گیفت کارت
گیفت کارت

نسخه‌ی بتای بازی بتل رویال H1Z1 برای پلی‌استیشن ۴ معرفی شد

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰

با شروع اولین مرحله از مسابقات لیگ حرفه‌ای بازی بتل رویال H1Z1 که درواقع اولین لیگ ورزش‌های الکترونیکی در سبک بتل رویال محسوب می‌شود، کمپانی سازنده‌ی آن، دی‌برک گیمز (Daybreak Games)، اعلام کرد که قصد دارد در ابتدا نسخه‌ی آزمایشی بازی خود را در تاریخ ۱ خرداد (۲۲ می) و بالاخره نسخه‌ی نهایی آن را در اواخر سال ۲۰۱۸، برروی کنسول پلی استیشن ۴ عرضه کند. H1Z1 که جزو سردمداران سبک بتل رویال محسوب می‌شود، در ابتدا تنها برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و توانست به موفقیت خوبی دست پیدا کند. مراحل توسعه‌ی این بازی برای کنسول‌ها چند سال پیش متوقف شد، اما ظاهرا دی‌برک گیمز هم‌اکنون آماده‌ی عرضه‌ی آن حداقل برای پلی استیشن ۴ است.

طبق گفته‌ی شرکت سازنده‌ی بازی، نسخه‌ی پلی استیشن H1Z1 تنها یک پورت معمولی از رایانه‌های شخصی نخواهد بود؛ بلکه تیم توسعه دهنده‌‌ی آن، برروی تعداد زیادی از هسته‌های اصلی بازی، دوباره کار کرده‌اند تا نهایت استفاده را از قابلیت‌های کنترلر دوئل شوک ۴ داشته باشند و همچنین مبارزات سریع‌تر و صیغلی‌ شده‌تری را نسبت به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی به نمایش بگذارند. از جمله این تغییرات می‌توان به حذف سوییچ ماشین‌ها که سبب دسترسی سریع به آن‌ها می‌شد، اشاره کرد. همچنین سیستم ساخت و ساز نیز تغییر یافته است؛ بدین ترتیب دیگر لزومی به ساخت زره‌های پایه نیست و همچنین برای مجهز کردن کراکتر خود و تعویض سلاح، نیازی به رفتن در منوی اصلی بازی نخواهد بود. به علاوه شش اسلحه‌ی جدید و تعدادی ابزار که تا به حال برای نسخه‌ی رایانه‌های شخصی منتشر نشده‌اند، برای کاربران پلی استیشن در دسترس قرار خواهد گرفت. سازنده‌ی H1Z1، ترنس یی (Terrence Yee)، اذعان کرد:

H1Z1 برای پلی استیشن ۴، به طور اختصاصی طراحی شده است و تمرکز ما در این نسخه، برروی المان‌هایی که به سبک بتل رویال جذابیت می‌بخشند، قرار دارد. همچنین برروی سیستم ارتقای اسلحه تغییرات پایه‌ای انجام شده و تعدادی اسلحه و وسایل کاربردی به بازی اضافه شده است.

کاربران پلی استیشن در H1Z1 تجربه‌ای اصیل از سبک بتل رویال را تجربه خواهند کرد. ما مجددا تمام هسته‌های بازی را مورد بررسی قرار داده و آن‌ها را جوری طراحی کرده‌ایم تا المان‌های بتل رویال آن برجسته‌تر شوند به نحوی که هم برای بازی‌بازان و هم تماشاگران جذاب‌ به نظر برسد. ما تغییراتی کلیدی در گیم‌پلی بازی لحاظ کرده‌ایم تا آن را مفرح و پویا نگه داریم و با ایجاد مبارزات سریع، به خواسته‌ی مخاطبان جامه‌ی عمل بپوشانیم.

کنترل بازی در نسخه‌ی پلی استیشن H1Z1 جوری طراحی شده است که بازی‌بازان را برروی مبارزات متمرکز نگاه دارد. سیستم تجهیزات و جمع‌آوری در این نسخه سر‌یع‌تر و آسان‌تر شده و ارائه‌ی فهرست موجودی نیز بهبود یافته است. همچنین منوی اسلحه‌ها طوری طراحی شده تا بازی‌بازان بتوانند به راحتی سلاح یا بمب‌های خود را تعویض کنند. سیستم ساخت و ساز نیز از بازی حذف شده است.

با سیستم جدید گیم‌پلی‌ای که برای بازی در نظر گرفته شده، پویایی و سرعت مبارزات افزایش یافته است. همچنین در سیستم فرود بهبود یافته‌ی بازی، توانایی حرکت بازی‌کنان در هنگام سقوط در نظر گرفته شده تا در محل مورد نظر خود، فرود بیایند.

مکانیزم تجهیز اسلحه‌ی جدید بازی، در ابتدا به بازی‌بازان تنها اجازه‌ی برداشتن شش اسلحه‌ با سطح یک (ابتدایی) را می‌دهد و آن‌ها برای دسترسی به تجهیزات و اسلحه‌های قوی‌تر، باید براساس شیوه‌ی مبارزه‌ی خود، به طور استراتژیک محل بسته‌هایی که هواپیما در سطح میدان بازی سقوط می‌کنند را دنبال کرده و به دست اورند. این بسته‌ها شامل اسلحه‌های رایجی مانند CNQ-09 و KH43 می‌باشند. به علاوه در این بسته‌ها، زره‌هایی تدارک دیده‌شده‌ است تا آن، خط سلامت بازی‌کنان را مدت بیشتری حفظ کند. علاوه بر این بسته‌ها، مجموعه‌ سلاح‌های سطح بالاتری نیز در سرتاسر نقشه پنهان شده‌اند؛ اما بازی‌کنانی که استراتژی منفعل‌‌تری دارند، باید با‌حوصله و سرسختی بیشتری به‌دنبال این تجهیزات کم‌یاب بگردند.

از امروز تا تاریخ ۱ خرداد (۲۲ می)، علاقمندان می‌توانند باندل ویژه‌‌ای از بازی به همراه لباس‌های ویژه درون بازی و یک تم از H1Z1 را پیش خرید کنند. این باندل برای کاربران سرویس پلی استیشن پلاس، از ۲۰ درصد تخفیف برخوردار است. طبق اطلاعات منتشر شده نسخه‌ی نهایی این بازی در اواخر ۲۰۱۸ برای پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

 

 

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید