همان همیشگی| بررسی بازی Tanki Online

۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

چندسالی است که بازی‌های تحت وب در میان گیمرهای کشور ما هم رایج شده و با عناوینی مانند Small Worlds یا perfect world به خوبی خود را میان بازیبازان محبوب کرده‌اند. در این بین در سال ۲۰۱۲ بازی World Of Tanks عرضه شد که توانست به محبوبیتی جهانی و فوق العاده ای برسد و تولید کنندگان با قرار دادن پرداخت‌های درون برنامه ای در بازی به سود فوق العاده ای رسیدند. در سال ۲۰۱۴ عنوانی به نام Tanki Online با سبگ MMO RPG عرضه شد که توانست به موفقیت نسبی هم برسد.حال در سال ۲۰۱۸ زبان فارسی هم به بازی اضافه شده تا به این بهانه این عنوان نسبتا خوب را در گیمفا بررسی کنیم.با ما همراه باشید.

Tanki Online

قوانین بازی ساده هستند. اگر یک کلمه وجود دارد که می تواند Tanki Online را خلاصه کند، این کلمه سادگی و در دسترس بودن خواهد بود. نقشه‌ها بسیار ساده ولی کارآمد هستند، اغلب دارای زمین پست, مسطح و برخی دارای صخره ها و زمین های مرتفع که به مزایای تاکتیکی بازی میافزاید. اما از لحاظ زیبایی شناسی، بسیاری از آن‌ها راضی کننده نیستند. ساختمان‌ها که به نظر می رسد همه آنها یکسان کار شده  و شاخ و برگ درختان  که حقیقتا باید گفت اصلا طبیعی نیستند.

برای کسانی که سطح توقع بالایی دارند احتمالا از گرافیک بصری بازی ناراضی خواهند بود.  نقشه‌های بازی جزئیات چندانی ندارند و به نظر سازندگان به همین که چند محیط مختلف با ویژگی‌های ظاهری متفاوت بسازند بسنده کرده اند. البته باید به این نیز اشاره کنیم که اکنون در بازی یک نقشه و یا مپ ایران وجود دارد که یکی از محبوب ترین هاست و یکی از مپ هایی است که برای مبارزات تیمی و تک نفره و مبارزات نزدیک بسیار بسیار مناسب است و از تجربه آن لذت خواهید برد.

محیط های متنوعی در بازی وجود دارد

طرح های تانک ها نیز ساده هستند ولی از تنوع خوبی هم برخوردارند. طراحی انبوه آن‌ها، یادآور بازی‌های اول شخصی است که تنوع سلاح بالایی دارند اما طراحی پیچیده ای در اسلحه بازی دیده نمیشود؛ برخی از بازیبازان جدیدتر ممکن است در نگاه اول به بازی از این موضوع چندان راضی نباشند،به اما بازی برای کسانی که طراحی‌های نوستالژیک و قدیمی را می پسندد، می تواند خاطرات خوبی را یادآور شود.

همه چیز در گیم پلی به میزان تسلط شما بر بازی بستگی دارد. هرچه بیشتر این بازی ساده را یاد بگیرید بیش تر از آن لذت خواهید برد. گیم پلی Tanki Online شش حالت مختلف بازی را ارائه می کند. حالت اول بازی، بازی مرگ یا Deathmatch که بازیکنان می توانند تانک‌های خود را ارتقا دهند و سعی کنند تانک های دیگر بازیکنان را نابود کنند. . حالت دوم بازی Team Death Match است که بازیکنان تیم های مختلفی را تشکیل می دهند و با کمک هم باید تیم های دیگر را نابود کنند. حالت سوم، Capture-the-Point است، جایی که تیم‌ها باید نقاط خاصی که در نقشه مشخص شده است را در زمان محدود اشغال و آن را تصاحب کنند.

در نهایت Capture-the-Flag وجود دارد، حالتی که بازیکنان تلاش می کنند تا تیم مقابل را از پرچم خود دور کنند و همزمان برای سرقت پرچم تیم مقابل تلاش میکنند. یک مود پارکور جالب هم در بازی وجود دارد که در یوتیوب کلی ویدئوی مختلف در این زمینه وجود دارد و به نوعی مثل یک مود آزاد و ریسینگ است که در زمین های بازی دور دور می کنید و اینطرف و آن طرف می روید و خلاصه جذابیت خاص خودش را دارد. همچنین مد ششم نیز به این صورت است که می توانیم بگوییم تصور کنید دارید راکت لیگ بازی می کنید ولی با تانک که واقعا لذتبخش و جذاب از کار در آمده است. این ها ۶ حالت مختلف بازی هستند که گیمر به راحتی و خیلی زود با قوانین آن‌ها آشنا می شود.

تنوع تانک ها و اسکین های بازی در یک نگاه

کنترل Tanki Online کاملا متکی به صفحه کلید است. استفاده از دکمه های W، S، A و D برای حرکات تانک، شبیه به اکثر بازی‌های FPS است. تفاوت در شلیک کردن از مواردی است که تانکی انلاین را از بازی های این دست متمایز میکند. بر خلاف دیگر بازی‌های تانکی، Tanki Online از ماوس برای هدایت لوله تانک در نشانه‌گیری استفاده نمی کند. دکمه‌های (و) برای چرخاندن توپ به سمت چپ و راست است و دکمه C روی هدف زوم می کند. دانستن این مواردی که به ظاهر ساده است در این بازی بسیار مهم است،

دوربین تنها قسمتی که شما نشانه گرفته اید را نشان می دهد و از این جهت نمی توان تانکی انلاین را کاملا یک بازی سوم شخص دانست. و از انجایی که بازیبازان به ایت عنوان به چشم یک عنوان سوم شخص نگاه می کنند این تغییر دوریین در هنگام نشانه گیری ممکن است کمی ناامیدتان کند.  همچنین یک دکمه ی خود تخریبی وجود دارد که بازیکنان می توانند از آن استفاده کنند. در زمانی که امیدی به پیروزی در ندارید میتوانید خودتان را نابود کنید و مجددا Respawn شوید. از این دکمه نمی توان برای نابودی دشمنان استفاده کرد و حتی اگر در نزدیکی دشمن خود را منفجر کنید بر سلامتی تانک دشمن تاثیری نخواهد داشت.

نمونه ای از تانک‌هایی که قابلیت تورنت گذاری دارند

شلیک توپ با فشار دادن دکمه Space انجام می شود؛ درست است که تانک از دقیق ترین ماشین ها محسوب نمی شود؛ البته در بازی می توانید از ماوس هم استفاده نمایید زیرا بازی به طور عمده شامل کنترل‌های اول شخص تیراندازی می شود. هدف گیری در بازی چندان سخت نیست؛ کافیست دشمن را در مرکز نشانه خود داشته باشید و به او شلیک کنید، دیگر به طور خودکار زاویه مناسب برای شلیک انتخاب شده و دشمنان ضربه می بیند. از زمانی که هم ماوس اضافه شده است بسیاری از مشکلات کنترل و هدف گیری رفع شده اند و بازی اکنون بدون هیچ مشکلی در این زمینه در اختیار بازیباز قرار دارد.

با توجه به تنوع سلاح های بازی، بعضی وقت ها تعدادی از سلاح ها حتی باعث می شوند بازی شبیه یک شوتر اول شخص شود و انگار یک اسلحه دوربین دار دستتان هست که باعث جذاب تر شدن بازی میشود، و این تنوع سلاح ها باعث ایجاد استراتژی های مختلف برای تیم های مختلف در بازی می گردد.  در بازی تانکی آنلاین، استراتژی و کار تیمی حرف و اول آخر را می زند و اینکه اعضا تیم چه نوع سلاح و چه تانکی را وارد رقابت کنند تا تیم بتواند در میدان نبرد موثر عمل کرده و دشمن را زمین گیر نمایند.

با توجه به کلاس‌ها، در Tanki Online به بازیکنان  گزینه هایی داده می شود که به شما کمک می کند تانک مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای لوله، تانک بازیکنان می توانند از استاندارد One Cartridge Cannon استفاده کنند که دارای سرعت بارگیری متوسط ​​است اما قدرت شلیک زیادی دارد. Dual Barrels Cannonها  توپ لیزری شلیک می کنند را می کشد؛ آنها به هیچ زمانی برای Reload نیاز ندارند، اما در هنگام شلیک به دشمنان دورتر  آسیب آنها تا حدودی ضعیفتر از توپهای دیگر است.

به راحتی می توانید از طریق تلگرام وارد بازی شوید

برای کسانی که می خواهند در هنگام نابودی دشمنان چندان به آن‌ها نزدیک نشوند و از دورشلیک کنند، شعله های آتش و توپ‌های یخی وجود دارد که باعث می شود آسیب بیشتری به مخالفان در فاصله زیاد وارد شود. تفنگ ریلی نیز برای بازیکنان که می خواهند دشمنان را در فواصل بسیار طولانی منفجر کنند، در دسترس است؛

این سلاح ها برای مدتی طولانی بارگیری می کنند، اما هنگامی که به دشمن اصابت می کنند بخش زیادی از سلامتی آنها قطعا از بین خواهد رفت. همچنین یک نوع Cannon سلامت بخش یا Healer هم در بازی وجود دارد که در هنگام نبرد با شبیک توپ هایش هم تیمی‌های خود را از مرگ مجات می دهد و سلامتی آن‌ها را بر می گرداند چندین تانک نیز در اختیار بازیکنان قرار دارند که دارای بدنه‌هایی هستند که قدرت مانور بیشتری به آن‌ها می دهد، اما زره‌های ضعیفتری نسبت به دیگر تانک‌ها دارند. این تانک‌ها مزایایی مانند قابلیت گذاشتن تورنت در ارتفاع که رویت دشمنان را آسان می کند یا اسکین های متنوع دارند که البته اسکین ها تنها در ظاهر تفاوت ایجاد می کنند و تاثیری بر گیم پلی بازی ندارند.

در این مواقع از خودتخریبی استفاده کنید. به نفعتان است

تانکی انلاین استاندارد‌های یک MMO RPG خوب را در خود دارد، اما چیز جدیدی به آن اضافه نمی کند. اگر گرافیک متوسط تانکی انلاین ناراضی تان نمی کند حتما آن را تجربه کنید. اگر به این سبک علاقه داشته باشید، گیم‌پلی بازی را قطعا دوست خواهید داشت. در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که این بازی هرگز نیاز به دانلود و نصب ندارد و همین طور پرداخت ها کاملا از طریق درگاه شتاب قابل انجام هستند و کاملا مطمئن و بدون هیچ مشکلی انجام می شوند.

در مجموع باید گفت بازی در زمینه خدمات بسیار عالی عمل می کند و هیچ گونه دردسر و وقت گیری را برای بازیباز ندارد و با اینترن ایران نیز به راحتی قابل انجام و اجراست حتی با سرعت های پایین. همچنین شما با یک کلیک ساده از اکانت تلگرام خود می توانید وارد این بازی شوید که کار را بسیار راحت تر کرده است. جالب است بدانید که حتی در ساعات ظهر مانند اکنون وقتی به بازی می روید مشاهده می کنید که حدود ۳۰ هزار نفر مشغول بازی هستند و این عدد در عصر بسیار بیشتر هم می شود. بهتر است خودتان سری به بازی بزنید چون ارزشش را دارد.

برای تجربه بازی به اینجا مراجعه نمایید.

تعداد ۳۲۰۰۰ نفر که همزمان مشغول بازی هستند بسیار عددی عالی است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید