کتاب مصور Life is Strange به صورت رسمی منتشر می‌شود

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰

بعد از اینکه نسخه اول Life is Strange با یک انتخاب به پایان رسید، بحث‌های زیادی در بین طرفداران شکل گرفت که کدام یک از دو پایان بازی قاعده‌مند تر بود. حال قرار است مجموعه کتاب مصور Life is Strange به زودی منتشر شود تا اتفاقاتی که بعد از یکی از این پایان ها رخ می‌دهد را دنبال کند.

هشدار: متن حاوی اسپویل است؛ اگر هنوز بازی را به پایان نرسانده‌اید از خواندن آن خودداری کنید.

شما چه انتخابی انجام دادید؛ یک شهر پر از جمعیت یا دوست‌تان؟ انتخاب آخر بازی شما را در برابر تصمیمی سخت قرار می‌داد. اینکه حاضرید بهترین دوست‌تان را نجات دهید یا برای نجات بندر آرکادیا (Arcadia Bay) جان او را (به اشتباه!) فدا کنید. سازنده بازی Life is Strange یعنی استودیو دونت‌ناد (Dontnod) این مورد که کدام یک از این دو انتخاب اصولی‌تر است را اعلام نکرده است و معتقد است که مجموعه پیش‌رو کاملا با این موضوع نامرتبط است.

ظاهرا مجموعه کتاب مصور رسمی فرنچایز که ماه گذشته برای اولین بار معرفی شد؛ نجات دادن دوست‌دخترتان را انتخابی درست دانسته است. با این تفاسیر اگر داستان دنباله‌ای داشته باشد احتمالا باز شاهد هنرنمایی شخصیت‌های مکس (Max) و البته کلویی (Chloe) در کنار هم خواهیم بود.

سایت آمازون در مورد این محصول توضیحاتی داده است که در ادامه می‌خوانید:

هیجان ناشی از تغییر و چرخش زمان؛ یک سواری غیرمنتظره و عاطفی! داستان جدید کتاب مصور در دنیای دوست‌داشتنی Life is Strange جریان دارد و ماجراهای مکس و کلویی و آینده خشن و جسورانه آن‌ها را دنبال می‌کند. در نسخه ویدیوئی بازی شاهد هستیم مکس کالفید (Max Caulfield) که علاقه‌ی زیادی به عکاسی دارد به شهر مادری خود بندر آرکادیا باز می‌گردد تا در کلاس‌های آموزشگاه معتبر بلک‌ول (Blackwell Academy) شرکت کند. سپس در واکنش به اتفاقی شوکه کننده و خشن، مکس قدرت مافوق انسانی سفر در زمان را به دست می‌آورد. قدرتی که او را دوباره با دوست سابقش کلویی پرایس (Chloe Price) روبرو می کند. قدرتی که او را با انواع تهدیدهای شخصی، خانوادگی و ماورایی روبرو می‌کند. در نهایت نیز این قدرت او را به سمت تصمیمی نهایی و بسیار سخت می‌کشاند. سرهم‌بندی های موقتی مکس پیامدهای سختی به دنبال دارد: یک طوفان وحشتناک که در حال نزدیک شدن به آرکادیا است. به دنبال یکی از دو پایان بازی، Life Is Strange: Dust مکس و کلویی را به آینده نامشخص می‌برد. مهم نیست کدام پایان را انتخاب کرده‌اید؛ این ماجراجویی عمیق دوباره شما را شوکه و هیجان‌زده میکند. تصور می‌کنید داستان مکس و کلویی به پایان رسیده است؟ مشکلات آنها تازه شروع شده است و در پایان این غبار (Dust) است که می‌ماند…

طرفداران بازی روی این موضوع که کدامیک از دو پایان بازی انتخاب بهتری بود بسیار بحث کرده‌اند. از یک سو شما طبیعتا تمایل دارید که به جای نجات دادن یک نفر، شهری پر از جمعیت را نجات دهید. از طرفی مکس قبلا نیز در طول داستان بارها برای زنده ماندن کلویی فداکاری می‌کند؛ رابطه بین این دو شخصیت محور اصلی داستان بود و بسیاری از طرفداران بازی نیز احساس می‌کردند که این دو شخصیت لیاقت باهم بودن را دارند. همچنین کشتن یک شخصیت همجنسگرا معمولا باعث ایجاد یک درام می‌شود و این موضوع تبدیل به یک استعاره ناراحت کننده شده است.

صرف‌نظر از این موضوع، طرفداران بازی معتقدند پایانی که منجر به زنده ماندن کلویی می‌شود نسبت به داستان بازی، آنگونه که باید، ارزش دیدن ندارد. اگر این پایان را انتخاب کنید با صحنه‌ای کوتاه روبه‌رو می‌شوید که در آن مکس و کلویی در حال ترک شهر هستند بدون آنکه عواقب کارشان را ارزیابی کنند و یا حتی تلاشی برای پیداکردن بازماندگان انجام دهند. اگر انتخاب دوم را انجام دهید، کلویی می‌میرد و شاهد مراسم تشییع جنازه او خواهید بود و در نهایت به عشق میان این دو شخصیت پی می‌برید.

حال می‌توان گفت این کتاب مصور حسن ختامی بر داستان بازی است و طرفدارانی که زنده ماندن کلویی را انتخاب کردند انتظار آن را می‌کشند. هرچند به نظر می‌رسد دردسرهای این دو شخصیت هنوز تمام نشده است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید