اختتامیه‌ی نخستین دوره‌ی مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در اصفهان

۲۳ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۴

نخستين دوره‌ی مسابقات بازي‌هاي رايانه‌اي در اصفهان روز جمعه با معرفي قهرمانان خود پايان يافت. اين دوره از مسابقات به مناسبت دهه فجر و توسط مجمع رسانه‌هاي ديجيتالي ارشاد اصفهان با حضور ‪ ۱۶۹‬تيم در چهار رشته ‬برگزار شد.

این مسابقات در چهار رشته‌ی FIFA , PES , Counter Strike و DOTA برگزار شد و قهرمانان هر قسمت در روز اختتامیه معرفی شدند.

معاون سياسي امنيتي استاندار اصفهان در مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات، بازيهاي رايانه‌اي را از برنامه‌هاي پرمخاطب و جذاب براي نسل امروز دانست و گفت:

ما ناگزير به همراه بودن با جوانان و نوجوانان در برنامه‌هاي مورد علاقه آنها هستيم.

وی افزود:

در اين راستا لازم است با مديريت مطلوب، زمينه‌هاي مناسبي براي همراه بودن با نسل جوان صورت گيرد.

برگزاري اين مسابقات براي نخستين بار در كشور با حمايت يك نهاد دولتي مويد اين نكته است. هرچند بخش خصوصي و افراد خير در اين زمينه جلوتر از دولت حركت كرده اند. لازم است شرايط حضور مردم در عرصه‌هاي مختلف در ارتباط با فناوريهاي نوين تسهيل شود. در اين زمينه، دولت نبايد تصدي گري كند و امكانات متناسب با اين رشد نيز در اختيار مردم گذاشته شود.

وي، ايجاد پنج مجتمع فرهنگي هنري ديجيتال در اصفهان را يكي از برنامه‌هاي فرهنگي استان در اين راستا دانست و گفت: اين مجتمع‌ها تا سال آينده به بهره برداري مي‌رسند.

اين مقام استاني با اشاره به راه اندازي مركز ديجيتال در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان تاكيد كرد: اگر ما به اين ابزار مجهز نشويم دشمن در اين عرصه ميدان بازي را براي ما تعريف مي‌كند.

معاون سياسي امنيتي استاندار اصفهان با اشاره به راه اندازي قرارگاه جنگ نرم در استان گفت: چهار ميليارد تومان اعتبار براي حمايت از توليدات مرتبط با اين موضوع در بخشهاي فيلم، مستند و انيميشن اختصاص يافته است.

اسماعيلي در اين مراسم با افتتاح رسمي كتابخانه ديجيتالي استاد فرشچيان بيان داشت: اين كتابخانه با برخورداري از ‪ ۳۰‬هزار جلد كتاب مجموعه اي ارزشمند با حداقل امكانات را فراهم كرده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، برگزيدگان نخستين دوره مسابقات بازيهاي رايانه اي در رشته فيفا به ترتيب افشين رستم شيرازي، محمد هادي هاشمي و پدرام صادقي معرفي شدند.

رتبه‌هاي اول تا سوم رشته ‪ PES‬نيز به ترتيب به سام فرحپور، مهدي قربان نژاد و ايمان صدري فر تعلق گرفت.

در هر يك از رشته‌هاي كانتر و دات‌اي نيز سه تيم شش نفره به عنوان رتبه هاي اول تا سوم معرفي شدند.

كاپ اخلاق اين دوره از مسابقات نيز به سياوش مسجد سليمان زاده تعلق گرفت.

نخستين دوره مسابقات بازيهاي رايانه‌اي از ‪ ۱۲‬تا ‪ ۲۲‬بهمن ماه با حضور بيش از ‪ ۳۰۰‬شركت‌كننده در اصفهان برگزار شد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید