گیفت کارت
گیفت کارت

قابلیت کراس-پلی بازی Minecraft ماه آینده به نینتندو سوییچ می‌آید

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵

استودیو موجانگ (Mojang) اعلام کرده است که قابلیت بازی میان پلتفرمی (Corss-Play) تحت عنوان “بهتر است باهم باشیم” ماه بعدی به نینتندو سوییچ راه می‌یابد.

بازی میان پلتفرمی، قابلیتی است که این امکان را می‌دهد تا بازی‌بازهان بدون توجه به پلتفرمی که در آن بازی می‌کنند، بتوانند با صاحبان دیگر پلتفرم‌ها به بازی بپردازند. “بهتر است باهم باشیم” که با نام “Bedrock” نیز شناخته می‌شود پیشتر برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان، اندروید و ios عرضه شده بود. این آپدیت به گونه‌ای طراحی شده بود که اساس واحدی برای همه‌ی نسخه‌های Minecraft در آینده باشد، در حالی که قبلا هر پلتفرم نسخه‌ی مخصوص به خود را داشت.

این آپدیت قابلیت بازی بین پلتفرمی را به تمام پلتفرم‌هایی که Minecraft برای آن‌ها عرضه شده (که البته شامل پلی‌استیشن ۴ نمی‌شود) را به بازی اضافه می‌کند و کاربران نینتندو سوییچ می‌توانند به سرور‌های چندنفره بازی دسترسی داشته باشند. همچنین این آپدیت شامل اضافه شدن فروشگاه Minecraft، اچیومنت‌ها و بهبود عملکرد بازی می‌شود.

نسخه‌ی Bedrock بازی Minecraft کاملا از نسخه‌ی Minecraft: Nintendo Switch Edition جدا است و دارندگان نسخه‌ی فعلی بازی، آپدیت Bedrock را رایگان دریافت خواهند کرد. همچنین نسخه‌ی اصلی Minecraft: Nintendo Switch Edition دیگر در فروشگاه قابل خرید نخواهد بود.

نسخه‌ی فیزیکی Minecraft Bedrock به همراه نسخه‌ی دیجیتالی آن روز ۳۱ خرداد (۲۱ جون ۲۰۱۸ میلادی) در دسترس دارندگان کنسول نینتندو سوییچ خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید