آیا استاد هیدئو کوجیما میتواند Silent Hill را زنده کند ؟

باید قبول کنیم Silent Hill شرایط خوبی ندارد. سری بازیی که زمانی بهترین بازی ژانر وحشت با روایت داستانی فوق‌العاده بود، حال شرایط خوبی ندارد.از زمان فروپاشی Team Silent، Konami‌ بازی Silent Hill را به تیم‌های مختلف واگذار می‌کرد. درست مانند یک یتیم که از خانه‌ای به خانه‌ی دیگر فرستاده می‌شود و هیچگاه خانواده‌ی واقعی خود را نمی‌یابد. حال Silent Hill مانند یتیمی است که خانواده‌اش به طرز شگفت‌آمیزی درست قبل از سوزانده شدن خانه‌شان ناپدید شده‌اند و Silent Hill در آن خانه حضور داشت. این یک تراژدی بزرگ است.

اما حالا امید تازه‌ای وجود دارد، که این ترادی غمناک، پایان خوشی داشته باشد. ستاره‌ی با تجربه‌ی Konami، یعنی Hideo Kojima به کمک کردن به Silent Hill علاقه نشان داده است.عمو Kojima یکی از بهترین سازندگان بازی است. با ایده‌هایی ناب و جدید که خاطره‌های زیادی را برای گیمر‌های کهنه‌کار زنده می‌کند. علاوه بر این، عمو Kojima دوستان بسیار زیادی دارد که بهتر شدن بازی کمک زیادی خواهند کرد. اما بهتر از زیاده روی نکنیم. چیزی که این کارگردان خلاق ژاپنی در Twitter خودش بیان کرده بود، نشان از آن داشت، که Hideo Kojima با دیدن پیشنمایش فیلم Silent Hill تحت تاثیر قرار گرفته است و به این فکر افتاده است که اگر Silent Hill با موتور نسل بعد Fox Engine خودش ادقام شود، زیبایی‌های منحصر به فردی خواهد داشت.

Metal Gear Solid Ground Zeroes اولین بازی با موتور Fox Engine

او در توییتر خود نوشته بود:

«فیلم Silent Hill‌ که از Murashu قرض گرفته بودم، به زودی روانه‌ی بازار خواهد شد. به این فکر می‌کنم که اگر بازی Silent Hill با موتور Fox Engine ساخته شود، چه بازی ترسناکی خواهد شد. بازی Silent Hill یک جنگ تمام عیار نیست و نیازی نیست دشمنان زیاد باشند و به سرعت حرکت کنند و می‌توان تمرکز بیشتری را فقط بر روی گرافیک بازی گذاشت. محیط بازی ترسناک است و با ایجاد محیطی تاریک و ترسناک می‌توانیم یک بازی جذاب و مهیج و در عین حال وحشت آور را ببینیم. کاش کسی بتواند این بازی را با Fox Engine‌ بسازد.»

به چی فکر می‌کنید؟ درسته! این یک ایده‌ی فوق‌العاده است. چون وقتی Hideo Kojima چنین ایده‌ای را بیان کرده باشد، این یعنی یکی از بهترین ایده‌هایی که می‌تواند ذهن همه‌را مشغول کند.اگر شما به عمق و جذابیت بازی Metal Gear Solid پی برده باشید، آنوقت ویژگی‌های Hideo Kojima‌ برای شما تداعی خواهد شد.Kojima دوست دارد به شخصیت پردازی در Silent Hill بپردازد. روایتی خاص و جذاب از بازی ارائه دهد که شخصیت‌های بازی را درگیر کند.این یک Silent Hill‌ خالص است.

Click to view larger image

اگر هم می‌گویید Kojima سررشته‌ای در بازی‌های ترسناک ندارد، این را بدانید که همکاران بسیار زیادی دارد، که در عرصه‌ی بازی‌های ترسناک با تجربه و با کفایت هستند، به اسم Grasshopper Manufacture.علاوه بر این، او در حال حاضر هم به آنها کمک می‌کند و در بسیاری از کارها نقش همیشگی خودش را ایفا می‌کند.

چرا Grasshopper‌ مهم است؟

ساده است. با وجود شکست پروژه‌ی Lollipop Chainsaw، مدیر استودیو یعنی Goichi Suda در سال 2005 می دانست که چگونه می‌توان یک بازی مثل Killer7 را عرضه کرد و در سال 2010   او Akira Yamaoka‌ را استخدام کرد. کسی که اگر به تاریخچه‌ی خانوادگی این یتیم، یعنی Silent Hill سری بزنیم، بدون شک یکی از پدران واقعی این بازی بوده. دوران طلایی Silent Hill با Akira Yamaoka‌ سپری شد.

Click to view larger image

با توجه به موفقیت‌های Kojima در عرصه‌ی تهیه کنندگی، همکاری او با Yamaoka و Suda51 می‌تواند یک بازی شگفت آور از سری بازی‌های Silent Hill‌ عرضه کند و بازگشت شکوهمندانه‌ای برای Silent Hill‌ رقم بزند. ایده‌های خلاقانه و و شهرت Hideo Kojima‌ در کنار تیم خلاق Suda51 و Yamaoka هارمونی واقعی یک بازی تمام عیار را دارد.

اگر Kojima واقعا علاقه‌ای به ساختن این بازی بر روی Fox Engine، و برگرداندن ساخت این بازی، بعد از سالها به ژاپن را داشته باشد، می‌توانیم گذشته‌ی تلخ Silent Hill‌ را فراموش کنیم، و با طعم Silent Hill واقعی روبه رو شویم.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید