اقدامات جدید سازنده بازی PUBG برای جلوگیری از تقلب در شبکه استیم

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷

به تازگی استودیو سازنده بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds، برای جلوگیری از تقلب در این بازی، اقدامات جدیدی را در شبکه ی استیم (Steam) انجام داده است. جزئیات بیشتر را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

همان طور که اطلاع دارید، همیشه و در تعداد زیادی از بازی‌ها، افرادی هستند که قصد تقلب و سوءاستفاده از آن‌ها را دارند و هدف آن‌ها در بیشتر مواقع، ایجاد اختلال در گیم پلی بازی است. این اتفاق بیشتر در عناوینی رخ می‌دهد که در بین دیگر بازی‌ها از محبوبیت بیشتری برخودار هستند و بازیکنان زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. یکی از عناوینی که در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های جدید و چندنفره شناخته می‌شود، عنوان PlayerUnknown’s Battlegrounds است که روزانه بازیکنان زیادی در حال تجربه این عنوان هستند.

حال برای جلوگیری از تقلب در این بازی، سازندگان آن اقدامات جدیدی را در شبکه استیم اعمال کرده اند تا دیگر کسی توانایی تقلب در بازی را نداشته باشد. یکی از این اقدام‌هایی که استودیو PUBG Corp انجام داده است به سیستم اشتراک گذاری خانوادگی شبکه استیم مربوط می‌شود. طبق گفته سازندگان بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds، اکنون این ویژگی غیر فعال شده تا دیگر هکر ها و افراد متقلب نتوانند در بازی تداخل ایجاد کنند.

استودیو PUBG Corp در ادامه افزود:

ما ویژگی‌های آسیب پذیری را در این قابلیت شناسایی کردیم و تصمیم بر این شد تا این قابلیت غیر فعال شود. توجه داشته باشید که ما برای فراهم کردن محیطی سالم و عادلانه، این سیستم را غیر فعال کردیم تا از سوءاستفاده برخی از افراد جلوگیری کنیم.

همچنین بزودی سازندگان بازی، تغییرات جدیدی را در بخش فایل‌های بازی و سیستم گزارش تخلف آن اعمال خواهند کرد. در واقع با اضافه شدن سیستم جدید و دقیق گزارش تخلف توسط کاربران، این گزارش‌ها با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد. در سویی دیگر، افرادی که به دست‌کاری یا تغییر در فایل‌های بازی بپردازند، دسترسی آنان برای همیشه به بازی قطع خواهد شد. در ادامه اگر هر نوع نرم افزاری به بازی پیوست یا اضافه شود، آن نرم افزار مسدود خواهد شد. از نرم افزار‌ هایی که ممکن است توسط برخی از کاربران استفاده شود، می‌توان به Reshade اشاره کرد.

استودیو PUBG Crop دارای یک تیم توسعه دهنده بسیار جدی و متعهد است که وظیفه آن‌ها جلوگیری از متقلبان و مسدود ساختن دسترسی آن ها به بازی است. در حال حاضر این تیم در حال ساخت یک نرم افزار ضد تقلب می‌باشد که البته هنوز مراحل ساخت و توسعه آن به پایان نرسیده است. اما در آینده ای نزدیک شاهد اضافه شدن آن به سرور های بازی خواهیم بود.

0
0
PC

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید