گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

جدول فروش هفتگی بریتانیا | دومین هفته صدرنشینی هیولاها

جدول فروش هفتگی بریتانیا | دومین هفته صدرنشینی هیولاها

شکارچیان هیولا در بریتانیا عنوان Monster Hunter World را برای دومین هفته متوالی در صدر جدول فروش هفتگی این کشور قرار دادند تا رکوردهای بی‌نظیر این عنوان همچنان که در ژاپن ادامه پیدا کرد، در بریتانیا نیز به بهترین شکل ادامه پیدا کند.

پس از این که عنوان Monster Hunter World در هفته قبل موفق به قرار گرفتن در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا شده بود، توانست برای دومین هفته متوالی نیز این رتبه را به دست آورد تا روند موفقیت‌های آن به خوبی ادامه پیدا کند. این عنوان در ژاپن به فروش بسیار خوبی دست پیدا کرده است، به گونه‌ای که قفسه بسیاری از فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌های فعال در زمینه بازی‌های رایانه‌ای از این بازی خالی شده است و موجودی زیادی برای آن‌ها باقی نمانده است. این بازی واقعا در هفته گذشته راه سختی برای موفقیت طی کرد و به سختی موفق به کسب رتبه نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا در این هفته شد. این هفته شاهد عرضه عناوین زیادی بودیم که یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها عنوان UFC 3، از ساخته‌های EA Sports بود. همچنین اسکوئر اینکس هم این هفته با عنوان Dissidia Final Fantasy NT به جمع ده بازی پرفروش هفته بازگشت و بازی خود را در این هفته شلوغ، به رتبه قابل قبولی در جدول فروش هفتگی بریتانیا رساند.

اما جدای از بحث صدرنشینی Monster Hunter World، در دومین هفته فروش خود، رتبه دوم به عنوان تازه وارد EA Sports UFC 3 رسید. این بازی همواره در کشور بریتانیا با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو بوده و در اولین هفته‌های عرضه خود، همواره در رتبه‌های بالای این جدول دیده شده است. اما امسال کار این بازی به دلیل فروش بسیار عالی Monster Hunter World کمی سخت بود و نتوانست این بازی را کنار بزند و خود در رتبه نخست قرار بگیرد. باید ببینیم که آیا این بازی در هفته‌های بعدی خواهد توانست عنوان موفق ژاپنی را کنار بزند یا خیر. البته عنوان UFC 2 نیز در اولین هفته فروش خود، در هفته یازدهم سال ۲۰۱۶ در همین جایگاه یعنی رتبه دوم قرار گرفته بود، که باز هم نشان از بدشانسی این عنوان در جدول فروش هفتگی بریتانیا و عدم توانایی آن برای صدرنشینی است. اما اولین نسخه این بازی که در هفته بیست و پنجم سال ۲۰۱۴ به عرضه رسیده بود، موفق شد در اولین هفته فروش خود به جایگاه نخست این جدول برسد. لازم به ذکر است که این عنوان همواره روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ عرضه شده است و به همین دلیل فروش آن به اندازه سایر عناوین ورزشی مولتی پلتفرم، بالا نبوده است.

در جایگاه سوم این جدول نیز در هفته گذشته، عنوان Dissidia Final Fantasy NT قرار گرفت. این عنوانِ Dissidia  در این سری، موفق‌ به کسب بالاترین رتبه در بین نسخه‌های قبلی این سری شده است. این سومین نسخه از این سری به حساب می‌آید و نسخه‌های قبلی آن نیز فقط برای کنسول PSP به انتشار رسیده بودند. اولین نسخه از این سری Dissidia Final Fantasy نام داشت که در اولین هفته فروش خود، یعنی در هفته سی و ششم سال ۲۰۰۹ به رتبه دهم این جدول دست پیدا کرد. نسخه دوم این سری نیز Dissidia 012 Final Fantasy نام داشت که در هفته دوازدهم سال ۲۰۱۱ عرضه شد و توانست به رتبه بیست و چهارم برسد.

اما در رتبه‌های بعدی این جدول، نام‌های آشنایی را می‌بینیم. در ادامه این جدول، سه عنوان از بزرگ‌ترین بازی‌های انحصاری نینتندو سوییچ را می‌بینیم که با این که زمان زیادی از انتشار آن‌ها گذشته، اما هنوز هم در میان ده بازی پرفروش هفته در بریتانیا مشاهده می‌شوند. این عناوین Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey, و همینطور The Legend of Zelda: Breath of the Wild نام دارند، که در ادامه بررسی ما از این جدول، به صورت جداگانه به جایگاه هر یک از آن‌ها در جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته خواهیم پرداخت.

در جایگاه چهارم این جدول، عنوانی کاملا نام آشنا را می‌بینیم. عنوان موفق FIFA 18 این هفته در رتبه چهارم جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت و به دنبال آن نیز عنوان همیشه در صحنه Grand Theft Auto V که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ شناخته می‌شود، در جایگاه پنجم این جدول قرار گرفت تا بدین ترتیب بررسی پنج بازی پرفروش این هفته در بریتانیا به پایان برسد.

در نیمه پایین ده بازی پرفروش این هفته، عنوان Dragon Ball FighterZ را می‌بینیم که هفته گذشته در رتبه دوم قرار داشت و این هفته به جایگاه ششم دست پیدا کرد. این عنوان تا حدودی هم با بدشانسی در روز عرضه خود مواجه شد؛ چرا که اگر یک هفته زودتر از عنوان Monster Hunter World به عرضه می‌رسید، شاید موفق به قرار گرفتن در رتبه نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا، حتی برای یک هفته می‌شد. اما انتشار Monster Hunter World این فرصت را از هر بازی دیگری گرفت و اجازه صدرنشینی به هیچ بازی دیگری را نداد.

در ادامه این جدول می‌بینیم که عنوان Mario Kart 8 Deluxe که یکی از موفق‌ترین بازی‌های انحصاری کنسول نینتندو سوییچ به حساب می‌آید، جایگاه هفتم این جدول را به دست آورده و موفق‌ترین بازی انحصاری نینتندو سوییچ در این جدول به حساب آمده است. اما این بازی توسط یکی دیگر از بازی‌های انحصاری کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ، به صورت کاملا نزدیک، دنبال می‌شود. این بازی Super Mario Odyssey نام دارد که رتبه هشتم جدول فروش هفتگی بریتانیا را در هفته گذشته به دست آورده است. در بین عناوین سه گانه نینتندو سوییچ در این جدول، عنوان جدید اسکوئر اینکس یعنی Dissidia Final Fantasy NT قرار گرفته و جایگاه نهم را به خودش اختصاص داده است. رتبه دهم نیز این هفته به بازی بی‌نظیر و بسیار موفق The Legend of Zelda: Breath of the Wild رسید تا بدین ترتیب نتایج بررسی جدول فروش هفتگی بریتانیا در این هفته هم به اتمام برسد.

اگر بخواهیم مقایسه‌ای کوتاه از رتبه‌های به دست آمده در این هفته و هفته گذشته داشته باشیم، می‌بینیم که به جز سقوط چهار پله‌ای Dragon Ball FighterZ و رسیدن آن به رتبه ششم این جدول، عنوان PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS نیز این هفته سقوط زیادی داشته و از رتبه هشتم در هفته گذشته، این هفته به جایگاه یازدهم این جدول رسیده است. این دومین هفته‌ای است که از زمان عرضه این بازی تا به حال، رتبه این بازی خارج از ده بازی پرفروش هفته قرار می‌گیرد. اما اگر بخواهیم تنها به یکی از بازی‌های این هفته اشاره کنیم که رشد بسیار خوبی داشته است، قطعا باید از Super Mario Odyssey نام ببریم. این بازی از رتبه شانزدهم در هفته گذشته، این هفته به جمع ده بازی پرفروش هفته رسید و به عنوان یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ انتخاب شد. سایر بازی‌ها رتبه‌ای نزدیک به رتبه خود در هفته گذشته داشتند و نوسان زیادی از سایر بازی‌های این جدول، به جز مواردی که گفته شد، در بین ده بازی پرفروش هفته مشاهده نکردیم.

شما در ادامه می‌توانید لیست پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته در بریتانیا را در کنار پرفروش‌ترین بازی‌های هر پلتفرم مشاهده کنید. لازم به یادآوری است که اعلام کنم نتایج به دست آمده از این جدول صرفا بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش فیزیکی بازی‌ها محاسبه نشده است بنابراین نتایج ذکر شده با آمار نهایی متفاوت است.

لیست ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

هفته قبل این هفته نام بازی ناشر
۱ ۱ MONSTER HUNTER: WORLD کپکام
۲ EA SPORTS UFC 3 EA SPORTS
۳ ۳ CALL OF DUTY: WWII اکتیویژن
۴ ۴ FIFA 18 EA SPORTS
۵ ۵ GRAND THEFT AUTO V راکستار
۲ ۶ DRAGON BALL FIGHTERZ شرکت سرگرمی‌ باندای نامکو
۶ ۷ MARIO KART 8 DELUXE نینتندو
۱۶ ۸ SUPER MARIO ODYSSEY نینتندو
۹ DISSIDIA FINAL FANTASY NT اسکوئر اینکس
۷ ۱۰ THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD نینتندو

 

 

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا

 

 

لیست ۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا

 

12345678910(2 رای, میانگین آرا 5٫50 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Hesam گفت:

  سه انحصاری سوییچ در بین ١٠ بازی پرفروش !

  10Thumb up 3Thumb down
 2. edward kenway گفت:

  و باز هم نام راک استار است که می درخشد In Love

  1Thumb up 4Thumb down
 3. […] در بازار گیمینگ بریتانیا نیز با قدرت ادامه می‌دهد و دومین هفته متوالی صدرنشینی را تجربه کرد. از آن جایی که کپکام اعلام کرده بیش از ۶ میلیون نسخه از […]

  0Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت