی هم موجود بود؛ ولی انجین بازی عوض شده بود بنابراین باید دوباره آن را بازسازی می‌کردیم. و این در نتیجه جدیت و تلاش برنامه‌نویس‌های ما بود که بعد از پنج سال ماراتون سخت، بلافاصله کار جدیدی را شروع کنند …

New Game Plus دقیقا شبیه همین حالت است و ما همه عاشق این ویژگی هستیم؛ فقط ما زمان لازم برای کار بر روی آن را نداشته‌ایم. من هنوز در تلاش برای متقاعد کردن افراد هستم، ولی باید ببینیم که کی وقتش خواهد رسید.

هر چند که این صحبت‌ها شبیه به یک وعده قطعی نمی‌باشد اما بارلوگ به خوبی روشن کرد که خود شخصا عاشق این حالت است و هرطور که شده می‌خواهد آن را به بازی اضافه کند. کسی چه می‌داند، شاید این یکی از قابلیت‌هایی باشد که در به‌روزرسان بعدی به بازی اضافه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید