کنسول در حالت “آماده‌باش” هم برق مصرف می‌کند!

۲۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۳
گروه ملی حمايت از محيط زيست آمريكا بر اساس آخرين بررسي‌هاي انجام شده از طرف این سازمان اعلام كرد، بخش عمده‌ای از صورت‌حسابی كه كاربران در طول سال پرداخت می‌كنند، مربوط به انرژي مصرف شده در كنسول‌هاي بازی می‌شود.
زمانی كه از كنسول‌های بازی استفاده نمی‌شود و اين دستگاه‌ها به برق متصل هستند، همچنان انرژی مصرف می‌كنند و اين مسئله باعث می‌شود تا حجم زيادی از انرژی هدر رود.
انرژي مصرفی در كنسول‌های Wii , PS3 و X360 زمانی كه كار نمی‌كنند و به برق متصل هستند، با انرژي مصرفی زمانی كه اين دستگاه‌ها در حال كار هستند برابری می‌كند!
بررسی های صورت گرفته نشان می‌دهد، كاربران در بيشتر مواقع به جای خاموش كردن كنسول بازی خود پس از اتمام كار، آن‌ را رها مي‌كنند. كنسول‌هاي PS۳ و Xbox شامل قابليت ويژه‌اي مي‌شوند كه كاربر در آن نيازي به خاموش كردن دستگاه ندارد و مي‌تواند آن را با فشردن يك كليد، به صورت داخلي غيرفعال كند كه در اين قضيه همچنان انرژي مصرف مي‌شود. كنسول Wii شامل اين قابليت نمي‌شود.
اين بررسي‌ها نشان داد، ميزان انرژي مصرفي در اين كنسول بازي از كل انرژي كه طي يك سال توسط تمام تجهيزات الكترونيكي خانه‌هاي ايالت سانديگو آمريكا مصرف مي‌شود، بيشتر است.

“گروه ملي حمايت از محيط زيست آمريكا ” بر اساس آخرين بررسي‌هاي خود اعلام كرد، بخش عمده‌اي از صورت‌حسابي كه كاربران در طول سال پرداخت مي‌كنند، مربوط به انرژي مصرف شده در كنسول‌هاي بازي مي‌شود.

زماني كه از كنسول‌هاي بازي استفاده نمي‌شود و اين دستگاه‌ها به برق متصل هستند، همچنان انرژي مصرف مي‌‌كنند و اين مسئله باعث مي‌شود تا حجم زيادي از انرژي هدر رود.
انرژي مصرفي در كنسول‌هاي Wii نينتندو، PlayStation ۳ سوني و Xbox ۳۶۰ مايكروسافت زماني كه كار نمي‌كنند و به برق متصل هستند، با انرژي مصرفي زماني كه اين دستگاه‌ها در حال كار هستند برابري مي‌كنند.
بررسي‌هاي صورت گرفته نشان مي‌دهد، كاربران در بيشتر مواقع به جاي خاموش كردن كنسول بازي خود پس از اتمام كار، آن‌ را رها مي‌كنند. كنسول‌هاي PS۳ و Xbox شامل قابليت ويژه‌اي مي‌شوند كه كاربر در آن نيازي به خاموش كردن دستگاه ندارد و مي‌تواند آن را با فشردن يك كليد، به صورت داخلي غيرفعال كند كه در اين قضيه همچنان انرژي مصرف مي‌شود. كنسول Wii شامل اين قابليت نمي‌شود.
اين بررسي‌ها نشان داد، ميزان انرژي مصرفي در اين كنسول بازي از كل انرژي كه طي يك سال توسط تمام تجهيزات الكترونيكي خانه‌هاي ايالت سانديگو آمريكا مصرف مي‌شود، بيشتر است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید