محبوبیت ویروسی!! | ۱۰ شخصیت محبوب برتر در سری Resident Evil

۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

تردیدی نیست که محبوبیت بسیار بالای سری عناوین جاودانه، شاهکار و خاطره ساز Resident Evil علاوه بر گیم پلی و گرافیک عالی و کات سین های بی نظیر، در اصل در گروی شخصیت های قدرتمند و جذابی است که این سری از همان ابتدا و از اولین نسخه با ربکا چمبرز و جیل ولنتاین تا به امروز با خانواده مجنون بیکرها داشته است. امروز صحبت از همین شخصیت هاست. به هر حال در بین این همه شخصیت بی نظیر در طول نسخه های مختلف Resident Evil برخی از بقیه برتر و عمیق تر و جذاب تر بوده اند و امروز ما با ۱۰ تای برتر آن ها کار داریم. بله… این مقاله در مورد ۱۰ شخصیت برتر و به یادماندنی سری عناوین Resident Evil می باشد و قرار است تا شما را با پیچیده ترین و جذاب ترین شخصیت های فرنچایزی که پر است از شخصیت های قدرتمند، آشنا نماییم تا هم شاید بیشتر با برخی از شخصیت های محبوبتان آشنا شوید و خاطرات خوبتان زنده شود و یا اگر این سری را نمی شناسید، بیشتر با کلیت سری Resident Evil و شخصیت های آن اشنایی پیدا نمایید. در واقع در این مطلب قصد داریم تا به ۱۰ نفر از پیچیده ترین و محبوب ترین شخصیت های سری شاهکار Resident Evil اشاره کنیم و آن ها را همراه شما برشماریم. شخصیت هایی که هر کدام برای ما خاطرات زیادی را رقم زده اند و بسیار هم محبوب هستند. به مانند همیشه و در مقالات ۱۰ برتر و ۲۰ برتر و … قبل از شروع این مطلب باید نکاتی را ذکر کنم که از شما عزیزان خواهشمندم آن ها را مطالعه نمایید تا شک و شبهه ای برای شما دوستان پیش نیاید.  در ابتدا باید بگویم که ملاک انتخاب شخصیت های این لیست بر اساس جذابیت شخصیت ها بوده است و سعی کرده ایم تا شخصیت هایی که به یادماندنی تر و محبوب تر از بقیه هستند را در این لیست قرار بدهیم. قطعا جدا از این لیست که بنده تهیه کرده ام تعداد بسیار زیادی گزینه ها و شخصیت های دیگر در این فرنچایز بزرگ وجود داشته اند که می توانستند در این مطلب حاضر باشند اما به هر حال تعداد محدودیت دارد و نویسنده، انتخاب هایی را که از نظر خود برتر بوده اند در لیست جای داده است. پس دقت کنید که این مقاله، “۱۰ شخصیت برتر سری عناوین Resident Evil” به انتخاب بنده است، زیرا که اساس چنین مقالاتی این گونه است و سلیقه شخصی نیز بسیار اهمیت دارد.

فرنچایزی که پر است از خاطره و شخصیت های بی نظیر و عشق و عشق و عشق… البته عشق غوطه ور در وحشت و دست و پا زدن برای بقا…

همچنین لازم به ذکر است که رتبه بندی و ترتیبی که در این لیست برای شخصیت های مختلف لحاظ شده است کاملا نظر شخصی نویسنده است و هیچ معیار و میزانی برای درست یا غلط بودن آن وجود ندارد زیرا پای سلیقه مطرح است البته سلیقه منطقی، نه این که مثلا کسی یک زامبی معمولی را بیاورد و در جایگاه اول لیست ۱۰ شخصیت برتر سری عناوین Resident Evil قرار دهد و بگوید این سلیقه من است زیرا که این توهین به شعور مخاطب است!! اما به هر حال سلیقه شخصی نیز در چنین مقالاتی بسیار اهمیت دارد. قطعا در رده بندی این شخصیت ها سلائق و علائق با هم متفاوت است و بر اساس تجربه و خاطراتی که هر شخص دارد جایگاه ها را تعیین می کند و قاعدتا هر شخصی ممکن است از هر شخصیتی که بیشتر با سلیقه او جور باشد در جایگاه های بهتر استفاده نماید. البته ما در این مطلب سعی کرده ایم تا شخصیت هایی را قرار دهیم که یک وفاق جمعی بین بسیاری از بازیبازان دنیا در مورد قدرتمند بودن و به یادماندنی بودن آن ها در سری ویچر برقرار است و بدون شک شخصیت های این لیست در خیلی از ویدئوها و مطالب مربوط به برترین شخصیت های سری عناوین Resident Evil، با مطلب ما مشترک هستند. در نظر داشته باشید که شخصیتی که مثلا من در رتبه ششم قرار داده ام دلیلی بر این نیست که او حتما و به صورت وحی منزل، ششمین شخصیت برتر کل سری Resident Evil است، بلکه برای من این گونه است و شاید برای شما اول یا دهم باشد و یا شاید اصلا در لیست شما حضور نداشته باشد. نکته بعدی این که تمامی گزینه های این لیست بر اساس داشته ها و اطلاعات نویسنده گرد آوری شده اند و در این مطلب قرار گرفته اند. شاید شما عقیده داشته باشید که مثلا شخصیت دیگری می توند به جای فلان شماره از این لیست قرار بگیرد و یا جایگاه آن فرق کند. در اینجا نیز معیار و میزان ثابتی نداریم و عقل و منطق در کنار احساس و خاطرات است که در ذهن هر شخص با هم ترکیب می شوند و اسم هایی مختلف را به عنوان خروجی بیرون می دهند. پس بهتر است تا این مطلب را به عنوان یک مقاله سرگرم کننده که به همراه آن برخی خاطراتتان یا برخی از شخصیت های محبوب را مرور خواهید کرد، نگاه کنید. با بیان این نکات اگر تا کنون به خواندن مقاله ادامه داده اید از شما دعوت می کنم تا در ادامه مطلب “۱۰ شخصیت برتر سری عناوین Resident Evil با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.  

۱۰ – Jack Krauser

Jack Krauser

نخستین حضور:  Resident Evil 4 در سال  ۲۰۰۵

جدیدترین حضور:  Resident Evil: The Darkside Chronicles در سال ۲۰۰۹

تعداد حضور:   ۶

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: امتیاز ۹۶/۱۰۰ در بازی Resident Evil 4

باید اعتراف کنم که شخصی ترین انتخاب در بین ۱۰ شخصیت این لیست همین Jack Krauser است که با وجود این که شخصیت هایی مثل ویلیام برکین و.. می توانستند در این رتبه قرار بگیرند ولی به دلیل علاقه شخصی بسیار زیاد به این شخصیت گردن کلفت و قلدر، وی را برای رتبه دهم لیست انتخاب کردم که این اتفاق اصلا زیاد در لیست های برترین هایی که برای شما می نویسم رخ نمی دهد که بخواهم یک رتبه را کاملا و فقط به خاطر علاقه شخصی ام به یک بازی یا شخصیت اختصاص دهم ولی این بار در مورد رتبه دهم لیست برترین شخصیت های رزیدنت اویل این موضوع رخ داد و شخصا Jack Krauser را در این جایگاه قرار دادم و دوست دارم که ببینم نظر شما در مورد وی چیست و آیا اصلا شما نیز به این شخصیت علاقه دارید یا فقط من هستم که این قدر حس خاص و جالبی به این آنتاگونیست قدرتمند و “بد بدن” دارم!!

Jack Krauser در مبارزه با چاقو و تیراندازی با کمان بی نهایت خبره است. او قبلا با لیان همکار بوده است و به نوعی خود را رقیب و دشمن مستقیم لیان قلمداد می کند و در نسخه چهارم روبروی او قرار گرفته و نبرد بسیار سخت و مرگباری را هم برای ما رقم می زند که یکی از برترین باس فایت های تاریخ بازی های رایانه ای است.

شخصیت Jack Krauser در سال ۲۰۰۵ و با عنوان Resident Evil 4 که توسط شرکت کپکام در نسل ششم منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و خود را به عنوان یک آنتاگونیست قدرتمند و بسیار مخوف به بازیبازان شناساند. وی در مبارزه با چاقو و تیراندازی با کمان بی نهایت خبره است و قبلا با شخصیت محبوب این سری یعنی لیان همکار بوده است و به نوعی خود را رقیب و دشمن مستقیم لیان قلمداد می کند و در نسخه چهارم روبروی او قرار گرفته و نبرد بسیار سخت و مرگباری را هم برای ما رقم می زند که یکی از برترین باس فایت های تاریخ بازی های رایانه ای است. تا به امروز شاهد حضور شخصیت Jack Krauser در ۶ بازی و مدیای مختلف بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil: The Darkside Chronicles در سال ۲۰۰۹ و بر روی پلتفرم های Wii و Playstation 3 بوده است. برترین عنوانی که شخصیت Jack Krauser تا به امروز در آن حضور داشته است شاهکار جاودانه Resident Evil 4 می باشد که در سال ۲۰۰۵ توسط کپکام در نسل ششم منتشر گردید و موفق شد تا امتیاز متای فوق العاده ۹۶/۱۰۰ را نیز به خود اختصاص دهد و به عنوان یکی از برترین بازی های تاریخ شناخته می شود.

عجب حریف “چغر و بد بدن”ی داره رسول خادم، ببخشید لیان!!

در سال ۲۰۰۲ و قبل از نابودی شاخه روسیه شرکت آمبرلا، Jack Krauser که یک مبارز بسیار ماهر و قدرتمند و عضو US SOCOM یا U.S. Special Operations Command بوده است، به عنوان همکار لیان اس کندی انتخاب می شود. او به یک کشور نامشخص آمریکای جنوبی (که اسپانیایی زبان هستند) فرستاده می شود تا با لیان در آنجا همراه شود ولی اتفاقاتی رخ می دهد که آنها نمی توانند در محل مشخص شده ملاقات کنند. سرانجام و بعد از یک سری وقایع وی با لیان ملاقات می کند و راهی ماموریتی می شوند که بعدا مشخص می شود از طرف رئیس جمهور بوده و هدفش جلوگیری از گسترش  t-Virus و جلوگیری از فروش سلاح های Bio-Organic بوده است. بعدها و طی یک سری وقایع، Jack Krauser بیشتر و بیشتر در تاریکی فرو می رود و به سمت وسکر کشیده می شود تا سرانجام تبدیل به یک آنتاگونیست شود.  به شخصه اعتقاد دارم که شخصیت Jack Krauser یکی از برترین و بهتر است بگویم جذاب ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل  به شمار می رود و این شخصیت در لیست ما موفق شده است تا جایگاه دهم را به خود اختصاص دهد. همان طور که در ابتدای مطلب خدمت شما عرض کردم دوست دارم بدانم نظر شما در مورد وی چیست و آیا اصلا شما نیز به Jack Krauser علاقه دارید یا فقط من هستم که این قدر حس خاص و جالبی به این آنتاگونیست قدرتمند دارم.

۹ – Barry Burton

Barry Burton

نخستین حضور:  Resident Evil در سال  ۱۹۹۶

جدیدترین حضور:  Resident Evil: Revelations 2 در سال ۲۰۱۵

تعداد حضور: ۱۲

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: امتیاز ۹۱/۱۰۰ در بازی Resident Evil

برخی از شخصیت ها در دنیای رزیدنت اویل جدا از محبوب بودن و شخصیتی عمیق داشتن، به عنوان شخصیت هایی تاثیرگذار و مهم نیز قلمداد می شوند و قطعا شخصیت Barry Burton یکی از همین شخصیت هاست. شخصیت Barry Burton در سال ۱۹۹۶ و با عنوان Resident Evil که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و به عنوان یکی از شخصیت های مهم و تاثیرگذار این سری در طول سال ها تا به امروز شناخته می شود که حتی در نقش وی نیز به عنوان یکی از شخصیت های اصلی قرار گرفته ایم و همواره به عنوان یکی از شخصیت های مثبت اصلی سری حاضر بوده است. وی یک Advisor و متخصص مبارزات در Bioterrorism Security Assessment Alliance یا BSAA محسوب می شود و قبل تر نیز عضو  Special Tactics and Rescue Service یا S.T.A.R.S و یک پشتیبان برای تیم آلفا بوده است. وی همچنین مسئول نگه داری و تهیه سلاح ها برای اعضای S.T.A.R.S نیز قلمداد می شود.

این گیف وضعیت واقعی زامبی ها در رزیدنت اویل است… یعنی هی می خورند و هی می آیند باز جلو!!

قبل از سال ۱۹۹۸ وی در نیروی هوایی یا  U.S. Air Force فعالیت می کرد و در همان واحدی که کریس ردفیلد در آنجا خدمت می کرد حضور داشت و همین سبب می شود تا این دو تبدیل به دوست های صمیمی هم شوند. بعد از جدا شدن از نیروی هوایی و عضویت در تیم تازه شکل گرفته S.T.A.R.S، او دانش و اطلاعات خود را در مورد سلاح ها و ادوات جنگی بسط می دهد. حتی وی بوده است که بعد از جدایی کریس ردفیلد از نیروی هوایی با او صحبت می کند و او را قانع می کند که به S.T.A.R.S ملحق شود. Barry دو دختر به نام های  Moira و Polly نیز دارد که در نسخه Resident Evil: Revelations 2 در نقش Moira نیز قرار گرفته ایم.

رخی از شخصیت ها در دنیای رزیدنت اویل جدا از محبوب بودن و شخصیتی عمیق داشتن، به عنوان شخصیت هایی تاثیرگذار و مهم نیز قلمداد می شوند و قطعا شخصیت Barry Burton یکی از همین شخصیت هاست.

تا به امروز شاهد حضور شخصیت Barry Burton در ۱۲ بازی بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil: Revelations 2 در سال ۲۰۱۵ و بر روی پلتفرم های Playstation 4 و Xbox One و PC بوده است. برترین عنوانی که شخصیت Barry Burton تا به امروز در آن حضور داشته است بازی Resident Evil می باشد که در سال ۱۹۹۶ منتشر گردید و موفق شد تا امتیاز متای فوق العاده ۹۱/۱۰۰ را نیز به خود اختصاص دهد. باید گفت قریب به اتفاق طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل این موضوع را قبول دارندکه شخصیت Barry Burton یکی از برترین و مهم ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل در بین شخصیت های پرتعداد و قدرتمند این فرنچایز به شمار می رود و Barry Burton در لیست ما موفق شده است تا جایگاه نهم را به خود اختصاص دهد.

۸ – Rebecca Chambers

Rebecca Chambers

نخستین حضور:  Resident Evil  در سال  ۱۹۹۶

جدیدترین حضور:  Resident Evil 5 Gold Edition در سال ۲۰۱۵

تعداد حضور:   ۱۰

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: امتیاز ۹۱/۱۰۰ در بازی Resident Evil

صاف می رویم سر اصل مطلب! شخصیت Rebecca Chambers در سال ۲۰۰۲ و با عنوان Resident Evil Zero که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد. البته او در نسخه نخست این سری در سال ۱۹۹۶ نیز به عنوان یک شخصیت فرعی یا supporting character به علاقمندان این سری معرفی شده بود ولی در نسخه زیرو که یک پیش در آمد بر سری بود وی به عنوان پروتاگونیست حاضر بود و از همان ابتدا هم مشخص بود که وی شخصیتی دوست داشتنی است که قابلیت و پتانسیل محبوب شدن را داراست. در بازی نخست سری ما ربکا را به عنوان یک افسر جوان پلیس در واحد Special Tactics And Rescue Service یا همان S.T.A.R.S می بینیم که در یک عمارت پر از زامبی گیر افتاده است. در نسخه زیرو ما اتفاقات قبل از این ماجرا را مروز می کنیم که چطور برای او کار به اتفاقات نسخه اول کشیده است و چطور از تیمش جدا می شود و مجبور می شود با یک مجرم به نام Billy Coen همکاری کرده تا برای بقا تلاش کنند.

گریه نکن که اشکات بدجور هلاکم میکنه…

هر دوی این داستان های نسخه اول و زیرو مجددا در عنوان  Resident Evil: The Umbrella Chronicles که بین این دو داستان رخ می دهد، به صورت گسترده تر مرور می شوند. شخصیت ربکا در چندین بازی دیگر نیز بعد از آن حضور داشت و در رمان رزیدنت اویل نیز به عنوان یکی از قهرمانان اصلی حاضر است. تا به امروز شاهد حضور شخصیت Rebecca Chambers در ۱۰ بازی و مدیای مختلف بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil 5 Gold Edition به عنوان یک شخصیت قابل بازی در مینی گیم های این بازی بوده است. همچنین وی یکی از ۳ پروتاگونیست حاضر در انیمیشن  Resident Evil: Vendetta در کنار لیان و کریس ردفیلد نیز هست. برترین عنوانی که شخصیت Rebecca Chambers تا به امروز در آن حضور داشته است بازی Resident Evil می باشد که در سال ۱۹۹۶ منتشر گردید و آغازگر راه این سری شد و موفق شد تا امتیاز متای فوق العاده ۹۱/۱۰۰ را نیز به خود اختصاص دهد.

بزن ربکا.. بزن…

در بازی اول سری ربکا هنوز یک دختر ۱۸ ساله و تازه کار در تیم براوو است و به عنوان یک field medic ایفای نقش می کند. قبل از پیوستن به نیروی پلیس نیز او یک کودک بسیار باهوش و جلوتر از سن خود بوده است که جالب است بدانید تنها در ۱۸ سالگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده است. با قطعیت می توان گفت که اکثریت افراد حاضر در صنعت و هنر بازی های رایانه ای و طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل در این موضوع اتفاق نظر دارند که شخصیت Rebecca Chambers یکی از برترین و محبوب ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل در بین شخصیت های بی نظیر و پرتعداد این فرنچایز به شمار می رود و Rebecca Chambers در لیست ما موفق شده است تا جایگاه هشتم را به خود اختصاص دهد. از زمان اولین نسخه رزیدنت اویل تا به امروز هنوز هم نام  Rebecca Chambers بین طرفداران این سری فوق محبوب شنیده می شود و از او به عنوان یکی از شخصیت های محبوب این فرنچایز یاد می شود.

۷ – Claire Redfield

Claire Redfield

نخستین حضور:  Resident Evil 2 در سال  ۱۹۹۸

جدیدترین حضور: Resident Evil: Revelations 2 در سال ۲۰۱۵

تعداد حضور: ۱۸

بالاترین امتیاز GameRankings در بازی های حضور یافته: امتیاز ۹۴/۱۰۰ در بازی Resident Evil – Code: Veronica

Claire Redfield در طول سال‌ ها و از نسخه دوم رزیدنت اویل، محبوب قلب طرفداران این سری محبوب و پرطرفدار بوده و حتی جای خود را در لیست برترین شخصیت‌ های مونث دنیای بازی‌ های رایانه‌ای نیز باز کرده است. Claire عضو سازمان TerraSave و هم چنین خواهر کوچکتر مامور BSAA و عضو سابق S.T.A.R.S. یعنی Chris Redfield است. شخصیت Claire Redfield در سال ۱۹۹۸ و با عنوان Resident Evil 2 که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و مشخص بود که قابلیت و پتانسیل محبوب شدن را بسیار داراست و از آن زمان تا به امروز Claire Redfield در سری بازی های Resident Evil به عنوان یکی از پروتاگونیست های اصلی سری حاضر بوده است. کلیر نیز یکی از بازماندگان وقایع Raccoon City در سال ۱۹۹۸ است که در جستجوی برادر خود به آن‌جا رفته بود. وقتی که با کمک Leon S. Kennedy از آن واقعه جان سالم به در می‌برد (یادش بخیر نسخه دوم رزیدنت اویل) به اروپا می‌ رود تا جستجوی خود برای یافتن کریس را ادامه دهد. سپس در حمله مزدوران آمبرلا به لابراتوار پاریس وی دستگیر شده و به Rockfort Island منتقل می شود که متعلق به آمبرلا است و در آن‌جا زندانی می‌شود. .

اصلا یعنی یه بساطی ها!!! نزن عزیز من.. نزن کلیرجان!!

وقتی که این جزیره توسط یک گروه ویژه مرموز مورد حمله قرار می‌گیرد، Claire به همراه یک زندانی دیگر به نام  Steve Burnside سعی در فرار از آنجا می‌ کنند که به ماجراهای آن‌ها در Antarctic outbreak ختم می‌ شود. برادر او Chris Redfield که خیلی زود از موقعیت وی آگاه شده، در صدد نجات وی بر می‌ آید و این کار را نیز انجام می‌ دهد. در سال ۲۰۰۵ زمانی که وی به فرودگاه Harvardville می‌ رسد تا چند دوست را ملاقات کند مجبور می‌ شود تا با ویروس T مقابله کند و زمانی که از فرودگاه جان سالم به در می‌برد دوباره با Leon که حال یک مامور دولتی آمریکا است و برای مقابله با outbreak فرستاده شده بود، متحد می شوند و …. تا به امروز شاهد حضور شخصیت Claire Redfield در ۱۸ بازی و مدیای مختلف بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil: Revelations 2 در سال ۲۰۱۵ بوده است.

Claire Redfield نیز به مانند دیگر شخصیت‌ های اصلی سری Resident Evil تا ابد از یاد و خاطر بازیبازان، مخصوصا قدیمی‌ ترها که طعم خوش تجربه عناوین نخستین این سری بی‌ نظیر را چشیده‌ اند، پاک نخواهد شد و همیشه بخشی از بهترین خاطرات ما از آن دوران خوب را با خود به همراه دارد…

برترین عنوانی که شخصیت Claire Redfield تا به امروز در آن حضور داشته است بازی Resident Evil – Code: Veronica می باشد که در سال ۲۰۰۰ توسط کپکام منتشر گردید و موفق شد تا امتیاز گیم رنکینگز فوق العاده ۹۴/۱۰۰ را نیز به خود اختصاص دهد. اغلب افراد حاضر در دنیای بازی های رایانه ای و طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل در این موضوع اتفاق نظر دارند که شخصیت Claire Redfield یکی از برترین و محبوب ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل در بین شخصیت های بی نظیر و پرتعداد این فرنچایز به شمار می رود و Claire Redfield در لیست ما موفق شده است تا جایگاه هفتم را به خود اختصاص دهد. بدون شک Claire Redfield نیز به مانند دیگر شخصیت‌ های اصلی سری Resident Evil تا ابد از یاد و خاطر بازیبازان، مخصوصا قدیمی‌ ترها که طعم خوش تجربه عناوین نخستین این سری بی‌ نظیر را چشیده‌ اند، پاک نخواهد شد و همیشه بخشی از بهترین خاطرات ما از آن دوران خوب را با خود به همراه دارد…

۶ –  Ada Wong

Ada Wong

نخستین حضور:  Resident Evil 2 در سال  ۱۹۹۸

جدیدترین حضور: Resident Evil 6 در سال ۲۰۱۲

تعداد حضور : ۱۲

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: Resident Evil 4 امتیاز ۹۶/۱۰۰ در بازی

حتی خیلی از طرفداران پر و پا قرص سری رزیدنت اویل نیز هنوز درست و دقیقا،  Ada Wong را نمی شناسند و حتی نمی دانیم که آیا بالاخره وی یک شخصیت مثبت و همراه پروتاگونیست های محبوب ماست یا یک شخصیت منفی که برای آنتاگونیست ها کار می کند و یا اصلا یک شخصیت که اهمیتی به هیچ طرف نمی دهد و فقط به فکر خودش است و نیتش را هنوز هم نمی دانیم!! یک دختر زیبا که مرموزترین شخصیت سری Resident Evil و البته یکی از محبوب‌ترین آن هاست و نمونه ای بارز از یک شخصیت خاکستری است (برخلاف اکثر شخصیت های این سری که تقریبا همگی سفید یا سیاه مطلق هستند) و بدجوری هم دل لیان محبوب ما را در چنگ دارد. در واقع رابطه عجیب و خاصی که بین Ada و Leon وجود دارد از جالب‌ترین ماجراهای سری Resident Evil است و گاها حالتی بین عشق و نفرت در این رابطه مشاهده می‌ شود. کاملا واضح است که هر دو نفر به هم علاقه دارند ولی از شانس بد آن ها، اغلب به خاطر ماموریت‌ ها و نقش خود در داستان بازی روبروی هم قرار می‌ گیرند و حتی شاهد مبارزه بین این دو نیز بوده‌ ایم اما گویا که هیچ‌ گاه به طور خیلی جدی قصد کشتن یکدیگر را نمی‌ کنند و همواره نیز Ada به نوعی از دست Leon گریخته است.

خیلی خفنه که در اوج مرموز بودن در اوج محبوبیت هم باشی…

 جالب اینجاست که جدا از سری رزیدنت اویل، همواره در اکثر لیست هایی که به بررسی برترین شخصیت‌ های مونث کل بازی‌ های رایانه ای می‌ پردازند نیز نام Ada Wong به چشم می خورد. شخصیت Ada Wong در سال ۱۹۹۸ و با عنوان Resident Evil 2 که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و از همان ابتدا هم مشخص بود که شاهد ظهور یک شخصیت خیلی مرموز و عجیب هستیم که قابلیت و پتانسیل مثبت بودن و منفی بودن را با هم داراست و از آن زمان تا به امروز Ada Wong در سری بازی های Resident Evil به عنوان شخصیتی که هم پروتاگونیست است و هم آنتاگونیست، حضور داشته است و هنوز که هنوز است نیز وی را درست نمی شناسیم و در هر دو مورد کارهایی را از او دیده ایم که باعث می شوند ما نتوانیم به درستی در این باره تصمیم گیری کنیم. تا به امروز شاهد حضور شخصیت Ada Wong در ۱۲ بازی و مدیای مختلف بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil 6 در سال ۲۰۱۲ بوده است و امیدواریم که باز هم در عناوین این سری با Ada برخورد داشته باشیم و بیشتر با ماجراها و زوایای مختلف شخصیت مرموز وی آشنا شویم.

Ada نمونه ای بارز از یک شخصیت خاکستری است (برخلاف اکثر شخصیت های این سری که تقریبا همگی سفید یا سیاه مطلق هستند) و بدجوری هم دل لیان را در چنگ دارد. در واقع رابطه عجیب و خاصی که بین Ada و Leon وجود دارد از جالب‌ترین ماجراهای سری Resident Evil است و گاها حالتی بین عشق و نفرت در این رابطه مشاهده می‌ شود.

برترین عنوانی که شخصیت Ada Wong تا به امروز در آن حضور داشته است بازی شاهکار Resident Evil 4 می باشد که موفق شد تا امتیاز متای رویایی ۹۶/۱۰۰ را نیز به خود اختصاص دهد و به عنوان یکی از برترین بازی های تاریخ شناخته می شود و پدر شوترهای سوم شخص مدرن و عناوین وحشت بقای مدرن است. Ada شخصیت پردازی بسیار جذابی دارد و هر چند که به نسبت دیگر شخصیت‌ های اصلی این سری کمتر در صحنه ها و در بطن بازی حضور داشته است و در روند اصلی نسخه‌ های مختلف Resident Evil شخصیت اول قابل بازی نبوده است، اما هرگز نمی‌ توان گقت که محبوبیت خیلی کمتری نسبت به Claire Redfield یا Jill Valentine دارد و این تنها و تنها به دلیل شخصیت پردازی عمیق، مرموز و جذاب اوست و البته همبن مسئله مرموز بودن نیز یکی از جذاب ترین نکات شخصیت وی است و جایگاه خاصی را به Ada بخشیده است. با قطعیت می توان گفت که اکثریت افراد حاضر در صنعت و هنر بازی های رایانه ای و طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل در این موضوع اتفاق نظر دارند که شخصیت Ada Wong یکی از برترین و مرموزترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل در بین شخصیت های بی نظیر و پرتعداد این فرنچایز به شمار می رود و Ada Wong در لیست ما موفق شده است تا جایگاه ششم را به خود اختصاص دهد.

۵ – Chris Redfield

Chris Redfield

نخستین حضور:  Resident Evil در سال  ۱۹۹۶

جدیدترین حضور: Resident Evil 7: Biohazard در سال ۲۰۱۷

تعداد حضور:  ۳۱

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: Resident Evilامتیاز ۹۱/۱۰۰ در بازی

 در این شماره از لیست صحبت از یک سرباز و یک فرمانده نظامی بسیار با استایل و خوش تیپ و با ابهت است به نام Chris Redfield دوست داشتنی و محبوب که از همان شماره نخست سری رزیدنت اویل تا به امروز ۲۲ سال است که همراه ماست و البته هر چقدر هم که زمان به جلوتر آمده است وی نیز خوش تیپ تر و جذاب تر شده است. Chris Redfield در سال ۱۹۹۶ و با عنوان Resident Evil که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و از همان ابتدا هم مشخص بود که شاهد ظهور یکی از شخصیت های جذاب سری هستیم و از آن زمان تا به امروز  Chris Redfield در سری بازی های Resident Evil به عنوان یکی از پروتاگونیست های اصلی سری حاضر بوده است.

When we where young….

 Chris Redfield در سری رزیدنت اویل حضور خانوادگی دارد زیرا که او برادر کلیر ردفیلد در این فرنچایز است. همچنین وی شخصیت مکمل جیل ولنتاین (از نظر ظاهری هم خیلی به هم می آیند) در این سری به حساب می آید و به طور مشخص، علاقه و عشق آن‌ها به یکدیگر مشهود است. کریس و جیل همواره با هم یک تیم و گروه عالی را تشکیل داده‌ اند و طرفداران این سری خوب می دانند که این دو تاکنون چه ماجراها و داستان هایی را با هم از سر گذرانیده اند و هر دو نیز تا پای جانشان از هم محافطت می‌ کنند و به هم وابسته هستند. تا به امروز شاهد حضور شخصیت  Chris Redfield در ۳۱ بازی و مدیای مختلف بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil 7: Biohazard در سال ۲۰۱۷ و بر روی پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و رایانه های شخصی بوده است.

کریس از شماره نخست سری رزیدنت اویل تا به امروز ۲۲ سال است که همراه ماست و البته هر چقدر هم که زمان به جلوتر آمده است وی نیز خوش تیپ تر و جذاب تر شده است.

قبل از سال ۱۹۹۸ کریس در نیروی هوایی یا  U.S. Air Force و در واحدی که بری برتون نیز در آن حاضر بود، فعالیت می کرد و همین سبب می شود تا این دو تبدیل به دوست های صمیمی هم شوند. کریس بعد از جدا شدن از نیروی هوایی و طی صحبتی که بری برتون با وی انجام می دهد قانع شده و قبول می کند که به S.T.A.R.S ملحق شود. برترین عنوانی که شخصیت  Chris Redfield تا به امروز در آن حضور داشته است نسخه اول بازی Resident Evil در سال ۲۰۰۲ می باشد که موفق شد تا امتیاز متای فوق العاده ۹۱/۱۰۰ را به خود اختصاص دهد. با قطعیت می توان گفت که شخصیت  Chris Redfield یکی از برترین و محبوب ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل در بین شخصیت های بی نظیر این فرنچایز به شمار می رود و  Chris Redfield در لیست ما موفق شده است تا جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

۴ – Nemesis

Nemesis

نخستین حضور:  Resident Evil 3: Nemesis در سال  ۱۹۹۹

جدیدترین حضور:   Ultimate Marvel vs. Capcom 3 در سال ۲۰۱۱

تعداد حضور:   ۱۵

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: نسخه اصلی بازی بر روی PS امتیاز متا ندارد ولی امتیاز ۹٫۴ از IGN و گیم رنکینگ ۸۸ را دارد

اصلا نمی دانم چطور است که هر وقت قرار است از Nemesis صحبت کنم قلبم به تپش می افتد و یک احساس عجیبی آمیخته از ترس و عشق و استرس و ذوق به من دست می دهد و ناخودآگاه انگار تمام شاهکار رزیدنت اویل ۳ از جلوی چشمانم می گذرد و زمانی که وی ناگهان از دیوار یا پنجره .ارد راهرو می شد و با آن صدای مخوفش مدام تکرار می کرد استارررررز (S.T.A.R.S.) از ذهنم می گذرد!! یا زمانی را که او هلیکوپتر را منفجر می کند و ما که ان زمان ها سنمان خیلی کمتر بود و گرافیک این کات سین را می دیدیم، از ترس قالب تهی می کردیم و با خودمان می گفتیم وای عجب دمویی!! چقدر گرافیکش واقعیه!! چقدر ترسناکه این لعنتی!! واقعا هم ترسناک بود و هنوز هم هست. نمسیس در واقع هیولایی است که ما عاشق ترسیدن از او هستیم، موجودی شیطانی که با تعقیب کردنمان حس زندگی را به تک تک لایه های وجود ما تزریق می‌کرد. نمسیس نمونه کاملی از یک آنتاگونیست پرداخت شده است که برای دوست داشته شدن، نه نیازی به ظاهر زیبا دارد و نه دیالوگ های ماندگار. کافی است این هیولای شکست ناپذیر فقط و فقط خودش باشد و ما عاشق اش شویم و در عین حال، از بودنش به مرز سکته کردن برسیم. زمان بازی کردن رزیدنت اویل ۳ چون می دانستیم که نمسیس دارد همین دور و برها می چرخد و هر لحظه ممکن است از هر جایی سر و کله اش پیدا شود، همواره با ترس و لرز بازی را پیش می بردیم. خیلی سخت است که هیولایی به این مخوفی بسازی و کاری کنی که همه، هم عاشقش شوند و هم از ۱۰ کیلومتری اش فرار کنند! Nemesis بدون شک محبوب ترین هیولای تاریخ بازی های رایانه ای است.

کاش کپکام بعد نسخه دوم سراغ بازسازی نسخه سوم برود تا نمسیس را نیز با کیفیت نسل هشتم ببینیم.. وای خدا چه شود…

هیولایی که حتی در لیست برترین و محبوب ترین شخصیت های کل تاریخ بازی های رایانه ای هم می‌تواند در جایگاه های اولیه قرار بگیرد و یک شاهکار بی همتاست و با این که یک نوعی از زامبی است ولی او را یک موجود بی عقل حساب نمی کنیم زیرا کاملا شخصیت دارد و می داند که دارد چکار می کند و باید چکار کند. شخصیت Nemesis در سال ۱۹۹۹ و با عنوان Resident Evil 3: Nemesis که توسط شرکت کپکام برای پلتفرم پلی استیشن منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و نام بازی نیز به نام خود وی بود و هنوز صدای شخصی که بعد از زدن گزینه شروع بازی نام رزیدنت ایول ۳، نمسیس… را بیان می کرد در خاطر همه ما مانده و در دفتر تاریخ و در قلب ما حک شده است. از همان بار اولی که جیل ولنتاین با نمسیس روبرو شد و او همکارش را به بدترین شکل کشت، مشخص بود که شاهد ظهور یکی از مخوف ترین هیولاها هستیم و از آن زمان تا به امروز Nemesis در سری بازی های Resident Evil به عنوان یکی از برترین آنتاگونیست ها شناخته می شود. تا به امروز شاهد حضور شخصیت Nemesis در ۱۵ بازی و مدیای مختلف بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Ultimate Marvel vs. Capcom 3 در سال ۲۰۱۱ و در نسل هفتم بوده است. برترین عنوانی که شخصیت Nemesis تا به امروز در آن حضور داشته است بازی Resident Evil 3: Nemesis می باشد که البته نسخه اصلی بازی بر روی PS امتیاز متا ندارد ولی امتیاز ۹٫۴ از IGN و گیم رنکینگ ۸۸ را در اختیار دارد و برای خیلی ها مثل بنده، برترین بازی کل این سری محسوب می شود. در اطلاعات مربوط به این هیولای بی نظیر، مخوف و محبوب آمده است که “وی علاوه بر Nemesis با نام های Pursuer یا Chaser که هر و به معنی تعقب کننده هستند نیز شناخته می شود که کاملا با رفتار وی در بازی نیز همخوانی دارد و همیشه در تعقیب ما بیچاره ها بود تا از ترس زهره ترک شویم اما باز هم مثل یک مریضی، دوست داشتیم تعقیبمان کند! اگر چه وی از برخی دیگر مدل های tyrant کوچکتر است اما نقطه قوت وی آن است که کاملا مانند انسان هاست و نسبت به همتایان undead خود دارای هوشی بسیار بسیار بالاتر و همچنین بسیار نیز چابک تر است. وی قدرت تصمیم گیری از خود نشان می دهد و قابلیت کامل در استفاده از سلاح های گرم و … را داراست. وی برای دستیابی به هدف خود کاملا باهوش است و مثلا در صحنه ای که با شلیک به هلیکوپتر نجات باعث سقوط آن می شود، کاملا هوش و توانایی وی را مشاهده می کنیم.

داد بزن.. فریاد بزن اصلا.. الهی قربون فریادات برم من “معنای مصور هیولا”!!!

صدای نمسیس بسیار خوفناک است و با این که صحبت زیادی نمی کند ولی کلمه استارز را با صدای خوفناک خود تکرار می کند. Nemesis در فیلم سال ۲۰۰۴ با نام  Resident Evil: Apocalypse نیز حضور یافته است. صداگذاری او در بازی را Tony Rosato به زیبایی انجام داد و ایفای نقش وی در فیلم بر عهده Matthew G. Taylor بود.” تنها نگاهی به طراحی Nemesis کافیست تا وی را ترسناک ترین هیولای خلق شده در بازی ها بدانیم. وقتی با او روبرو می شدیم مهم نبود که اسلحه داریم یا نداریم و یا آر پی جی دستمان باشد. می دانستیم این هیولا بیدی نیست که با این بادها بلرزد. وقتی ناگهان به سمت ما می دوید و ما با ترس درب یک اتاق را باز می کردیم تا داخلش شویم و از دست او دقایقی راحت شویم. وقتی انیمیشن باز شدن درب در حال پخش شدن بود قلبمان می خواست از جا در بیاید از تصور این که الان Nemesis پشت سرمان است. با قطعیت می توان گفت که اکثریت افراد حاضر در صنعت و هنر بازی های رایانه ای و طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل در این موضوع اتفاق نظر دارند که شخصیت Nemesis یکی از برترین و البته مخوف ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل و کل تاریخ به شمار می رود و Nemesis در لیست ما موفق شده است تا جایگاه چهارم را به خود اختصاص دهد.  استاد شینجی میکامی و دیگر سازندگان و خالقان شخصیت های بازی، با خلق Nemesis و عناوین اولیه Resident Evil کاری کرد که تا ابد در قلب ما گیمرها و در صفحه پرافتخار ترین و محبوب ترین سازنده های بازی در دفتر تاریخ بازی های رایانه ای جاودانه شد.

۳ – Jill Valentine

Jill Valentine

نخستین حضور:  Resident Evil در سال  ۱۹۹۶

جدیدترین حضور:  Resident Evil Revelations در سال ۲۰۱۲

تعداد حضور :  ۲۹

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: امتیاز ۹۱/۱۰۰ در بازی Resident Evil

سری Resident Evil پر است از شخصیت‌ های جذاب، محبوب و قدرتمندی که هر کدام طرفداران خیلی زیادی در دنیا دارند و خاطرات بی نظیری را برای ما رقم زده اند. یکی از این شخصیت ها Jill Valentine است که شروع سری شاهکار رزیدنت اویل را با وی به خاطر داریم و او تا همیشه در یاد بازیبازان جاودانه خواهد ماند. شخصیت Jill Valentine در سال ۱۹۹۶ و با عنوان Resident Evil که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و شاهد ظهور یکی از شخصیت های جذاب دنیای بازی ها بودیم و از آن زمان تا به امروز Jill Valentine در سری بازی های Resident Evil به عنوان یکی از پروتاگونیست های اصلی سری حاضر بوده است. دختری فوق‌ العاده زیبا و دوست‌ داشتنی و البته کاربلد، مجرب و حرفه‌ ای که همواره توانسته است تا با قدرت بالا و هوش مثال‌ زدنی خود از مهلکه های مختلف که گاهی تصور فرار از آن‌ ها نیز غیر ممکن می‌ نموده است، جان سالم به در ببرد.

طلای المپیک یعنی رو شاخشه!!

 شخصیت مکمل Jill Valentine در سری Resident Evil که به طور مشخص، علاقه و عشق آن‌ ها به یکدیگر مشهود است، Chris Redfield، برادر Claire است که همواره با هم یک تیم و گروه عالی را تشکیل داده‌ اند و هر دو تا پای جانشان از هم محافطت می‌ کنند و به هم وابسته هستند. تا به امروز شاهد حضور شخصیت Jill Valentine در ۲۹ بازی و مدیای مختلف بوده ایم که جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil Revelations در سال ۲۰۱۲ بوده است که Jill Valentine در آن، در جستجوی یار و همکار خود یعنی Chris در یک کشتی مخوف است. البته بعد از آن نیز در سال ۲۰۱۷ خاطره ما از نسخه اول این سری با کیفیت HD و بازسازی شده تکرار شد و بار دیگر کنترل همان Jill Valentine نسخه اول بازی را به دست گرفتیم و تجدید خاطره کردیم. بدون شک باید گفت بین ۳ شخصیت مونث اصلی و محبوب Resident Evil یعنی Ada Wong ،Claire Redfield و Jill Valentine، محبوب‌ ترین آن‌ها Jill است که همان طور که قبل تر عرض کردم، همه ما شروع این سری بی‌ نظیر و خاطره‌ انگیز را با وی می‌ شناسیم و به یاد می‌ آوریم زیرا که وی شخصیت اصلی نسخه اول Resident Evil بوده است.

Can you be my Valentine؟… تو رو امام!!

برترین عنوانی هم که شخصیت Jill Valentine تا به امروز در آن حضور داشته است، هنوز بازی نخست سری می باشد که در سال ۱۹۹۶ توسط کپکام منتشر گردید و این شاهکار، امتیاز متای ۹۱ را در اختیار دارد. با قطعیت می توان گفت که اکثریت افراد حاضر در صنعت و هنر بازی های رایانه ای و طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل در این موضوع اتفاق نظر دارند که شخصیت Jill Valentine یکی از برترین و محبوب ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل و یکی از محبوب ترین شخصیت های مونث تاریخ بازی ها به شمار می رود و Jill Valentine در لیست ما موفق شده است تا جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد. باشد روزی که باز هم شاهد ماجراهای شخصیت‌ های محبوبمان در این سری از جمله Jill Valentine باشیم و کپکام مانند بازی هفتم دوباره عنوانی شگفت انگیز از این سری را برای ما بسازد (البته این بار با شخصیت هاص اصلی سری) و در قالب شخصیت هایی مثل Jil که بخشی از وجودمان به آن ها گره خورده است در نسل هشتم باز هم نقش آفرینی کنیم.

۲ – Leon S Kennedy

Leon S Kennedy

نخستین حضور:  Resident Evil 2 در سال  ۱۹۹۸

جدیدترین حضور:  Resident Evil 6 در سال ۲۰۱۲

تعداد حضور :  ۱۹

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: امتیاز ۹۶/۱۰۰ در بازی Resident Evil 4

Leon S Kennedy کاملا توانایی قرار داشتن در جایگاه اول لیست را داراست و رتبه دوم وی تنها یک عدد است و در واقع او هیچ کم و کسری برای قرار داشتن در رتبه نخست و در کنار وسکر ندارد اما به هر حال از آنجا که باید رتبه بندی می کردیم، Leon S Kennedy را در جایگاه دوم قرار دادیم. شخصیت Leon S Kennedy در سال ۱۹۹۸ و با عنوان Resident Evil 2 که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و از همان ابتدا هم مشخص بود که شاهد ظهور یکی از شخصیت های جذاب سری هستیم که قابلیت و پتانسیل محبوب شدن را بسیار داراست و از آن زمان تا به امروز Leon S Kennedy در سری بازی های Resident Evil به عنوان یکی از پروتاگونیست های اصلی سری حاضر بوده است. در وقایع بازی رزیدنت اویل ۲ که لیان یکی از شخصیت های قابل بازی آن بود، لیان هنوز یک پلیس تازه کار و جوان بود که در همان اولین روزهای خدمت، پایش به شهر مرده و ویران شده راکون سیتی باز می شود. در طول بازی او با یک شهروند نجات یافته از زامبی ها، به نام کلیر ردفیلد تشکیل یک تیم می دهند و شری برکین جوان را نجات می دهند و البته توسط یک زن مرموز و زیبا به نام ایدا وانگ نیز به آن ها کمک هایی می شود.

زامبی کش خسته…

تا به امروز شاهد حضور شخصیت Leon S Kennedy در چیزی حدود ۱۹ بازی و نسخه مختلف از بازی ها بوده ایم و جدیدترین حضور این شخصیت در بازی  Resident Evil 6 در سال ۲۰۱۲ بوده است. البته لیان تا کنون در خیلی بازی های دیگر هم به عنوان شخصیت قابل بازی حضور داشته و در سری انیمیشن های  Resident Evil: Degeneration در سال ۲۰۰۸ و Resident Evil: Damnation در سال ۲۰۱۲ و Resident Evil: Vendetta در سال ۲۰۱۷ نقش اصلی را بر عهده داشته است. در طول سری رزیدنت اویل همواره بین کلیر و لیان و ایدا شاهد یک مثلث عشقی بوده ایم و به نوعی می توان گفت کلیر از همان ابتدا عاشق لیان می شود و لیان نیز از همان اوایل عاشق ایدای مرموز است و البته کاملا واضح است که ایدا نیز به لیان علاقه دارد ولی با روش خاص خودش. شش سال بعد از وقایع نسخه دوم، در بازی Resident Evil 4 لیان به عنوان یک مامور سرویس مخفی ایالات متحده مامور نجات دادن دختر رئیس جمهور آمریکا از چنگال یک فرقه خطرناک می شود و بعد از آن نیز در رزیدنت اویل ۶ می بینیم که لیان همچنان به کار برای دولت آمریکا ادامه می دهد و با ایدا و شری برکین که حالا بزرگ شده است همراه می شود.

هر روز بهتر از دیروز که میگن دقیقا قضیه همین لیان عزیز دل ماست!!

Leon S Kennedy شخصیتی بسیار بسیار خوش تیپ و جذاب است و درست است که مثل کریس ردفیلد خیلی عضلانی و بدنساز نیست ولی از لحاظ فیتنس و خوش تیپ بودن قطعا برترین شخصیت مرد سری رزیدنت اویل است. برترین عنوانی که شخصیت Leon S Kennedy تا به امروز در آن حضور داشته است بازی Resident Evil 4 می باشد که در سال ۲۰۰۰ توسط کپکام منتشر گردید و موفق شد تا امتیاز متای فوق العاده ۹۶/۱۰۰ را نیز به خود اختصاص دهد. تزدیدی وجود ندارد که تمام افراد حاضر در صنعت و هنر بازی های رایانه ای و طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل با ما هم عقیده اند که شخصیت Leon S Kennedy یکی از برترین و محبوب ترین شخصیت های سری عناوین رزیدنت اویل و یکی از برترین شخصیت های اصلی تاریخ بازی ها به شمار می رود و Leon S Kennedy در لیست ما موفق شده است تا جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد.

۱ – Albert Wesker

Albert Wesker

نخستین حضور:  در سال  ۱۹۹۶ در بازی |Resident Evil

جدیدترین حضور:  در سال ۲۱۰۲ در بازی Resident Evil 6

تعداد حضور:   ۲۵

بالاترین امتیاز متا در بازی های حضور یافته: امتیاز ۹۶/۱۰۰ در بازی Resident Evil 4 در بخش Mercenaries

 سری محبوب رزیدنت اویل با داشتن شخصیت های مثبت بی نظیری مثل کریس، لئون، کلیر، جیل و … نیاز به یک آنتاگونیست قدرتمند که در سطح این پروتاگونیست ها باشد نیز داشته و خوشبختانه اقای شنجی میکامی و همکارانش شخصیتی به نام  Albert Wesker را خلق کردند که یک تنه برای تمامی پروتاگونیست های بازی کفایت می کند و از تمامی آن ها هم محبوب تر است و تازه یکی از محبوب ترین شخصیت های کل تاریخ بازی ها نیز محسوب می شود و این تنها به لطف هنر شخصیت پردازی اقای میکامی است که شخصیت هایی تا این حد فراموش نشدنی را چه مثبت و چه منفی در سری بی نظیر Resident Evil خلق کرده است که تا همیشه در دفتر تاریخ جاودانه شده اند. شخصیت Albert Wesker در سال ۱۹۹۶ و با عنوان Resident Evil که توسط شرکت کپکام منتشر گردید، به دنیای بازی های رایانه ای و بازیبازان معرفی شد و ابتدا به عنوان یک شخصیت مثبت و رئیس گروه پلیس S.T.A.R.S قلمداد می شد، ولی در پایان مشخص گردید که او یک خیانتکار است و به عنوان یک جاسوس شرکت آمبرلا کار می کند. باید گفت از همان ابتدا کاملا مشخص بود که شاهد ظهور یکی از شخصیت های جذاب سری هستیم که قابلیت و پتانسیل محبوب شدن را بسیار داراست و از آن زمان تا به امروز Albert Wesker در سری بازی های Resident Evil به عنوان آنتاگونیست اصلی سری حاضر بوده است و او در طول عناوین مختلف این سری کم کم با اتفاقات مختلفی که برایش رخ داد و خود آن ها را رقم زد، تبدیل به یک فراانسان شد. Albert Wesker شخصیتی بسیار پیچیده دارد و در عین که همواره از او و کارهایش متنفر هستیم ولی حالتی را نیز حس می کنیم که شاید برای او راه برگشتی وجود داشته باشد هر چند خودمان هم می دانیم که او دیگر بیشتر از این حرف ها در سیاهی فرو رفته که بخواهد به راه بازگشت فکر کند.

می دونید خفن ترین آنتاگونیست کل تاریخ بازی ها کیه؟ می دونید محبوب ترین شخصیت منفی تاریخ کیه؟ می دونید آنتاگونیستی که از صدتا پروتاگونیست فوق محبوب، محبوب تره کیه؟ همین دوست عزیزمون.. آلبرت وسکر خودمونه!!

وی همواره شخصیتی با ابهت در این سری محسوب شده و دشمنی بسیار قدرتمند برای قهرمانان ما در این سری بوده است که هیچ گاه در مبارزه با وی کار راحتی نداشته ایم. تا به امروز شاهد حضور شخصیت Albert Wesker در ۲۵ بازی بوده ایم که جدیدترین حضور این شخصیت نیز در بازی Resident Evil 6 در سال ۲۰۱۲ بوده است. برترین عنوانی که شخصیت Albert Wesker تا به امروز در آن حضور داشته است بازی Resident Evil 4 می باشد که در نسل ششم توسط کپکام منتشر گردید و موفق شد تا امتیاز متای فوق العاده ۹۶/۱۰۰ را نیز به خود اختصاص دهد و به عنوان یکی از برترین بازی های تاریخ شناخته می شود. البته وسکر حضور مستقیمی در بخش داستانی این بازی نداشت و در قسمت Mercenaries شاهد حضور وی بودیم، اما به نوعی می شود گفت که کل بازی های سری رزیدنت اویل چه وسکر در آن ها بوده و چه نبوده، به وی و اعمال وی کاملا مربوط هستند. قبلا در مورد این شخصیت اطلاعاتی را از برخی مطالب گوناگون برای شما عزیزان ذکر کرده ایم و بد نیست تا جهت یادآوری نگاهی دوباره به آن ها بیاندازیم تا اگر قبلا این موارد را مطالعه نکرده اید، اکنون بیشتر با این شخصیت آشنا شوید. در مطلبی در مورد Albert Wesker می خوانیم “آلبرت وسکر در سال ۱۹۶۰ متولد شد. او یکی از چندین نوزادی بود که به شکل مخفیانه توسط شرکت آمبرلا ربوده شد تا در “پروژه کودکان وسکر (Wesker Children یا Project W)” مورد آزمایش قرار بگیرد. دستور اجرای این پروژه توسط اوزول ای. اسپنسر، مدیر عامل شرکت آمبرلا به شخصی به نام “آقای وسکر” داده شد. هدف از اجرای این پروژه، آزمایش ویروس مادر روی نوزادانی بود که از والدینی نخبه و تیزهوش به دنیا آمده بودند. البته ویروس مادر بسیار مرگبار بود و از همین رو پروژه‌های مختلفی برای قابل استفاده نمودن آن انجام شد. ویروس نمونه اولیه (Prototype Virus)” یکی از ویروس‌هایی بود که از ریشه ویروس مادر، مخصوصا برای پروژه کودکان وسکر ساخته شده بود. تزریق این ویروس به نوزادان اما نتایجی فاجعه بار به دنبال داشت؛ به شکلی که از میان تمامی کودکان، تنها آلبرت وسکر و آلکس وسکر زنده ماندند.

اینم هر چی اومدیم جلو خوش تیپ تر شد!!

هر دوی این شخصیت‌ها در ادامه نیز تحت آموزش و پرورش پیشرفته شرکت آمبرلا قرار گرفتند و در آینده به عنوان دانشمند و محقق به استخدام همین شرکت در آمدند. Albert Wesker گاه به مانند یک پژوهشگر و گاهی به عنوان جاسوس برای آمبرلا کار می‌کرد و پیوستن وسکر به ادارهٔ پلیس شهر راکون آر. پی. دی (R.P.D) و بنیان‌گذاری استارز نیز بخشی از مأموریتی بود که آمبرلا برای او برنامه‌ریزی نمود ولی از آغاز تا انتهای مسیر، پیشرفت او بر مبنای خیانت به هم‌پیمانانش بود. این شخصیت برای منافع شخصی خود حتی به آمبرلا نیز خیانت کرد و در نابودی این شرکت، از طریق به قتل رساندن اوزول ای. اسپنسر و سرگی ولادیمیر نقش داشت. پس از رویدادهای نسخه اول Resident Evil، او به همگان وانمود کرد که مرده‌ است اما حقیقت این نبود و او زنده بود و در این شرایط ویژه تلاش می کرد تا خود را به هدف‌هایش نزدیک کند. آلبرت وسکر بیشترین تعداد حضور در سری بازی رزیدنت ایول را دارد و اصلی‌ترین آنتاگونیست این سری محسوب می گردد.” در نسخه پنجم سری Resident Evil و در نبرد نهایی بازی، شاهد مبارزه Albert Wesker که ویروس Uroboros virus را در اختیار داشت، با کریس ردفیلد و شوا آلومار در منطقه ای پر از موارد مذاب بودیم و آن ها در مرز نابود شدن توسط Wesker بودند که جیل ولنتاین با هلیکوپتر سر می رسد و آن ها سوار بر هلیکوپتر با شلیک آر پی جی موفق می شوند تا Albert Wesker را از صحنه روزگار محو نمایند. با قطعیت می توان گفت که اکثریت افراد حاضر در صنعت و هنر بازی های رایانه ای و طرفداران سری عناوین بزرگ و فوق محبوب رزیدنت اویل در این موضوع اتفاق نظر دارند که شخصیت Albert Wesker برترین و محبوب ترین شخصیت سری عناوین رزیدنت اویل در بین شخصیت های بی نظیر و پرتعداد این فرنچایز به شمار می رود و Albert Wesker در لیست ما موفق شده است تا با قدرت بر تخت پادشاهی تکیه بزند.

عاقبت اراذل اوباش بازی!!

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید