شایعه: استودیوی The Coalition مشغول توسعه نسخه جدید Perfect Dark است

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰

مدت‌هاست که شاهد انتشار شایعات مختلفی در باب در دست ساخت بودن بازی Fable 4 یا یک نسخه جدید از سری بازی‌های Fable در سطح اینترنت هستیم. بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی چند منبع مختلف، نسخه جدید مجموعه Fable در سبک نقش آفرینی و جهان باز زیر نظر استودیوی بازیسازی پلی‌گراند گیمز (PlayGround Games) در حال توسعه است. این استودیو بیشتر به واسطه ساخت سری بازی‌های انحصاری Forza Horizon شهره است. در حال حاضر اما، این شایعات بیش از پیش قوت گرفته‌اند چراکه مجله رسمی ایکس‌باکس در جدیدترین شماره خود (شماره ۱۶۱، مارس ۲۰۱۸ میلادی) گزارش کرده است که منابع آن، در دست ساخت بودن بازی جدید سری Fable را تائید کرده‌اند و خبرهای مرتبط به این نسخه حقیقت دارند.

از سوی دیگر، مجله رسمی ایکس‌باکس در خصوص پروژه‌های دیگر استودیوی پلی‌گراند گیمز هم صحبت کرده و اعلام کرده است که همانطور که پیش از این شایعات مطرح کرد، نسخه جدید سری بازی‌های محبوب Forza Horizon در دست ساخت و توسعه قرار دارد و این بار و بر خلاف بازی پیشین این مجموعه، نه در کشور استرالیا بلکه در سرزمین تابان، یعنی کشور ژاپن جریان خواهد داشت.

پیش از این هم چنین شایعاتی منتشر شده بود و با توجه به تعدد منابع، می‌توان آن‌ها را حقیقی دانست. با این حال، مجله رسمی ایکس‌باکس همچنین شنیده است که The Coalition، استودیویی که مسئول ساخت مجموعه فوق محبوب Gears of War است، با همکاری استودیوی استوری‌لب پروداکشنز (Storylab Productions) مشغول توسعه بازی جدیدی از سری Perfect Dark است. این در حالی است که بر اساس گزارش این مجله، نسخه جدید بازی Perfect Dark در سبک اکشن سوم شخص خواهد بود نه اول شخص. هرچند این مجله گفته است که تا بدین لحظه هیچ چیزی در این باره قطعی نیست و احتمال تغییر کامل این پروژه هم وجود دارد.

اگر این شایعات حقیقت داشته باشد، به نظر می‌رسد که در نهایت شرکت مایکروسافت برنامه‌های درستی را در خصوص بازی‌های انحصاری کنسول ایکس‌باکس وان ریخته و استراتژی کارآمدی را دنبال می‌کند که در نهایت به نفع بازیکنان و علاقه‌مندان این برند تمام خواهد شد. پیش از این، فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت اعلام کرده بود که آن‌ها بر روی خلق IPهای جدید در کنار توسعه مجموعه‌های محبوب فعلی خود، تمرکز دارند.

اینطور که پیداست، رویداد E3 2018 شگفت‌انگیزی را شاهد خواهیم بود و رقابتی سخت بین مایکروسافت و سونی در حال شکل‌گرفتن است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید