به‌روزرسانی ۴K برای DOOM منتشر شد

۱۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
شرکت دنوو توضیحاتی در رابطه غیرفعال شدن قفل خود از بازی DOOM داده است

شرکت بتسدا امروز به‌روزرسانی ۴K بازی DOOM را برای کنسول‌های بین نسلی منتشر کرد.

 

DOOM یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای فنی و تکنیکی در این نسل محسوب می‌شود. با اینکه بازی به دلیل استفاده از تکنیک رزولوشن پویا به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود اما این موضوع دلیل نمی‌شود تا DOOM یکی از جذاب‌ترین عناوین این نسل از نظر بصری نباشد. حال با عرضه این به‌روزرسانی، جهنم قرار است زیباتر از همیشه به نظر برسد.

بتسدا اعلام کرد:

شلیک های سلاح BFG، اجرای تمام کننده های خشن و تکه تکه کردن دشمنان با اره برقی را به شکلی تجربه کنید که تا به حال بر روی کنسول ها ندیده اید.

هنوز مشخص نیست که این به‌روزرسانی قرار است چه تغییری در رزولوشن بازی ایجاد کند اما تصور این موضوع کمی دشوار است که کنسول میان نسلی سونی بتواند این بازی را به صورت ۶۰ فریم در رزولوشن ۴K اجرا کند.

از آن جایی که اطلاعاتی در مورد این به‌روزرسانی نداریم، به عنوان مرجع از بازی Wolfenstein 2: The New Colossus استفاده می‌کنیم زیرا این بازی علاوه بر اینکه توسط موتور id Tech 6 توسعه یافته است، از هر دو کنسول میان نسلی سونی و مایکروسافت پشتیبانی می‌کند. البته لازم به ذکر است که این بازی یک سال و نیم پس از DOOM منتشر شد. طبق توضیحات دیجیتال فاندری، در نسخه پلی استیشن ۴ پرو، این بازی با رزولوشن ۱۴۴۰P و بر روی اکس باکس وان اکس اغلب با رزولوشن ۴K نیتیو اجرا می‌شود اما در هر دو نسخه برای اینکه نرخ فریم در بازه ۵۰ تا ۶۰ باقی بماند، بازی رزولوشن را در بعضی مواقع کاهش می‌دهد. این اتفاق بیشتر برای نسخه اکس باکس رخ می‌دهد. این احتمال وجود دارد که به‌روزرسانی DOOM عملکردی مانند Wolfenstein 2: The New Colossus داشته باشد.

بتسدا تریلر جدیدی با موضوع این به‌روزرسانی منتشر کرده است اما این ویدیو به صورت ۶۰ فریم نمی‌باشد.

بازی DOOM در سال ۲۰۱۶ برای رایانه‌های شخصی، اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و در سال ۲۰۱۷ برای نینتندو سوییچ منتشر شد.

شما می‌توانید تریر منتشر شده را در پایین مشاهده کنید.

دانلود ویدیو با رزولوشن ۱۰۸۰P| دانلود ویدیو با رزولوشن ۴K

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید