بررسی 7 گزینه برای لوکیشن آساسینز کرید 4

۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۴

سری بازیهای آساسینز کرید تا بحال سوژه های مختلفی را دنبال کرده است . از انقلاب آمریکا گرفته تا روم قرن 15 و 16 … اما آخرین ورژن این بازی که آساسینز کرید 3 نام داشت ، مربوط به انقلاب آمریکا میشد . با توجه به این که داستان انقلاب آمریکا ، در همین نسخه بسته میشود ، سئوالی که برای اکثر ما پیش آمده است این است که سوژه یا لوکیشن بعدی آساسینز کرید ، چه خواهد بود .

این برای همه ی ما آشکار است که یوبی سافت ، با توجه به استقبالی که از سری آساسینز کرید شده است ، بخواهد آنرا ادامه بدهد … اما در چه لوکیشنی و چه سوژه ای ، خدا میداند !

لیست زیر ، 7 گزینه از محتمل ترین ها را بررسی خواهد کرد .(به ترتیب احتمال ، 1=کمترین احتمال و 7= بیشترین احتمال)

1.  جنگ سرد, 1960s

  داستان بازی در اواسط قرن بیستم رخ میدهد ، زمانی که همه ی سران دولت ها به هم شک داشتند ، سیاست در اوج اخبار بود ، ترورها بیداد میکرد و در کل اوضاع سیاسی زیاد خوب نبود . اگر شخصیت بازی آساسینز را در این زمان ، فردی به نام دزموند فرض کنبم ، او امکاناتی همچون نقشه های جاسوسی ، ساعت لیزری ، هواپیما و … را خواهید داشت . این گزینه شاید به خاطر پرشی که زمان داستان آساسین در طول زمان دارد (1783 تا 1960) و فاصله زمانی زیادی که بین داستان نسخه 3 و 4 می افتد ، زیاد محتمل نباشد ، اما باز هم شاید به عنوان یک گزینه بتوان به آن نگاه کرد !

 

2. ایرلند, 1920s

در اوایل همان دهه ، ایرلند به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شد و همین سوژه ی خوبی میتواند باشد . در طی این درگیری ها ، بخش جنوبی ایرلند از دولت بریتاینا جدا شد و حکومتی مستقل ایجاد کرد . پس از آن در میان این دو کشور ، (ایرلند شمالی و جنوبی) درگیریهای شدیدی پیش آمد و دو سال نیز طول کشید . اما ایرلند شمالی به دولت بریتانیا وفادار ماند .

 

3. جنگ جهانی اول ، 1914-1918

مطمئنا همه ی شما با جنگ جهانی اول و نحوه ی وقوع آن آشنا هستید . یک نبرد جهانی  که از ماه اوت ۱۹۱۴ تا نوامبر ۱۹۱۸ رخ داد. بدون هیچ زمینهٔ کشمکشی، سربازان بسیاری برای جنگ تجهیز شدند و مناطق بسیاری درگیر جنگ شدند. پیش از این، هرگز کشتار جنگی به این اندازه پرشمار نبود. سلاح‌های شیمیایی برای نخستین بار در این جنگ بهره گرفته شدند. برای نخستین بار، بگونه انبوه مناطق غیر نظامی از آسمان بمباران شدند و نیز برای نخستین بار در این سده کشتار غیرنظامیان در ردی گسترده در درازای جنگ رخ داد. این جنگ به خاطر شیوهٔ جنگی سنگری نیز شناخته شده است. اما با توجه به این که بازیهای زیادی به غیر از آساسینز کرید به این سوژه پرداخته اند ، دیگر برای همه تکراری شده باشد و چنان جذابیتی نداشته باشد . از طرفی برای این که بتوان آساسینز را در زمان جنگ جهانی تصور کرد ، باید کلا با لباس ها و سلاح های قدیمی اش خداحافظی کرد !!

 

4. دنیای امروزی

شما تابحال در تمام نسخه های آساسینز کرید ، به دنیای امروزی آمده اید و بخشی از بازی را در آن انجام داده اید . حال ، چه میشود اگر کل بازی در زمان حال باشد ؟؟ البته شاید سوژه های تاریخی بسیار بهتری باشد که بتوان به آنها پرداخت اما زمان حال جزئی جدانشدنی از بازیهای آساسینز کرید بوده است . مطمئنا تغییر ناگهانی مسیر داستان آساسینز کرید و فاصله زمانی زیاد با نسخه قبلی(حدود 300 سال) ، زیاد برای کاربران خوشایند نخواهد بود .

 

5. انقلاب فرانسه(1789-1799)

این گزینه به خاطر داستان جذاب و فاصله زمان کمی که با داستان نسخه 3 دارد ، شاید یکی از محتمل ترین گزینه ها باشد . این انقلاب ، دوره‌ای از دگرگونی‌های اجتماعی سیاسی در تاریخ سیاسی فرانسه و اروپا بود. این انقلاب، یکی از چند انقلاب مادر در طول تاریخ جهان است که پس از فراز و نشیب‌های بسیار، منجر به تغییر نظام سلطنتی در فرانسه شد . با این حال این تغییرات با آشفتگی‌های خشونت‌آمیزی شامل اعدام‎ها و سرکوبی‌ها در طی دوران حکمرانی وحشت و جنگ‌های انقلابی فرانسه همراه بود.

 

6.  ژاپن !(1867-1192)

ژاپن و کلا شرق ، یکی از غنی ترین تاریخ ها را دارد . بهترین سوژه در تاریخ ژاپن که به انقلاب آمریکا نزدیک نیز باشد ، دوران شگون ها و انقلاب میجی ست . در تاریخ ژاپن ، سده دوازدهم همزمان بود با آغاز دوره ملوک الطوایفی در ژاپن. همزمان امپراتوری رو به افول نهاد و شگون‌ها (لقب موروثی دیکتاتورهای نظامی ژاپن)  از ۱۱۹۲ تا ۱۸۶۷م به رغم وجود امپراتور عملاً بر آن کشور حکومت می‌کردند .

 

 

7 لندن ویکتوریایی (1837-1901)

آخرین و ومحتمل ترین گزینه ، لندن و تاریخ آن در اواخر قرن 19 میلادی ست . دورهٔ ویکتوریایی در بریتانیای کبیر اوج دوران انقلاب صنعتی بریتانیا و شاخصهٔ امپراتوری بریتانیا به شمار می‌رود. این دوره را غالباً بین سال‌های ۱۸۳۷ تا ۱۹۰۱ (۱۲۱۵ تا ۱۲۷۹) یعنی زمان سلطنت ملکه ویکتوریا می‌دانند. انقلاب موجب گسترش راه‌آهن به کل کشور و پیشرفت‌های مهم در مهندسی شد. متروی زیرزمینی لندن افتتاح شد و لامپ‌های الکتریکی پرنور در خیابان‌های این شهر نصب شدند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید