ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

فروش پلی‌استیشن ۴ در ژاپن تقریباً به مرز ۶٫۵ میلیون دستگاه رسید

اخبار بازی ها
فروش پلی‌استیشن ۴ در ژاپن تقریباً به مرز ۶٫۵ میلیون دستگاه رسید

به تازگی آمار جالبی در مورد فروش کنسول پلی استیشن ۴ در طول عمر ۴ ساله خود در کشور ژاپن منتشر شده که خواندن آن خالی از لطف نیست!

کنسول پلی استیشن ۴ در کشور ژاپن در سال ۲۰۱۴ عرضه شده بود. به طور دقیق‌تر، خریداران ژاپنی این کنسول نسل هشتمی از تاریخ ۲۲ فوریه سال ۲۰۱۴ (برابر با سوم اسفند ماه سال ۱۳۹۲) توانستند که پلی استیشن ۴ را خریداری کنند و به همین خاطر، مبدا محاسبات تعداد کنسول پلی استیشن ۴ فروخته شده در ژاپن در این مطلب هم از همان ۲۲ فوریه سال ۲۰۱۴ لحاظ شده است.

در مجموع و طی گذشت ۴ سال از عرضه کنسول پلی استیشن ۴ در کشور ژاپن، ۶,۴۸۵,۴۱۶ دستگاه از این کنسول به فروش رسیده است. همچنین تعداد کنسول‌های فروخته شده در چهارمین سال از عرضه پلی استیشن ۴ در ژاپن هم به ۲,۰۸۳,۹۷۴ دستگاه می‌رسد.

در حالی که کنسول نینتندو سوییچ بلافاصله بعد از آن که کنسول پلی استیشن ۴ وارد چهارمین سال عرضه خود در کشور ژاپن شد، در این کشور در دسترس مخاطبین قرار گرفت (در تاریخ ۳ ماه مارس سال ۲۰۱۷ که برابر است با ۱۳ اسفند ماه سال ۱۳۹۵)، به نظر می‎رسد که کنسول نینتندو به آن درجه از محبوبیت کنسول شرکت سونی یعنی پلی استیشن ۴ نرسیده است. در مجموع طی یک سال گذشته این پلی استیشن ۴ بوده که برترین و پرفروش‌ترین کنسول در کشور ژاپن بوده است.

کنسول نسل هشتمی شرکت سونی یعنی پلی استیشن ۴ در اولین سال عرضه خود در کشور ژاپن توانست ۱,۱۴۳,۵۴۲ دستگاه، در سال دوم عرضه ۱,۳۶۴,۶۸۱ دستگاه و در سال سوم عرضه هم ۱,۸۹۳,۲۱۹ دستگاه به فروش برساند. این نشان می‌دهد که سال به سال به محبوبیت کنسول پلی‌استیشن ۴ در ژاپن افزوده شده و این روند تاکنون قطع نشده است.

جالب است که ببینیم پلی استیشن ۴ در پنجمین سال عرضه خود در ژاپن چه عملکردی از خود به جای خواهد گذاشت. امسال، سال Kingdom Hearts III است و احتمالاً این بازی بسیار محبوب در ژاپن، اثر مثبت و پررنگی را روی فروش کنسول پلی استیشن ۴ خواهد گذاشت. همچنین عناوین ژاپنی مختلفی در لاین آپ بازی‎‌های پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۸ وجود دارد و آن عناوین هم می‌توانند به نوبه خود روی فروش این کنسول در ژاپن تاثیرگذار باشند.

فروش کنسول پلی استیشن ۴ به صورت جهانی ۷۳٫۶ میلیون دستگاه تخمین زده شده، در حالی که اعلام شده تا پایان ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۷۶٫۵ میلیون دستگاه از این کنسول به فروشگاه‌های سراسر جهان عرضه شده است.

12345678910(2 رای, میانگین آرا 1٫00 از 10 )
Loading...
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب
جستجو در سایت