فهرست فروش هفتگی ژاپن | سلسله مبارزان و کلوسوس‌ها هم حریف هیولاها نشدند

اخبار ، اخبار بازی ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۷

مانند هر هفته، این سری نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پرفروش‌ترین نرم‌افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را دنبال می کنیم. با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ای دیگر بررسی کنیم.

آمار فروش این هفته‌ی Media Create، از تاریخ ۵ تا تا ۱۱ ماه فوریه سال ۲۰۱۸ را شامل می‌شود. در هفته گذشته، بازار نرم افزارها و سخت افزارهای ژاپن به شکل خوب و فعالی دنبال شد و شاهد عرضه عناوین جدیدی در بازار بودیم. در دو-سه هفته گذشته عادت کرده بودیم که بازی Monster Hunter World را با فروش خوب خود، در صدر فهرست فروش بازی ها ببینیم و در این هفته نیز همین قاعده برقرار است. این بازی فوق‌العاده در هفته گذشته در ژاپن ۱۵۹,۶۱۳ نسخه به فروش رسانده و فروش مجموع خود را در طول سه هفته به ۱,۷۵۰,۹۶۹ رسانده است که آمار بسیار خوبی است. قبل ار این که به عناوین جدید منتشر شده در هفته گذشته اشاره کنیم، بد نیست موفقیت بزرگ و قابل توجه بازی فوق‌العاده محبوب و سرگرم کننده‌ی Splatoon 2 را جشن بگیریم! بازی Splatoon 2 در هفته گذشته توانست به آمار فروش فیزیکی ۲ میلیون نسخه دست پیدا کند و به این ترتیب تبدیل به اولین بازی نینتندو سوییچ شد که در ژاپن ۲ میلیون نسخه به فروش رسانده است. این یک موفقیت بزرگ برای این بازی محبوب به شمار می‌آید؛ عنوانی که مدت ها پس از عرضه‌اش، همچنان به خوبی و با ثبات می‌فروشد. به سراغ بازی های جدید منتشر شده از هفته گذشته که برویم، اول از همه به عنوان Dynasty Warriors 9 می‌رسیم که برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شده است. این بازی با فروش خوب خود توانست در رده دوم فهرست فروش بازی ها قرار بگیرد اما بیایید میزان فروش هفته اول Dynasty Warriors 9 را با میزان فروش هفته اول نسخه های پیشین مقایسه کنیم و این آمار را بررسی نماییم. نسخه پیشین که با نام Dynasty Warriors 8 شناخته می‌شد، توانست در هفته اول عرضه خود برروی کنسول پلی‌استیشن ۳، به تعداد ۲۰۳,۲۲۴  نسخه به فروش برساند. این در حالی است که Dynasty Warriors 7 هم در هفته اول روی پلی‌استیشن ۳، به مقدار فروش ۲۵۳,۰۹۰ نسخه‌ای دست پیدا کرده بود. همان طور که مشاهده می‌کنید، میزان فروش نسخه‌های مختلف سری در طول تاریخ در حال پایین آمدن است. با این حال، Dynasty Warriors 9  در هفته گذشته از نام های طلایی بازار ژاپن بود و به فروش ۱۱۷,۴۹۵ نسخه‌ای دست یافت. در رده سوم بازی جدید و محبوب دیگری را با نام Sword Art Online: Fatal Bullet مشاهده می‌کنیم که توانسته ۷۵,۶۲۳ نسخه بفروشد و موفق ظاهر شود. بازی بزرگ و خاطره انگیز Shadow of the Colossus نیز در هفته گذشته برای پلی‌استیشن ۴ عرضه شد. این عنوان بازسازی شده که از آن به عنوان یکی از ماندگار ترین بازی های تاریخ بازی های ویدیویی یاد می‌شود، توانست در هفته گذشته به فروش نسبتا خوب ۲۱,۹۰۰ نسخه دست پیدا کند و از آن جایی که یک بازی کلاسیک و بازسازی شده است، نمی‌توان انتظار بیشتر از آن داشت. در آخر، بازی Dragon’s Crown Pro نیز در هفته گذشته منتشر شد که باز هم برای پلی‌استیشن ۴ در دسترس بود. این بازی نقش آفرینی ژاپنی به واسطه نسخه پیشین در ژاپن طرفداران زیادی دارد.

شما می‌توانید در زیر فهرست پرفروش ترین‌ نرم افزارهای هفته گذشته در ژاپن را مشاهده کنید. مانند همیشه لازم است اشاره کنیم که آماری که Media Create ارایه می‌کند، تنها فروش فیزیکی و خرده  فروشی محصولات را بیان می‌کند و شامل فروش دیجیتالی بازی‌ها و کنسول‌ها نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان فروش کلی را به صورت دقیق ارایه کرد اما نمونه خوب و مفیدی در دسترس‌ ما قرار می‌گیرد.

 1. [PS4] Monster Hunter: World (Limited and Bundle Editions Included) (Capcom, 01/26/18) – ۱۵۹,۶۱۳ (۱,۷۵۰,۹۶۹)
 2. [PS4] Dynasty Warriors 9 (Limited Edition Included) (Koei Tecmo, 02/08/18) – ۱۱۷,۴۹۵ (New)
 3. [PS4] Sword Art Online: Fatal Bullet (Limited Edition Included) (Bandai Namco, 02/08/18) – ۷۵,۶۲۳ (New)
 4. [NSW] Splatoon 2 (Bundle Version Included) (Nintendo, 07/21/17) – ۲۳,۴۶۱ (۲,۰۲۱,۰۲۸)
 5. [PS4] Shadow of the Colossus (SIE, 02/08/18) – ۲۱,۹۰۰ (New)
 6. [NSW] Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo, 04,28,17) – ۱۹,۲۱۰ (۱,۳۲۷,۱۰۷)
 7. [NSW] Mario + Rabbids Kingdom Battle (Nintendo, 01/18/18) – ۱۵,۷۵۵ (۱۲۹,۸۱۵)
 8. [PS4] Dragon Ball FighterZ (Bandai Namco, 02/01/18) – ۱۴,۲۳۷ (۸۲,۹۶۸)
 9. [NSW] Super Mario Odyssey (Bundle Version Included) (Nintendo, 10/27/17) – ۱۳,۹۱۲ (۱,۶۰۱,۸۶۶)
 10. [NSW] The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Limited Edition Included) (Nintendo, 03/03/17) – ۱۲,۰۸۷ (۸۵۹,۷۶۴)
 11. [PS4] Dragon’s Crown Pro (Atlus, 02/08/18) – ۱۱,۶۹۱ (New)
 12. [۳DS] Pokemon Ultra Sun / Ultra Moon (Nintendo, 11/17/17) – ۹,۶۵۴ (۱,۵۴۸,۶۸۳)
 13. [۳DS] Mario Party: The Top 100 (Nintendo, 12/28/17) – ۶,۴۳۶ (۱۵۵,۷۸۲)
 14. [NSW] The Elder Scrolls V: Skyrim (Bethesda Softworks, 02/01/18) – ۵,۶۲۵ (۱۹,۵۴۷)
 15. [NSW] Dragon Ball Xenoverse 2 for Nintendo Switch (Bandai Namco, 09/07/17) – ۴,۵۱۲ (۱۱۴,۷۲۸)
 16. [NSW] ۱-۲-Switch (Nintendo, 03/03/17) – ۴,۴۷۷ (۳۹۵,۵۶۳)
 17. [۳DS] Yo-kai Watch Busters 2: Treasure Legend Banbaraya – Sword / Magnum (Level-5, 12/16/17) – ۴,۴۳۷ (۵۰۱,۳۴۲)
 18. [NSW] Arms (Nintendo, 06/16/17) – ۴,۳۲۲ (۳۶۴,۸۰۶)
 19. [NSW] Pokken Tournament DX (Nintendo, 09/22/17) – ۴,۳۲۰ (۲۲۲,۷۸۱)
 20. [NSW] Monster Hunter XX Nintendo Switch Ver. (Limited Edition Included) (Capcom, 08/25/17) – ۳,۳۷۳ (۲۱۴,۴۹۲)

همچنین شما عزیزان می‌توانید در زیر، فهرست پرفروش ترین سخت افزارها را در هفته گذشته در ژاپن مشاهده کنید:

 1. PlayStation 4 – ۵۹,۶۹۱ (۸۶,۱۷۴)
 2. Switch – ۴۳,۴۰۴ (۴۹,۱۶۵)
 3. PlayStation 4 Pro – ۱۱,۶۱۵ (۲۳,۱۱۳)
 4. New 2DS LL – ۶,۰۳۱(۶,۵۲۲)
 5. PlayStation Vita – ۴,۱۳۳ (۴,۲۰۷)
 6. New 3DS LL – ۳,۵۸۱(۳,۸۵۷)
 7. ۲DS – ۹۰۴ (۱,۰۸۲)
 8. Xbox One X – ۲۰۹ (۵۶۵)
 9. Xbox One – ۵۲ (۷۲)

در فهرست فروش سخت افزارها، کنسول پلی‌استیشن ۴ همچنان به صدرنشینی خود ادامه می‌دهد. همان طور که در فهرست فروش بازی ها مشاهده کردید، بیشتر عناوین جدید و بالای فهرست برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شده‌اند که همین موضوع باعث شده تا فروش کنسول نسل هشتمی سونی همچنان از کنسول ترکیبی نینتندو، یعنی نینتندو سوییچ بالاتر باشد. با این حال، این فاصله بین پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ در هفته گذشته کمتر شده است. پلی‌استیشن ۴ در هفته گذشته ۵۹,۶۹۱ واحد و نینتندو سوییچ ۴۳,۴۰۴ واحد فروخته‌اند تا فاصله به حدود ۱۷ هزار واحد برسد. در گذشته هم گفته‌ بودیم که در هر هفته ممکن است همه آمار ها و محاسبات به هم بریزد. در کنار افت فروش دو کنسول صدر نشین، فروش پلی‌استیشن ۴ پرو نیز با افت مواجه شده است و بد نیست اشاره کنیم که میزان فروش مجموع پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو در هفته گذشته به عدد ۷۱,۳۰۶ واحد رسیده است. همچنین طبق آمار Media Create، کنسول پلی‌استیشن ۴ تا کنون به طور مجموع در ژاپن ۶,۴۰۱,۱۳۹ واحد به فروش رسانده است. در ادامه فهرست فروش سخت افزار ها، اتفاق جالب و غافلگیر کننده‌ای را مشاهده نمی‌کنیم و همه کنسول ها با یک افت فروش نامحسوس همراه بوده‌اند. عناوین بزرگ و پر طرفدار بسیاری در راه است و باید منتظر عرضه آن ها بمانیم تا ببینیم چه تغییراتی در بازار ژاپن شکل می‌گیرد و چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید