کارگردان NieR Automata از احتمال ساخت دنباله آن می‌گوید

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳

یوکو تارو (Yoko Taro)، کارگردان سری Drakengard و NieR، در مصاحبه اخیر خود از احتمال ساخت دنباله NieR Automata در صورت سرمایه گذاری اسکوئر انیکس (Square Enix) خبر داد.

او گفت:

اگر اسکوئر انیکس به من پول بدهد، هر عنوانی را خواهم ساخت. این را گفتم که بدانند اگر قصد ساخت بازی جدیدی را داشته باشند، مشکلی نخواهم داشت.

او در ادامه از چند شاخه بودن روند طراحی بازی صحبت کرد. بعضی‌ها این را یک نبوغ در داستان سرایی می‌دانند که تاثیر بسزایی در تعاملی کردن مدیوم بازی داشته است. در طرف مقابل، افرادی هم هستند که آن را مانع لذت بردن خود از بازی می‌دانند. طبق گفته‌های یوکو تارو، دلایل مالی منجر به استفاده او از این ویژگی شده و به هیچ وجه یک تصمیم خلاقانه نبوده است. او تایید کرد؛ تصوری که از مدت زمان و کیفیت بازی داشته را به دلایل مالی در طول ساخت پروژه تغییر داده است.

او گفت:

ما می‌خواستیم که بازیکنان مدت زمان زیادی را در دفعات مختلف صرف تجربه بازی کنند و با توجه به بودجه‌ای که در اختیار داشتیم، تقسیم کردن داستان را ترجیح دادیم. پس ما محیطی را ساختیم که شما می‌توانید چند تجربه متفاوت از آن داشته باشید اما این به قیمت کاهش تنوع محیطی در هر کدام از بخش‌ها به صورت مجزا تمام شد. پس در واقع بر اساس مشکلات مالی این تصمیم را گرفتیم. اگر با بودجه‌ای که ابتدا در نظر گرفته شده بود، بازی را می‌ساختیم، در حال حاضر با یک NieR Automata کاملا متفاوت سر و کار داشتید.

با توجه به این که NieR Automata توسط منتقدین بسیاری ستایش شد و توانست بیش از ۲٫۵ میلیون نسخه کپی در سراسر جهان به فروش برساند، می‌توان گفت که تصمیم مورد نظر اشتباه نبوده است. در حال حاضر این عنوان برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید