گیفت کارت
گیفت کارت

رقابت در ماینکرفت منجر به تهدید بمب گزاری در مدارس شد | تعطیلی صد ها مدرسه در بریتانیا

۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹

رقابت در بازی ماینکرفت باعث تخلیه‌ی دانش آموزان صدها مدارس در بریتانیا شد. این اتفاق زمانی رخ داد که تعدادی از بازیکنان ماینکرفت سعی در خارج کردن سرویس‌های رقیبان خود از دسترس داشتند.

به گزارش اسکای نوز (Sky News) اخیراً تعداد بیست و چهار هزار ایمیل تهدید کننده دریافت شده است که ردی از فعالیت‌های مربوط به بمب گزاری در آن‌ها دیده شد. این ایمیل‌ها همگی دست‌کاری شده بودند تا وانمود شود آن‌ها از سرور ماینکرفتی به نام VeltPVP ارسال می‌شوند. اپراتورهای Velt ادعا دارند که رقیبانشان آن‌ها را با اعمال غیر قانونی آزار داده و به ستوه آورده‌اند. دست‌کاری ایمیل‌ها نیز یک نمونه از مزاحمت‌های رقیبان است که آخرین عمل انجام شده توسط آن‌ها می‌باشد. Carson Kallen، ریاست Velt، همچنین اعلام کرد که پلیس بارها برای جرم‌های ساختگی و بدون هیچ دلیلی به خانه او فرستاده شده است.

این ایمیل‌های تهدید آمیز در آخر باعث شد که جهت رعایت مراتب ایمنی، صدها مدرسه در بریتانیا تعطیل شده و دانش آموزان به خانه فرستاده شوند. یکی از فعالان گروه رقیب Velt اعلام کرد که قصد ترساندن بچه‌های مدرسه‌ای را نداشتند و خیلی ناراحت کننده است که از شوخی آن‌ها ترسیده‌اند. شایان ذکر است که هویت این فرد هنوز فاش نشده است. او در ادامه همچنین اعلام کرد که از احتمال دستگیر شدن خود آگاه است و اعمال گروه خود را برای مقابله با حملات DDoS رقیبانشان در VeltPvP اعلام کرد. با این حال Kallen از Velt ادعای این شخص را کاملاً بی اساس و ساختگی می‌داند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید