پروسه‌ی توسعه بازی Breakaway لغو شد

۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰

پروسه‌ی توسعه بازی Breakaway، عنوانی در سبک رقابتی که توسط استودیوی بازی سازی داخلی خرده فروشی آمازون توسعه یافته بود، لغو شد. توسعه‌دهنده این بازی یعنی استودیوی بازی سازی آمازون، اواخر هفته گذشته اعلام کرد که انتشار این بازی “پس از بررسی‌های متعدد روح اصلی پروژه” لغو شده و به جای دنبال کردن آن، ایده‌های جدیدی را دنبال خواهند کرد.

آمازون در این خصوص بیان کرد:

با این که ما ایده‌های بسیاری را توسعه داده‌ایم و پیشرفت‌های زیادی داشتیم، اما برای خودمان استاندارد‌های بالایی در نظر گرفته‌ایم. برخلاف تمامی تلاش‌هایمان، به آن موفقیتی که انتظار داشتیم با این بازی برسیم، دست نیافتیم. بعد از تحقیق و بررسی بسیار در خصوص روح اصلی این پروژه، تیم به این نتیجه رسید که بر روی ایده‌های جدید تمرکز کند. در نتیجه بازی Breakaway دیگر در دست ساخت نیست.

بیانیه‌ی لغو انتشار بازی به این صورت ادامه دارد که :

ما منحصراً به کار تیم خود افتخار می‌کنیم، و مفتخریم که عضو چنین گروه مشتاق و متعهدی هستیم.

استودیو بازی سازی آمازون امید خیلی ضعیفی برای Breakaway باقی گذاشتند، چنانچه گفتند اگر جرقه الهام بخشی در مورد این بازی به ذهنمان خطور کرد، پروژه را ادامه خواهیم داد. اما بیانیه اصلی بدین شکل است: «Breakaway دیگر در دست ساخت نیست».

این خبر خیلی جای تعجب ندارد جراکه وب‌سایت کوتاکو در اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی گزارشی از لغو توسعه بازی Breakaway منتشر کرده بود. لغو این پروژه بعد از گزارش‌های آمازون از چندین آزمایش عمومی که برای بازی برگزار شد، صورت گرفته است. احتمالاً نظرات و بازخورد‌های بازی بازان همان قدر که آمازون می‌خواسته مثبت نبوده است.

بنابر این بازی Breakaway نیز به جمع بازی‌های لغو شده از جمله Scalebound، Star Wars 1313، Titan و… پیوست.

گرچه ساخت بازی Breakaway لغو شده است، اما استودیوه بازی سازی آمازون عناوین مختلفی در دست ساخت دارد، که عبارتند از: یک بازی سند باکس به نام New World و یک بازی اکشن سوم شخص علمی تخیلی به نام Crucible. آمازون در طی سال‌های اخیر به استخدام افراد بزرگی پرداخته است که از جمله این موارد می‌توان به خدمت گرفتن کیم سوییفت (Kim Swift) – طراح بازی Portal – و همچنین کارگردان بازی Far Cry 2 ،آقای کلینت هاکینگ (Clint Hocking) اشاره کرد. هرچند که این اشخاص بدون عرضه کردن اثری، این استودیو را ترک کردند. در حال حاضر، رئیس سابق سونی آنلاین اینترتینمنت (Sony Online Entertainment) یعنی آقای جان اسمدلی (John Smedley) به استودیوی بازی سازی آمازون در سان دیگو پیوسته است.

0
0
PC
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید