تدی دیفنباخ استودیوی اسکوئر انیکس مونترال را ترک کرد

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰

احتمالاً با تدی دیفنباخ (Teddy Diefenbach) آشنایی داشته باشید، این هنرمند ساخت بازی زیبا و مستقل Hyper Light Drifter را در کارنامه کاری خود دارد و دو سال پیش به استودیوی مونترالِ اسکوئر انیکس پیوست. با این حال، او به تازگی رسماً تائید کرده است که از این استودیو جدا شده و تصمیم دارد تا بار دیگر به صورت مستقل به توسعه بازی‌های ویدئویی مشغول شود.

دیفنباخ دلیل اصلی جدا شدن خود از استودیوی اسکوئر انیکس مونترال (Square Enix Montreal) را لغو شدن پروسه توسعه پروژه‌ای که وی بر روی آن کار می‌کرده عنوان کرده است. دیفنباخ در وب‌سایت رسمی و شخصی خود در این باره چنین نوشته است:

تیم من بر روی یک بازی جدید کار می‌کرد که من عمیقاً آرزو می‌کنم که ای کاش می‌توانستیم آن را با شما به اشتراک بگذاریم. اما استراتژی‌های کسب و کار استودیو (اسکوئر انیکس مونترال) تغییر کرد و متاسفانه دیگر پروژه ما با آن سازگاری نداشت.

احتمالاً منظور دیفنباخ از تغییر در استراتژی‌های این استودیو، حرکت به سمت سبک GaaS است؛ چیزی که در چند سال اخیر، شرکت اسکوئر انیکس، بازی‌ها و استودیوهای خود را به آن سوق داده است.

با این حال، عدم حضور دیفنباخ در پروژه‌ای AAA با بودجه مناسب، خبری ناخوشایند برای علاقه‌مندان کارهای این هنرمند با استعداد است. بازی Hyper Light Drifter توانسته تحسین منتقدان و بازیکنان را برانگیزاند و بی‌شک پروژه جدید این سازنده نیز عنوانی مورد انتظار برای صنعت بازی‌های ویدئویی خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید