گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

صحبت‌های سازندگان Spider-Man درمورد فرآیند ساخت لباس‌های مردعنکبوتی

اخبار بازی ها
صحبت‌های سازندگان Spider-Man درمورد فرآیند ساخت لباس‌های مردعنکبوتی

با توجه به اخباری که به تازگی از بازی جدید اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games) یعنی Spider-Man منتشر شده‌، یکی از چیزهایی که توجه مردم را به خود جلب کرده این است که بازیکنان قادر خواهند بود تا لباس‌های مختلفی از شخصیت مرد عنکبوتی در این بازی بر تن کنند. تمام لباس‌های موجود در بازی را می‌توان آزاد کرد، مانند لباس اسپایدر پانک (Spider-Punk) که هواداران زیادی دارد و نظر مردم را به خود جلب کرده است. با اینکه این لباس‌ها برای طرفداران این بازی بسیار خوب و ارزشمند هستند ولی ایجاد آن‌ها در بازی برای سازندگان کار طاقت فرسایی بوده است.

ژاویر کوئلو کستولنی (Xavier Coelho-Kostolny) طراح سه بعدی استودیو اینسومنیاک گیمز به تازگی در توئیتر، اطلاعاتی را در رابطه با فرآیند ایجاد لباس‌های مرد عنکبوتی در این بازی و مراحلی که آن‌ها برای ایجاد این لباس‌ها باید طی کنند، منتشر کرده است. این فرآیند با فرستادن ایده‌ها از لباس‌هایی که قرار است در این بازی بکار گرفته شوند به سوی مارول آغاز می‌شود، جایی که حق انتشار تمام چیزهای موجود در آرک داستانی دنیای عنکبوتی (Spider-Verse) را در اختیار دارد. پس از آن به مرحله طراحی می‌رود.

در این مرحله، آن‌ها به نظراتی که برای همه چیز در طراحی لازم است، گوش می‌دهند. مانند “دکمه‌های جلیقه لباس اسپایدرپانک، یا باقی چیزها مانند خط سفید در ناحیه قرمز لباس اسپایدر پانک.” هنگامی که طراحی در نهایت تایید شد، تیم به سمت سه بعدی کردن طراحی حرکت می‌کند، که بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. این یک فرآیند “تکرار و بازخورد” است که می‌تواند هفته ها طول بکشد و بخش‌های بیشتری از آن نیز وجود دارد.

کوئلو کستولنی می‌گوید:

“بیشتر کار من ساخت چیزهایی است که می‌تواند شبیه یک عروسک باشد. کارگردان فنی شخصیت استودیو اینسومنیاک گیمز سرجیو سایکس وظیفه دارد تا مطمئن شود که عروسک ساخته شده دارای یک اسکلت داخلی با استخوان ها و ابزارهای مختلفی باشد که تیم انیمیشن بتواند با استفاده از آن دویدن، پریدن و ضربه زدن مرد عنکبوتی به دشمنان را بسازد. “

“مشکل ساختن این عروسک‌ها این است که عضلات ندارند، بنابراین شما بعضی وقت‌ها نیاز دارید تا مطمئن شوید که چیزهایی مانند خم شدن زانوها مانند خم کردن یک نی بنظر نرسند. این جایی است که دستیار طراح شخصیت مارکو ویالالپاندو (Marco Vilallpando) وارد کار می‌شود. او حالت‌های خاصی را ایجاد می‌کند که آن را بصورت طبیعی نشان می‌دهد.”

پس از آن، مدل شخصیت به تیمی که مسئولیت ساخت انیمیشن ها را دارد واگذار می‌شود و بعد از آن، کار بر روی مدل شخصیت ادامه می‌یابد سپس برای کارهایی مانند طراحی ماموریت و طراحی مبارزه به اجرا در می‌آید تا مطمئن شوند که لباس به درستی در همه این موارد به درستی اجرا می‌شود.پس از آن، سازندگان رابط کاربری را بررسی می‌کنند، که ببینند بازیکنان چگونه این لباس‌ها را در منو می‌بینند و با آن ارتباط برقرار می‌کنند. پس از آن روند به مرحله نهایی منتقل می‌شود یعنی تیم بازاریابی مارول، جایی که آن‌ها از این لباس ها تبلیغ می‌کنند.

کوئلو کستولنی ادامه می‌دهد:

“بیش از ۲۰۰ نفر در استودیو اینسومنیاک گیمز و صدها نفر خارج از استودیو در تیم‌های QA (تیمی که مشکلات بازی را برطرف می‌کند)، تست کنندگان، متخصصین بازاریابی و چندین نفر دیگر که به ما در ساخت چیزهایی که در بازی می‌سازیم، کمک می‌کنند، مشغول به کارند. و همه این مراحل برای اطمینان از یک چیز مانند لباس اسپایدر پانک صورت می‌گیرد.”

این مراحل برای تیم سازنده بسیار طاقت فرسا و خسته کننده است. چیزی که بازیکنان آن را یک چیز ساده به شمار می‎برند، چنین مراحل طولانی را طی می‌کند.

بازی Spider-Man در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ (۷ سپتامبر ۲۰۱۸) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ با سه نسخه متفاوت یعنی دیجیتال دیلاکس، نسخه معمولی و نسخه کالکتر عرضه می‌شود.

12345678910(4 رای, میانگین آرا 7٫75 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Alimj گفت:

  فارکرای ۵ کرک شد حالشو ببرین Kiss

  13Thumb up 2Thumb down
 2. Alucardba گفت:

  این هم به نظرم شاهکار میشه

  14Thumb up 2Thumb down
 3. sarfaraz گفت:

  ۲۰۰نفر کل وقتشون را میزارن واسه ی لباس بعد میگن چرا بازی اشغال ایرانی نمیخرید

  20Thumb up 1Thumb down
 4. The Man Who Sold The World گفت:

  فکر کنم دلار اون موقع که بازی منتشر بشه از مرز ده تومن هه گذشته و باید ps4 مون بفروشیم تا این بازیو بگیریم

  13Thumb up 1Thumb down
 5. Fight Club گفت:

  بیشتر کار من ساخت چیزهایی است که می‌تواند شبیه یک عروسک باشد. کارگردان فنی شخصیت استودیو اینسومنیاک گیمز سرجیو سایکس وظیفه دارد تا مطمئن شود که عروسک ساخته شده دارای یک اسکلت داخلی با استخوان ها و ابزارهای مختلفی باشد که تیم انیمیشن بتواند با استفاده از آن دویدن، پریدن و ضربه زدن مرد عنکبوتی به دشمنان را بسازد. “

  “مشکل ساختن این عروسک‌ها این است که عضلات ندارند، بنابراین شما بعضی وقت‌ها نیاز دارید تا مطمئن شوید که چیزهایی مانند خم شدن زانوها مانند خم کردن یک نی بنظر نرسند. این جایی است که دستیار طراح شخصیت مارکو ویالالپاندو (Marco Vilallpando) وارد کار می‌شود. او حالت‌های خاصی را ایجاد می‌کند که آن را بصورت طبیعی نشان می‌دهد.
  سونی دیگه به سیم اخر زده و از هزینه کردن نمی ترسه همین موضوعه که سونی رو سلطان صنعت گیم کرده

  10Thumb up 2Thumb down
 6. TLOU گفت:

  بفرما
  سونی بازی میسازه روی سیبیل گربه ای که رد میشه یه تیم کار میکنن تا بهترین کیفیتو داشته باشه حتی روی کنسول سری اولش سنگ تمام میزارن
  سونی این زحمتو برای گیم میکشه بعد یکسری جوجه گیمر بجای تشکر بخاطر همچین بازیایی از عناوین فوق سطح پایین بقیه کنسولا دفاع میکنن

  9Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت