گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی‌رقیب این کشور

اخبار بازی ها
جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی‌رقیب این کشور

هفته‌های آرام و بدون بازی جدید را سپری می‌کنیم که باعث شده تا عنوانی نظیر Far Cry 5 همچنان در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا باقی بماند و سایر بازی‌ها هم فرصت بهبود عملکرد داشته باشند و خودشان را کمی در این جدول بالا بکشند. طبق نتایج به دست آمده از داده‌های آماری عنوان Far Cry 5 برای سومین هفته متوالی موفق به کسب رتبه نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا شده است. داده‌های آماری نشان می‌دهند که این بازی بهترین عملکرد را در تاریخ این سری داشته و تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین عناوین این سری نیز شده است. این بازی با فروش بالای خود در مناطق مختلف دنیا همچنان سر زبان‌ها است و به یکی از داغ‌ترین و بهترین بازی‌های امسال تبدیل شده است. لازم به ذکر است که یادآوری کنم Far Cry 5 سریع‌ترین فروش در تاریخ این سری را دارا است و تبدیل به دومین بازی بزرگ و پرفروش یوبیسافت در زمان عرضه شده است که واقعا رکوردهای ارزشمندی برای این سری و جدیدترین نماینده آن به حساب می‌آید. آخرین خبرهای به دست آمده نشان می‌دهد که فروش این بازی میزان ۵ میلیون نسخه را هم رد کرده است. همچنین این بازی توسط بسیاری از منتقدین هم ستایش شد و با نمرات خوب و درخشان، به یکی از بهترین نسخه‌های این سری مبدل گشت.

البته این صدرنشینی را نمی‌توان زیاد مقتدرانه دانست چرا که در دو هفته اخیر عملا شاهد انتشار هیچ بازی جدیدی نبودیم و Far Cry 5 برای صدر نشینی در این جدول کار سختی را انجام نداده است. اما حقیقتا این آرامش قبل از طوفان است. به دلیل عرضه God of War در پایان ماه جاری شمسی همه توسعه دهندگان و ناشران بازی‌های ویدئویی فضا را خالی گذاشته‌اند تا با انتشار این بازی، لطمه‌ای به فروش بازی‌های آن‌ها نخورد به همین دلیل یک یا دو هفته قبل و بعد از عرضه این بازی، عملا شاهد انتشار بازی جدیدی نخواهیم بود. قطعا انتشار God of War روح تازه‌ای به این جدول و  بازی‌های خاک خورده آن خواهد بخشید.

اما پس از Far Cry 5 و موفقیت آن برای سومین هفته متوالی در این جدول، عنوان شبیه ساز فوتبال FIFA 18 بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در رتبه دوم قرار گرفته است و عنوان انحصاری نینتندو سوییچ یعنی Mario Kart 8 Deluxe نیز با چهار پله صعود نسبت به هفته گذشته در رتبه سوم قرار گرفت. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، این هفته یکی از خلوت‌ترین هفته‌های بریتانیا بود که شاهد انتشار هیچ بازی جدیدی در آن نبودیم به همین دلیل هم Grand Theft Auto V یک بار دیگر به میانه این جدول رسید و با بالا کشیدن خود در رتبه چهارم این جدول قرار گرفت. اما پس از آن هم عنوان انحصاری مایکروسافت (که اگر بتوانیم آن را انحصاری بدانیم چرا که به‌تازگی برای گوشی‌های هوشمند نیز منتشر شده است) یعنی PlayerUnknown’s Battlegrounds نیز برای سومین هفته متوالی در رتبه پنجم باقی ماند تا با این حرکت منحصر به فرد بررسی پنج بازی پرفروش‌ این هفته بریتانیا به اتمام برسد.

جایگاه ششم جدول فروش هفتگی بریتانیا این هفته به Sea of Thieves رسید که نسبت به هفته گذشته با سه پله سقوط همراه بوده است. بتسدا نیز به لطف تخفیف‌های مناسبی که برای Fallout 4 در نظر گرفت، توانست این بازی را به رتبه هفتم این جدول برساند تا پس از گذشت سال‌ها از زمان انتشارش یک بار دیگر این بازی خودش را بین ده بازی پرفروش هفته ببیند. سایر رتبه‌های این جدول نیز به سه بازی انحصاری رسیده که دو مورد از آن‌ها سهم سونی و یک مورد هم سهم نینتندو سوییچ شده است. رتبه هشتم در این هفته به Super Mario Odyssey رسیده تا سوییچ دومین نماینده خود را در نیمه پایین ده بازی پرفروش هفته ببیند. جایگاه نهم به Gran Turismo Sport رسیده که نسبت به هفته گذشته پنج پله صعود داشته و رتبه دهم نیز همانطور که اشاره شد به یکی از بازی‌های انحصاری سونی و پلی‌استیشن ۴ رسیده که Crash Bandicoot N. Sane Trilogy نام دارد. بدین ترتیب پس از مشخص شدن ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا بررسی ما نیز از رتبه‌بندی آن‌ها به پایان می‌رسد.

این هفته هم مانند هفته‌های گذشته شاهد صعود بازی‌های زیادی در این جدول بودیم که با جابجایی خوبی روبه‌رو بوده‌اند و به خوبی توانسته‌اند خود را در این جدول بالا بکشند که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. یکی از این بازی‌ها عنوان LEGO WORLDS است که با شش پله صعود نسبت به هفته گذشته همراه بوده است و در رتبه پانزدهم قرار گرفته. یکی دیگر از این بازی‌ها عنوان WWE 2K18 است که یازده پله نسبت به هفته گذشته صعود کرده و در رتبه بیست و یکم قرار گرفته است. TOM CLANCY’S RAINBOW 6: SIEGE نیز با صعود خوبی همراه بوده و با یک جهش شش پله‌ای این هفته به رتبه بیست و سوم این جدول رسیده است. علاوه بر این‌ها بازی‌های دیگری نیز بودند که پنج پله یا کم‌تر صعود کردند که از این جمله می‌توان به عناوینی نظیر FALLOUT 4، GRAN TURISMO: SPORT، JUST DANCE 2018 و یا CALL OF DUTY: MODERN WARFARE REMASTERED اشاره کرد. اما بهترین و مهم‌ترین صعود را این هفته عنوان PREY به خود اختصاص داده که هفته گذشته از جمع چهل بازی پرفروش دور بوده و این هفته توانسته خودش را تا رتبه نوزدهم بالا بکشد که واقعا قابل تقدیر و ستایش است.

اما جدای از آن برخی از بازی‌ها هم نتوانستند این هفته از رتبه خود دفاع کنند و در یک هفته خلوت بدون بازی جدید با نوسان زیادی روبه‌رو بودند. از این جمله می‌توان به FORZA MOTORSPORT 7 اشاره کرد که با نه پله سقوط نسبت به هفته گذشته در رتبه سیزدهم قرار گرفته و یا CALL OF DUTY: WWII که با ده پله سقوط نسبت به هتفه قبل، این هفته به رتبه شانزدهم رسیده است. سایر بازی‌ها عملکرد زیاد بدی نداشتند و با یک، دو یا نهایتا سه پله سقوط روبه‌رو بوده‌اند که از این جمله می‌توان به SEA OF THIEVES، ASSASSIN’S CREED ORIGINS، STAR WARS BATTLEFRONT II و یا THE SIMS 4 اشاره کرد که همه آن‌ها با سه پله سقوط همراه بوده‌اند.

شما در ادامه می‌توانید لیست ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا را در کنار لیست پرفروش‌ترین بازی‌های هر پلتفرم مشاهده کنید اما باید این نکته را هم به خاطر داشته باشید که نتایج به دست آمده از میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزانن فروش دیجیتالیآن‌ها محسابه نشده است بنابراین آمار واقعی فروش بازی‌ها در بریتانیا با نتایج ذکر شده متفاوت است.

لیست ده بازی پرفروش‌ این هفته در بریتانیا:

هفته قبل این هفته                  نام بازی ناشر
۱ ۱ FAR CRY 5 یوبیسافت
۲ ۲ FIFA 18 EA SPORTS
۷ ۳ MARIO KART 8 DELUXE نینتندو
۸ ۴ GRAND THEFT AUTO V راکستار
۵ ۵ PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS مایکروسافت
۳ ۶ SEA OF THIEVES مایکروسافت
۱۲ ۷ FALLOUT 4 بتسدا سافتوردکز
۹ ۸ SUPER MARIO ODYSSEY نینتندو
۱۴ ۹ GRAN TURISMO: SPORT سونی
۱۰ ۱۰ CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGY اکتیویژن

 

لیست ۴۰ بازی پر فروش این هفته در بریتانیا:

 

 

لیست بیست بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

 

لیست بیست بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

 

لیست سی بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

12345678910(5 رای, میانگین آرا 8٫20 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. aramnazdari گفت:

  واقعا وقتی به جدول نگاه میکنم ومیبینم Gran Turismo Sport تو جدوله و خبری از Forza Motorsport 7 نیست تو جدول قلبم عمیقا میگیره Cry

  25Thumb up 33Thumb down
  • thorin گفت:

   هم گرن هم فورزا موتور اسپورت دو بازی بشدت کسل کننده هستن و هیچ وقت نتونستم کسایی که اینارو می‌خرن درک کنم و بنظر من حتی ارزش کرک هم ندارن

   البته شاید من اشتباه میکنم و یه چیزی توشون هست که بعضی ها بازی میکنن

   9Thumb up 22Thumb down
 2. استاد علی رستگار گفت:

  هفته بعد پادشاه لیست پرفروش ترین ها کریتوس کبیر خواهد بود……

  35Thumb up 18Thumb down
 3. don barzini گفت:

  فار کرای مراقب باش . یه مرد کچل عصبانی به همراه پسر بچه ای ، به سمت مانتانا در حرکت هستند . میگن اون ها از اساطیر نورس میان .خدا پشت و پناه شون باشه .
  here comes the revolution

  35Thumb up 23Thumb down
 4. Silas_34 گفت:

  جای خوشحالیست که فارکرای ۵‌ اینقدر خوب فروخته، بازی فوقعالعده ی است و اینقدر فروش هم حقش اگرچه منتقدان مغز کلهٔ خر خورده (به دور از منتقدین خوب خودمان) در حقش مثل همیشه ظلم کردند. و یوبیسافت کبیر هم یکبار‌‌ دیگر‌ ثابت کرد که خلاقیت در بازی‌ها هنوز هم وجود داره.

  29Thumb up 4Thumb down
 5. Last Of Us گفت:

  دوباره گرن توریسمو و کراش اومدن بالا تو جدول In Love Cool
  حالا گاد هم منتشر بشه دیگه حالا حالا ها تو جدول میبینیدش
  Grin

  19Thumb up 16Thumb down
 6. Darkmax204 گفت:

  جی تی ای دوباره برگشت ۴ دمش گرم Smile

  9Thumb up 7Thumb down
 7. بازگشت الادار گفت:

  فارکرای هم کرک شد و من بدون پلتفرم نمیتونم کاری بکنم.هر چند از قبل هم قیدش رو زده بودم گفته بودم که دیگه نه از مخفی کاری خبری هست و نه زیست بوم کامل نه پوست کندنی هست و نه کاوش در مناطق ناشناخته و پیدا کردن صندوقچه ها و حمله ناگهانی برخی حیوانات و ….. امیدوارم فارکرای ۶ شبیه نسخه ۳ یا ۴ باشه.باشه.تا اون موقع قطعا یک پلتفرمی میخرم.
  دوستان بین این دو گوشی که قراره بزودی بیاد کدوم رو بگیرم بهتره
  Huawei Y7 2018 3GB ram 32 GB capacity
  Huawei Honor 7C 2018 3GB ram 32 GB capacity
  ناگفته نمونه این دو گوشی کاملا شبیه و اندازه هم هستن.البته مدل انر نوع ۴گیگ رم با ۶۴ گیگ حافظه هم داره .رنگ قرمز هم داره که Y7 نداره.مشخصات سخت افزاری برابر دارن و فقط تو چند مورد کوچک مثل NFC و …. تفاوت دارن.واسه بازی هم خوب هستن یا نه ؟

  5Thumb up 18Thumb down
 8. MAX PAYNE گفت:

  فار کرای واقعا ترکونده ، مخصوصا رو وان اکس که با ۴K Native اجرا میشه و افت فریم هم نداره
  Feel True Power
  .
  .
  نه به آپ اسکیل
  نه به غول کشی

  29Thumb up 34Thumb down
 9. Ubisoft گفت:

  شاهکار شوتر اول شخص Heart

  24Thumb up 6Thumb down
 10. P30PlayBox گفت:

  فکر میکنم آخرین هفته ای باشه که در راس جدول فروش هست!
  به ۲دلیل اصلی:
  ۱- انتشار گاد کبیر!
  ۲-فول کرک شدنش!

  12Thumb up 20Thumb down
 11. jack a human in skin of an evil گفت:

  فوق العاده بهینست رو کامپیوتر دم یوبیسافت گرم واسه این نسخه چه از لحاظ گرافیک یا بهینه سازی و داستان و گیم پلی سنگ تموم گذاشته In Love

  20Thumb up 7Thumb down
 12. majidam گفت:

  فارکرای واقعا حقشه دمشون هم گرم عجب بازی ساخته طوری که اونقدر پای بازیش نشستم از بس بازیش خوبه گذر زمان رو اصلا حس نمیکنی بهترین فارکرای هست بازیش خیلی قشنگه واقعا عالیه چهار روزه که بازیش میکنم تا یکی دو ساعت دیگه تمومش میکنم لذت بردم از بازیش بهترین بازی۲۰۱۸ تا به این جای کار به نظرم همین فارکرای ۵ هست تو زمینه ی بهینه سازیش حتی روی الترا هم دیدنی هست با توجه به سیستم متوسطی که دارم اما راحت ۵۰ فریم رو حالت الترا بهم میده خیلی بهینه هست بازیش با توجه به گرافیک بالاش اما باز روون هست کارت گرافیکم هم قدیمیه gtx760 هست فقط ۲ گیگ سرعتشه باز رو این کارت قدیمی و نسبتا متوسط رو به پایین و حتی ضعیف باز بازیش روون وبا کیفیت هست با فریم بالا

  11Thumb up 5Thumb down
 13. sarfaraz گفت:

  اینا را بیخیال کیا حاضر شدن ۴۰۰ تومن پول واسه این بدن

  7Thumb up 5Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت