شایعه: استودیوی رمدی در حال ساخت بازی Quantum Break 2 است

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

ظاهراً استودیوی بازی‌سازی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) در کنار ساخت کمپین داستانی Crossfire 2 و پروژه P7، بر روی پروژه مرموز دیگری کار می‌کند که گفته می‌شود بازی Quantum Break 2 خواهد بود. HR Nikoofar، کسی که پادکست‌های بسیاری با حضور توسعه‌دهندگان مطرح بازی‌های ویدئویی ساخته و حضوری فعال در صنعت بازی‌های ویدئویی دارد، این خبر را تائید کرده است.

گفته می‌شود که بازی Quantum Break 2 بیش از نسخه قبلی‌اش جهان باز خواهد بود و بر روی بخش همکاری تعاملی (Co-Op) هم تمرکز ویژه‌ای خواهد داشت؛ چیزی که تاکنون در ساخته‌های این استودیو شاهد نبوده‌ایم. انتظار می‌رود که این بازی با نوآوری‌ای زیادی همراه باشد و از داستان و روایتی قوی، مشابه با کارهای پیشین استودیوی رمدی بهره ببرد. گفتنی است که به احتمال زیاد بازی Quantum Break 2 در کنفرانس خبری مایکروسافت در جریان نمایشگاه E3 2018 رونمایی خواهد شد.

دلیل اینکه شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته تا استودیوی رمدی به جای ساخت دنباله بازی Alan Wake، عنوان Quantum Break 2 را بسازد این است که حقوق بازی مورد بحث در اختیار استودیوی رمدی‌ست و مایکروسافت تنها حقوق برند تجاری بازی Quantum Break را در دست دارد. مشابه مشکل Alan Wake، حقوق بازی Ryse هم در دستان مایکروسافت نیست و استودیوی کرایتک (Crytek) همه‌کاره‌ی این برند محسوب می‌شود. بنابراین ردموندی‌ها اگر بخواهند دنباله بازی Ryse را بسازند باید نخست با استودیوی کرایتک به توافق برسند. هر چند چنین احتمالی بسیار پائین است.

در حال حاضر پیشنهاد می‌کنیم که این خبر را تنها یک شایعه در نظر بگیرید و برای کسب اطلاعات بیشتر و صحیح، منتظر کنفرانس خبری مایکروسافت در رویداد E3 2018 بمانید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید