توضیحات اسکوئر انیکس در مورد تأخیر نسخه نینتندو سوییچ بازی Dragon Quest XI

۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳

تهیه‌کننده این عنوان در مورد سختی‌های توسعه بازی برای کنسول نینتندو می‌گوید. براساس توضیحات ایشان، ظاهراً مقصر اصلی موتور آنریل انجین است. به همین دلیل نسخه نینتندو سوییچ بازی Dragon Quest XI قرار نیست به این زودی منتشر شود.

بازی Dragon Quest XI یکی از اولین عناوینی بود که برای نینتندو سوییچ معرفی شد اما با اینحال روند توسعه این بازی برای کنسول نینتندو در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد. تا حدی که شرکت اسکوئر انیکس هنوز حتی یک تصویر از نسخه نینتندو سوییچ بازی را هم منتشر نکرده است.

این شرکت اعلام کرد که این بازی در ماه شهریور (سپتامبر) برای غرب منتشر می‌شود. ما می‌دانیم که نسخه‌های پلی‌استیش ۴ و رایانه‌های شخصی در این ماه عرضه می‌شوند اما نسخه نینتندو سوییچ هنوز تاریخ مشخصی ندارد.

در طی مصاحبه‌ای که بین تهیه‌کننده این بازی یعنی آقای هوکوتو اوکاموتو (Hokuto Okamoto) و وبسایت گیم‌اسپات انجام شده، ایشان اعلام کردند که موتور آنریل انجین (Unreal Engine) دلیل این تأخیر است.

بله این حقیقت دارد که نسخه نینتندو سوییچ بازی همین حالا در حال توسعه است. لازم است در مورد روند توسعه بازی توضیحاتی بدهم. این بازی با موتور آنریل انجین (Unreal Engine) توسعه یافته اما برای اینکه از کنسول نینتندو پشتیبانی کند، لازم است تا نسخه موتور را ارتقا بدهیم. به همین دلیل توسعه نسخه سوییچ این عنوان به زمان زیادی نیاز دارد.

آقای اوکاموتو اعلام کرد که اسکوئر انیکس در نظر داشت تا نسخه سوییچ و پلی‌استیشن ۴ را با هم عرضه کند اما از آنجایی که وضعیت این نسخه مشخص نبود و همچنین این شرکت قصد داشت تا هرچه زودتر این عنوان را به غرب بیاورد این اتفاق رخ نداد.

البته ما در نظر داشتیم تا اگر ممکن باشد، نسخه سوییچ و پلی‌استیشن ۴ را تقریباً در یک زمان عرضه کنیم اما در حال حاضر وضعیت نسخه نینتندو سوییچ مشخص نیست. تیم ژاپن قصد داشتند تا هرچه زودتر این بازی را به دست طرفداران در خارج از ژاپن برسانند. برای همین آنها تصمیم گرفتند تا بازی را برای پلی‌استیشن ۴ و استیم منتشر کنند.

بازی Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age در تاریخ ۱۳ شهریور (۴ سپتامبر) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید