واکنش سونی به ادعای افت کیفیت بصری Detroit: Become Human

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۲

شرکت سونی در وبلاگ پلی استیشن نسبت به موضوعات مطرح شده در سطح اینترنت پیرامون افت کیفیت بصری بازی مورد انتظار استدیو کوانتیک دریم یعنی Detroit: Become Human واکنش نشان داده است.

اخیرا ویدئویی در اینترنت منتشر شده است و به مقایسه کیفیت بصری تریلر‌های بازی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ پرداخته است. شرکت سونی در وبلاگ خود نسبت به این موضوع اینگونه اظهار نظر کرده است:

خیر، گرافیک بصری Detroit: Become Human هیچگونه افت کیفیتی نداشته؛ موضوع تنها این است که از ویدیوئی با کیفیت پایین استفاده شده است.

انتشار ویدئوهایی با هدف مقایسه گرافیک پیشین و کنونی بازی‌ها موضوع تازه‌ای نیست و تاکنون بارها در مورد عناوین بزرگ انجام شده است. این ویدئوها که به‌عنوان مرجعی برای اثبات کاهش گرافیک فنی بازی‌ها استفاده میشوند، اکثرا صحت دارند و از منابع درستی استفاده میکنند اما در باقی موارد تفاوت در نورپردازی بازی و تفاوت‌های محیطی است که باعث میشود گرافیک بازی متفاوت به‌نظر برسد. با این حال مسئله در مورد Detroit: Become Human به کلی تفاوت میکند.

این شایعه زمانی قوت گرفت که یک کاربر یوتیوب تریلر اخیر بازی را با تریلر پخش شده در سال ۲۰۱۶ مقایسه کرده است. تصاویر موجود در ویدئوی منتشر شده در سال ۲۰۱۸ تار و بی‌کیفیت به‌نظر میرسند و تمام اجزای محیطی از کیفیت بافت‌ها گرفته تا جزئیات صورت کاراکتر‌ها نسبت به تریلر دو سال پیش از کیفیت به‌مراتب پایین تری برخوردارند.

تصاویری که در این ویدئو به‌عنوان تصاویر سال ۲۰۱۸ معرفی شده اند؛ در واقع از تریلر زمان انتشار بازی گرفته شده که بر روی هیچ کدام از کانال‌های رسمی استدیوی سازنده یا ناشر آن یعنی شرکت سونی قرار نگرفته است. حقیقت این است آخرین ویدئوی بارگذاری شده بر روی کانال رسمی سونی تریلر بحث برانگیز کنفرانس پاریس بوده که مربوط‌به سال گذشته است.

اگر هیچ کانال رسمی این تصاویر بی‌کیفیت را قرار نداده است؛ پس سازنده این کلیپ تصاویر مورد استفاده در ویدئوی مقایسه ای را از کجا بدست آورده است؟ یک نگاه سریع به کانال‌های غیر رسمی که تریلر اخیر بازی را منتشر کرده اند موضوع را روشن میکند. این کاربر تریلر زمان انتشار بازی را از روی شبکه پلی استیشن (PSN) ذخیره کرده است. گواه این مطلب وجود علامت‌های L2\R2 , X و O از گیم‌پد پلی استیشن است که در این ویدئو به وضوح مشخص است.

شاید برایتان جای سوال باشد که چرا ویدئوهای قرار گرفته بر روی PSN تا این حد بی‌کیفیت هستند. جواب این است که به‌دلیل وجود محدودیت در سرعت اینترنت کاربران و جلوگیری از اتلاف وقت آنان برای بارگذاری فیلم با بالاترین کیفیت، این کار صورت میگیرد. خود شما هم‌اکنون میتوانید این کار را امتحان کنید و تریلر بازی های مختلف را بر روی PSN مشاهده کنید تا به کیفیت پایین آن‌ها پی ببرید.

کاربر مذکور پس از ذخیره ویدئوی بازی از PSN اقدام به فشرده سازی آن کرده و سپس از آن به‌عنوان مرجعی برای اثبات افت کیفیت بصری بازی استفاده کرده است، پس طبیعی است تصاویر نشان داده شده در ویدئوی این فرد نسبت به تریلر سال ۲۰۱۶ شاهد افت گرافیکی محسوسی باشیم.

برای توضیح بیشتر میتوانید به تصاویر زیر دقت کنید. این دو تصویر یکسان هستند با این تفاوت که تصویر سمت راست فشرده سازی و کم حجم شده است.

بنابراین بازهم تاکید میکنیم هیچگونه افت کیفیتی در گرافیک بازی رخ نداده است. من «نویسنده‌ی این مطلب» این بازی را سه ماه پیش در مراسم PSX تجربه کرده‌ام وباید بگویم فوق العاده است.

قضاوت نهایی را زمانی میتوان انجام داد که بازی عرضه شده و در دسترس عموم قرار گرفته باشد. این مهم چندان به درازا نخواهد کشید و به زودی شاهد آن خواهیم بود.

عنوان Detroit: Become Human در تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۸ ( ۴ خرداد ۱۳۹۷) به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

شما همراهان گیمفا میتوانید تمامی اخبار، حواشی و تریلرهای این بازی را از اینجا دنبال کنید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید