گیفت کارت
گیفت کارت

سرورهای نسخه ایکس‌باکس ۳۶۰ بازی Dragon’s Dogma از دسترس خارج خواهند شد

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵

طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، به تازگی اعلام شده است که سرورهای نسخه ایکس باکس ۳۶۰ بازی Dragon’s Dogma در ماه جاری از دسترس خارج خواهند شد. جزئیات بیشتر در ادامه مطلب قابل مشاهده است.

چندی پیش به طور رسمی اعلام شد که بعد از گذشت ۶ سال، سرورهای بازی Dragon’s Dogma در پلتفرم ایکس باکس ۳۶۰ برای همیشه از دسترس خارج می‌شوند و دیگر فردی نمی‌تواند بر روی این پلتفرم به تجربه آنلاین بازی بپردازد. بازیکنان در بخش آنلاین این بازی قادر بودند تا شخصیت‌های ساخته شده توسط دیگر بازیکنان را به خدمت خود در بیاورند و از آنان اطلاعاتی پیرامون محیط و دنیای بازی، مراحل و دیگر نکات مخفی به دست آورند. همچنین استفاده از این شخصیت‌های ساخته شده، برای مبارزه با باس فایت‌های موجود در بازی نیز ممکن بود. حال طبق اعلامیه جدید سازنده بازی یعنی کپکام (Capcom) ، تمامی این تجربیات و قابلیت‌های بخش آنلاین بازی Dragon’s Dogma در پایان ماه مارس از دسترس خارج می‌شوند و این امر تنها برای پلتفرم ایکس باکس ۳۶۰ تصمیم‌گیری شده است، زیرا این بازی در سایر پلتفرم‌ها در دسترس بازیکنان خواهد بود.

به طور دقیق تر، اکنون اگر جزو افرادی هستید که بازی Dragon’s Dogma یا بسته الحاقی Dragon’s Dogma: Dark Arisen را در پلتفرم ایکس باکس ۳۶۰ بازی می‌کنید، فقط تا ساعت ۱۲:۳۰ روز ۳۱ مارس مصادف با ۱۱ فروردین ماه سال ۹۷، فرصت دارید تا بازی را به طور آنلاین تجربه کنید. بعد از تاریخ تعیین شده، سرور های بازی از دسترس خارج خواهند شد.

در ادامه شرکت کپکام در رابطه با این موضوع افزود:

از همه ی بازیکنان ایکس باکس ۳۶۰ بازی Dragon’s Dogma به علت اشتراک گذاری Pawn ها در منطقه ریفت (Rift) و مقدار آسیبی که به Ur-Dragon رساندید، متشکر هستیم. آفرین آریسن ها!

به طور معمول و در وضعیت عادی، زمانی این اتفاق برای یک بازی خواهد افتاد که منتظر عرضه یک نسخه بازسازی شده از آن باشیم. این در حالی است که نسخه بازسازی شده بازی Dragon’s Dogma در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ برای دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ عرضه شد و در حال حاضر سازندگان هیچ صحبتی راجب ساخت نسخه بعدی این سری بازی انجام نداده اند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید