موج جدید بازیکنان باعث اختلال در سرور های Fortnite شد

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹

شاید شما هم در روزهای اخیر برای ورود به بازی Fortnite با مشکلاتی رو به رو شده باشید. این مشکلات به علت ازدحام بالای بازیکنان در سرورهای پلی استیشن ۴، اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عنوان Fortnite به وجود آمده‌اند.

اپیک گیمز (Epic Games) در صفحه‌ی رسمی توییتر بازی اعلام کرد که با موج عظیمی از بازیکنان جدید رو به رو شده‌اند که Login ها و Matchmaking های بی شماری را با خود به همراه آورده است. افزایش ناگهانی تعداد کاربران در نتیجه باعث بروز مشکل در سرورهای بازی شده است؛ اما هیچ جای نگرانی نیست چرا که اپیک گیمز بی درنگ برای رفع این مشکل دست به کار شد تا بازی را با این حجم جدید از ترافیک همگام‌سازی کند. اپیک گیمز به ناچار Matchmaking را از دسترس خارج کرد اما مدت کوتاهی پس از آن سرورها دوباره در دسترس قرار گرفتند و توسعه دهندگان عنوان Fortnite از ترمیم و بهبود آن‌ها خبر دادند. البته که بازیکنان هنوز هم مشکلاتی را تجربه می‌کنند و به گزارش آن‌ها هنوز بازی به صورت کامل‌ترمیم نشده است، اما انتظار می‌رود این مشکلات نیز به تدریج از بین رفته و سرورها دوباره به وضعیت پایدار خود بازگردند.

احتمال می‌رود ورود موج جدید کاربران به علت در دسترس قرار گرفتن نسخه‌ی IOS بازی باشد. دعوت‌نامه های نصب این نسخه از بازی، در اواخر هفته‌ی گذشته ارسال شدند. ایمیل‌های ارسال شده درواقع اولین سری دعوت‌ها بودند و دعوت‌نامه های بیشتری هنوز در صف ارسال قرار دارند. نسخه‌های موبایلی عنوان Fortnite از قابلیت بازی بین پلتفرمی (Cross-Play) پشتیبانی می‌کنند و اپیک گیمز قول تجربه‌ی ‌Battle Royale کاملی را با نسخه‌های موبایل داده است. علاوه بر این اخیراً رپر معروف کانادایی، Drake، این عنوان را در پخشی زنده از توییچ بازی کرد که می‌تواند عامل دیگر موج جدید بازیکنان باشد. این پخش زنده توانست به رکورد بیش از ۶۰۰ هزار بیننده در یک استریم شخصی دست یابد. رکورد پیشین ۴۰۰ هزار بیننده در یک پخش شخصی بود. به نقل از Drake او وقت‌های خالی خود در استودیو را با بازی کردن Fortnite می‌گذراند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید