گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

مایکروسافت قیمت کنسول ایکس‌باکس وان اس ۱ ترابایتی را در ژاپن کاهش می‌دهد

اخبار بازی ها
مایکروسافت قیمت کنسول ایکس‌باکس وان اس ۱ ترابایتی را در ژاپن کاهش می‌دهد

همه ما می‌دانیم که مایکروسافت از فروش کنسو‌ل‌های خود در کشور ژاپن راضی نیست. سلطه دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ در بازار ژاپن برای همگان ثابت شده است و می‌توانیم در آمار هفتگی کشور ژاپن مشاهده کنیم که این دو کنسول در صدر فهرست فروش قرار گرفته‌اند و همیشه کنسول‌های ایکس‌باکس وان را در انتهای فهرست و با فروش کم و ناچیز می‌بینیم. مایکروسافت در طول سال‌های اخیر فعالیت‌های مختلفی برای افزایش میزان فروش کنسول‌های خود انجام داده است اما به نظر می‌رسد این میزان فروش اندک به این سادگی ها بهبود نمی‌یابد و مایکروسافت باید به فکر کاهش قیمت کنسول های خود باشد.

به تازگی مایکروسافت ژاپن در یک نشست خبری اعلام کرده که قیمت کنسول ایکس‌باکس وان اس ۱ ترابایتی را در ژاپن کاهش می‌دهد. این کاهش قیمت از تاریخ ۱ ماه فوریه سال ۲۰۱۸، یعنی از فردا آغاز خواهد شد. حال، بیایید کمی به جزئیات این کاهش قیمت بپردازیم. این طور که اعلام شده، باندل ایکس‌باکس وان اس که بازی های Forza Horizon 3 و Halo: The Master Chief Collection را در خود دارند، از مبلغ ۳۴,۹۸۰ ین (با مالیات) به مبلغ ۲۹,۹۸۰ ین (با مالیات)، یعنی حدود ۲۷۶ دلار کاهش خواهد یافت.

بد نیست اشاره کنیم که قیمت ۳۴,۹۸۰ ین که قرار است در بازار برای مدل اشاره شده حذف شود، با قیمت کنسول پلی‌استیشن ۴ یک ترابایتی موجود در بازار برابر است. این در حالی است که قیمت جدید ۲۹,۹۸۰ ینی، با مدل CUH-2000 پانصد گیگابایتی کنسول نسل هشتمی سونی برابر است و به نظر می‌آید قیمت کنسول مایکروسافت به حد خوبی رسیده است.

این پایان کار نیست، در نشست خبری تازه مایکروسافت اعلام شد که مدل ا ترابایتی محدود ماینکرفت (Xbox One S 1TB Minecraft Limited Edition) نیز با کاهش قیمت مواجه شده و از قیمت ۳۹,۹۸۰ ینی (با مالیات)، به قیمت ۳۴,۹۸۰ ین (با مالیات) رسیده و در واقع قیمت آن ۳۲۲٫۵ دلار خواهد شد.

همان طور که در ابتدای متن اشاره شد،کاهش قیمت کنسول‌های ایکس‌باکس وان توسط شرکت مایکروسافت با وجود فروش کم و اندک آن در کشور ژاپن اصلا غافلگیر کننده نیست بلکه بسیار لازم است. اگر آمار فروش هر هفته در بازار ژاپن را از طریق وب‌سایت گیمفا دنبال می‌نمایید، حتما می‌دانید که میزان فروش کنسول‌های مایکروسافت بسیار کم و ضعیف است و حال، با کاهش قیمت این کنسول‌ها، امید می‌رود که میزان فروش بیشتر شده و انتظارات مایکروسافت را تا حدی برآورده نماید.

با احتساب آمار هفته گذشته بازار ژاپن، می‌توانیم بگوییم که میزان فروش کنسول‌های خانواده ایکس‌باکس وان از مرز ۹۰,۰۰۰ واحد عبور کرد. این آمار از زمان عرضه اولین مدل این کنسول در ژاپن، یعنی ماه سپتامبر سال ۲۰۱۴  محاسبه شده است. باید آمار فروش هفته‌های آینده در کشور ژاپن را بررسی کنیم و ببینیم که آیا با این کاهش قیمت، تغییری در میزان فروش کنسول ایکس‌باکس وان ایجاد خواهد شد یا خیر.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
ADS
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت