گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

نقدها و نمرات عنوان Shadow of the Colossus منتشر شد(بروز‌رسانی شد)

نمرات بازی ها
نقدها و نمرات عنوان Shadow of the Colossus منتشر شد(بروز‌رسانی شد)

در حالی که هنوز یک هفته تا زمان انتشار بازی Shadow of the Colossus باقی مانده اما به تازگی نقد‌ها و نمرات این عنوان منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

Shadow of the Colossus برای نخستین بار در سال ۲۰۰۵ برای کنسول پلی استیشن ۲ عرضه شد. سازندگان عنوانی را خلق کرده اند که بر روی کنسول پلی استیشن ۲ تجربه بسیار جذابی را رقم زد. دنیای وسیع همراه با مبارزات عظیم در برابر هیولاهای عظیم الجثه سنگی که Colossie نام دارند. به جرات می توان گفت انتشار بازی Shadow of the Colossus در آن زمان دنیای بازی‌های ویدیویی را با تحول عظیمی روبرو کرد. به واقع Shadow of the Colossus با به چالش کشیدن هوش بازیکنان به جای تمرکز بر روی مهارت آن‌ها در استفاده سریع از کلید های کنترلر( موضوعی که در بازی‌های آن زمان بسیار مرسوم بوده است) و همچنین ارائه داستانی زیبا سبک جدیدی را در پیش گرفته و تجربه تکرار ناشدنی را رقم زد. حال پس از نزدیک به دو دهه، شرکت سونی در کنفرانس E3 2017، رسما از نسخه بازسازی شده عنوان Shadow of the Colossus برای کنسول پلی استیشن ۴ رونمایی و اعلام کرد که این عنوان در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد. به گفته سازندگان، اگرچه این بازی از نظر محتوا مشابه نسخه اصلی می باشد اما از آن جایی که در باز سازی آن از تکنولوزی های جدید بهره گرفته شده است، بنابراین در نسخه جدید شاهد تغییرات زیادی در زمینه جلوه‌های بصری خواهیم بود و سازندگان در تلاش هستند تا نسخه بازی سازی شده نیز به مانند نسخه اصلی برای کاربران جذاب و باشکوه به نظر برسد. در هر صورت ممکن است Shadow of the Colossus تغییر چندانی نکرده باشد اما مطمئنا صنعت بازی های ویدیویی و حتی کاربران آن‌ها نسبت به دو دهه پیش تغییر کرده و تکامل یافته اند که باید دید آیا نسخه باز سازی شده Shadow of the Colossus می تواند همچنان به مانند گذشته موفق عمل کند یا خیر.

حال به تازگی نقد ها و نمرات این عنوان منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

Destructoid ۱۰/۱۰

نسخه بازسازی شده به این منظور نیست که مشکلات بازی را پنهان کند بلکه قصد دارد نقاط قوت آن را برجسته کند.

Gamer.no ۱۰/۱۰

یک شاهکار بی نهایت که حتی نسخه جدید آن نیز علاقه و احترامی که لیاقتش را دارد به دست آورده است.

PlayStation LifeStyle

هنگامی که شما برای اولین بار از یک غول سنگی بالا رفته و یا یک دوست قدیمی را بعد از یک دهه ملاقات می کنید(منظور Shadow of the Colossus) میراث همچنان باقی است. Shadow of the Colossus از زمانی که برای نخسنین بار منتشر شد، بسیار زیباتر و جذاب تر به نظر می رسد و هم اکنون جایگاهی را به دست آورده است که هرکسی آن را در لیست خرید قطعی خود برای کنسول پلی استیشن ۴ قرار می دهد. من بیشتر از هر زمانی در گذشته شیفته نسخه باز سازی شده این عنوان در سال ۲۰۱۸ شده ام. بلوپوینت گیمز در عین حال که تجربه جدیدی را ارائه می دهد اما با موفقیت توانسته اعتبار نسخه اصلی را نیز حفظ کند. Shadow of the Colossus بازی است که تنها تعداد مشخصی از کاربران می توانند آن را با موفقیت به اتمام برسانند. این عنوان بسیار هیجان انگیز و البته بسیار عظیم است که می توان آن را بهترین بازسازی از یک نسخه قدیمی به شمار آورد.

IGN ۹٫۷/۱۰

بهترین تعریف از یک عنوان کلاسیک؛ هر قسمت از گیم پلی و داستان عنوان Shadow of the Colossus به مانند نسخه اصلی و به همان اندازه بزرگ و عاطفی است. این نسخه باز سازی شده غیر منتظره به طور ماهرانه ای کیفیت بصری بازی را افزایش داده و کنترل‌ها، عملکرد و زیبایی گرافیکی بازی را بهبود بخشیده است. Shadow of the Colossus یکی از بهترین بازی‌هایی است که برای کنسول پلی استیشن ساخته شده و بسیار شگفت انگیز است که سونی با باز سازی آن بار دیگر این عنوان را بازگردانده تا کاربران نسل جدید بازی‌های ویدیویی نیز بتوانند آن را تجربه کنند بدون این که نگران قدیمی بودن و کیفیت پایین جلوه‌های بصری بازی باشند.

Game Over Online ۹٫۷ /۱۰

با انتشار نسخه جدید می توان یکی از بهترین بازی‌های ماجراجویی ۱۵ سال گذشته را تجربه کرد. هنگامی که این عنوان برای کنسول پلی استیشن ۲ منتشر شد برای این کنسول بسیار جاه طلبانه به نظر می رسید نسخه پلی استیشن ۳ آن نیز به دلیل شباهت بیش از حد به نسخه پلی استیشن ۲ عملکرد خوبی نداشت. اما در نسخه جدید سازندگان هسته بازی را تغییر داده و از بالا تا پایین آن را باز سازی کرده اند تا به شما نشان دهند جلوه‌های بصری این عنوان بر روی کنسول‌های پرقدرت امروزی چگونه خواهند بود. تجربه Shadow of the Colossus هم بر روی کنسول پلی استیشن ۴ و هم بر روی کنسول پلی استیشن ۴ پرو بسیار فوق العاده بوده و یک خرید حتمی است برای کسانی که به این عنوان علاقه داشته و تا پیش از این به هر دلیلی از جمله عدم دسترسی به کنسول مورد نظر(پلی استیشن ۲ یا ۳) یا عدم فرصت کافی آن را تجربه نکرده اند.

Gamespot 9/10

Shadow of the Colossus یک ماجراجویی بسیار عظیم است، عنوانی که بار‌ها و بارها ارزش تکرار دارد. در مجموع از نظر بصری بازی بسیار خیره کننده است که این موضوع ماجراجویی Wander و اسب وفادار وی(Agro) را لذت بخش تر می کند. تاخت و تاز در دنیای بازی و به خصوص از پای در آوردن غول‌های سنگی در بازی به مانند همیشه لذت بخش است. Shadow of the Colossus همچنان یک عنوان کلاسیک مدرن و باز‌سازی زیبا از یک بازی استثنایی است که هر کسی باید آن را تجربه کند.

Game Informer 9/10

Shadow of the Colossus به سادگی یکی از بازی های مورد علاقه من است. عنوانی که باعث شد من با عصبانیت با اشاره به صفحه نمایش خیره شده و بگویم: نگاه کن، بازی‌های ویدیویی یک هنر به حساب می آیند. نسخه بازسازی شده این عنوان در برخی جنبه‌ها متفاوت است اما از جنبه‌های مهمی همچنان به مانند نسخه اصلی(نسخه پلی استیشن ۲) خوب به نظر می رسد. حضور هیولا‌ها در بازی و طراحی آن‌ها بسیار حماسی است و هنوز هم لحظاتی حزن انگیز وجود دارد که در آن‌ها داستانی از فداکاری در اوج ناباوری روایت می شود.

Attack of the Fanboy ۹/۱۰

Shadow of the Colossus یکی از بهترین بازی‌های هر دوره ای می باشد و حال یک نسخه باز‌سازی شده ارزشمند از آن ساخته شده است.

GamesRadar+ 8/10

هم یک نسخه باز‌سازی شده بی نظیر است و هم در نوع خود یک بازی جدید لذت بخش به حساب می آید. Shadow of the Colossus شما را وارد یک ماجراجویی بزرگ می کند؛ آن هم به گونه ای که کمتر عنوانی قادر به انجام این کار است.

Digital Trends 8/10

با این که نسخه باز سازی شده Shadow of the Colossus، قدیمی بودن آن را تا حدودی نشان می دهد اما این عنوان همچنان کلاسیک است و ارزش وقتی را که برای تجربه آن صرف می کنید را دارد. اگر شما نیز تمایل دارید تا بار دیگر به دنیای عظیم این بازی وارد شوید، نسخه بازسازی شده قطعا بهترین و زیباترین نسخه این بازی است.

عنوان بازسازی شده‌ی بازی Shadow of the Colossus در تاریخ ۶ ماه فوریه سال ۲۰۱۸(سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

12345678910(17 رای, میانگین آرا 8٫88 از 10 )
Loading...
برچسب ها
ADS
نظرات

 1. chloe________price گفت:

  ۱۰ ساله مایکرو نتونسته متا ۹۳ بیاره Cry
  عجب اشتباهی کردم one x خریدم Big Frown

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 259Thumb up 75Thumb down
  • Dante76 گفت:

   سونی سال ۲۰۱۸ رو طوفانی اغاز کرده !!
   این از sotc که متاش ۹۳ شد
   حالا میمونه gow و dreams و spider man و detroit و days gone …
   دم سونی هم گرم که بیشترین بازی های متا بالای ۹۰ رو تو نسل هشت داره :
   Persona 5 : 93
   Uncharted 4 : 93
   Sotc : 93
   Undertale : 92
   Bloodborne : 92
   این ها هم ریمسترد ها :
   Tlou remastered : 95
   Flower : 91
   Journey : 92

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 152Thumb up 20Thumb down
  • PC FAN گفت:

   حیف پولی که بهxbox onexدادی Frown باهمون پول میتونستی یک کارت گرافیکgtx1080tiبخری (البته امیدوارم نظرت درمورد پشیمون شدن از خریدxbox onexعوض بشه چون ویژیگی های خاص خودشو داره Cool )

   39Thumb up 61Thumb down
   • chloe________price گفت:

    شما چه ساده ای… این عقده ی وان اکس روانیش کرده اکانت من رو جعل کرده و داره عقده هاش رو می‌نویسه. تو عمرش از نزدیکی کنسول نسل ۸ امی رد نشده

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 60Thumb up 19Thumb down
   • allfreegamer گفت:

    جناب خوبه خودت میگی قیمت یه کارت گرافیک با وان ایکس برابره من نمیدونم چرا بعضی ها pc رو با کنسول مقایسه میکنند بعدشم میاند میگند pc گرافیکش بهتره وان ایکس که از همشون گرون تره توی کنسولها ۵۰۰ دلاره بعد با یه سیستم ۵۰۰۰ دلاری مقایسه میکنند آخه این چه منطقیه بعضیها دارند دلم میخواست یه کنسول ۵۰۰۰ دلاری سونی یا ماکرو میساخت اونوقت بهت میگفتم چه سخت افزاری داشت

    11Thumb up 12Thumb down
  • kambiz121 گفت:

   هرشخصی یه دیدگاهی داره و من به نظره شما احترام میزارم ولی خودم به شخصه بعد از یکی دو سال ps4 داشتن هفته قبل فروختمش و رفتم xbox خریدم چون عاشقه بازیایه ریسینگم و سونی هم تو این زمینه واقعا فاتحه خونده و ملاکمم برای خرید یه کنسول نمره ی متایه بازیاش نیست…

   36Thumb up 54Thumb down
  • chloe________price گفت:

   همین که من رو جعل میکنی معلومه عقده ی وان اکس رو دلت مونده
   Feel true power

   26Thumb up 30Thumb down
  • majidam گفت:

   کاملا درست میگی نگاه مایکروسافت به اینده هست اما سونی از گذشته تا امروز خوب درخشیده ودر اینده هم خوب خواهد درخشید مایکروسافت برای اینده برنامه های زیادی داره و صدرصد و قطعا انحصارهای جذاب داره اما برای چند سال بعد مهم اینه یه گیمر همیشه گیمر نمیمونه و بازی های چند سال بعد مهم نیستن چجوری باشن مهم حالا هست بتونی با احساسات بچگیت یا نونهالیت که میتونی راحت با بازی ارتباط برقرار کنی و میتونی با احساسات و رویا پردازی بالا به عمق بازی بری و تو دل بازی بری نیاز به چندین عنوان شاهکار بازی داری که کنسول سونی این شاهکارها رو داره پس زمان حال سونی انحصاری های بسیار زیبایی داره و مایکرو شاید دراینده برنامه هایی داشته باشه اما سن منتظر اینده ی مایکروسافت نمیمونه همینطور بالا میره مشکلات زیاد فرصت کم فکر زیاد میشه

   28Thumb up 8Thumb down
  • Vito scaletta گفت:

   خوب بفروشش یه ps4 پرو بگیر

   12Thumb up 4Thumb down
  • sarfaraz گفت:

   برای یه ریمیک واقعا خوبه امیدوارم پولم برسه

   5Thumb up 0Thumb down
 2. Best Video Games of All Time)The Last of Us_The Last of Us Part II) گفت:

  خیلی عجیبه که متا بازی تو خبر ذکر نشده و قرار داده نشده Laugh
  فن بازی تا چه حد؟

  35Thumb up 22Thumb down
 3. hadi gamer 77 گفت:

  بهترین و پرخاطره ترین بازی که توی بچگی بازی کردم واقعا محشره نمرش حقشه البته از نظر من باید ۱۰۰ میشد.

  29Thumb up 2Thumb down
 4. PC FAN گفت:

  مبارک سونی فن های عزیز امیدوارم از بازی لذت ببرید.ما که ps4نداریم ونخواهیم گرفت شما بجای ما بازی کنید وجای مارو پرکنید درضمن بابت خبر ممنون

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 45Thumb up 4Thumb down
  • cv گفت:

   آره بازی میکنم جات خالی
   بالاخره داشتن ps4 یه افتخار بزرگه که به نظر pc باز ها ازش محروم ند
   به هر حال امیدوارم ویدیوش رو تو یوتیوب ببینی ROTFL Kiss ROTFL

   17Thumb up 45Thumb down
   • EmperorX گفت:

    طرف پی سی داره و با شخصیت اومده گفته بازی کنید و لذت ببرید ازش جای ما ، اونوقت میای میگی پی اس ۴ داشتن افتخاره؟؟ و ویدیوش برن تو یوتیوب ببینین؟؟ من فقط یه چیز میگم بهت ، با اینکه خودم کنسول باز هستم ، ولی اینو بدون یه پی سی گیمر میتوته ۱۰تا پی اس ۴ رو با هم بخره با خرجی که روی پی سی خودش میکنه ، پس به این چیزا افتخار نکن. کامنتت مثل بچه های ۱۰.۱۲ ساله هست

    37Thumb up 8Thumb down
   • Hossein E 47 گفت:

    جاعل جاعل ایز. اوری ور

    9Thumb up 4Thumb down
 5. Godofwar0385 گفت:

  به به اینو میگند بازی واسه من که تاحالا تجربش نکردم خوراک خیلی خوبیه و معلومه انقدر خوب روش کارکردند که حتی از متای اصلی بازی که ۹۱هست هم بیشتر شده خلاصه یک هفته ی دیگه به امید خدا دارم بازیش میکنم

  30Thumb up 3Thumb down
 6. خیلی خوبه. ممنون بابت اطلاع رسانی. (من که میدونم اخرش یه سایت دانمارکی یا لهستانی یه نمره ی زرد به بازی میده)

  23Thumb up 2Thumb down
 7. Mrm7799 گفت:

  تازه ۲۰۱۸ شروع شده امسال سالِ سونیه In Love
  مایکرو باید بدونه که با شایعات و شعار های الکی هم نمیتونه به گرد پای سونی برسه و امسال وقتشه که سونی تیر خلاصو به مایکرو, فیل اسپنسر و تیم ضعیفش بزنه Cool
  حتما این بازی رو میگیرم تا خاطرات گذشته رو زنده کنم و بتونم این بازی شاهکار رو که هیچ وقت قدیمی نمیشه رو با نهایت کیفیت تجربه کنم

  32Thumb up 4Thumb down
 8. stay woke گفت:

  مرسی بچه های گیمفا
  بازی فوق‌العادس

  9Thumb up 1Thumb down
 9. Ali Nietzsche گفت:

  بسییییار عالی Heart تکرار خاطرات قدیمی

  10Thumb up 1Thumb down
 10. Totoro گفت:

  خیلی خب همونطور که می بینید یک ریمیک تونسته یه همچین متایی رو به دست بیاره و همه می دونیم که ریمیک ها کار سختی دارند تا متای بالای ۹۰ بگیرند. همینطور گرفتن ۹/۷ از IGN و ۹ از گیم اسپات برای یه ریمیک که چیز جدیدی جز گرافیک بالا برای عرضه نداره اصلا کار آسونی نیست
  همه ی اینا میتونه دلیل باشه بر اینکه این بازی یک شاهکار بدون نقص هست و تیم بازسازی کننده هم کارشونو به بهترین شکل انجام دادن
  تو خریدش هرگز شک نکنید

  17Thumb up 1Thumb down
 11. Fight Club گفت:

  Shadow of the Colossus عنوانی هست که تو هر زمانی بیاد طوفان به پا میکنه….
  تو تک تک ابعاد بازی هنر به کار رفته….این هنر ناب جوری تو بازی عمل میکنه که باعث ساختارشکنی میشه! همون انقلابی خودمون
  همین ساختارشکنی Shadow of the Colossus باعث شده که بعد از ۱۲ سال هنوز ملت با احترام دربارش صحبت کنند!
  خیلی ببخشید ولی اگه بخواید ابر بازی Shadow of the Colossus رو با متا مورد معیار قرار بدید به خودتون بی احترام کردید!
  اما سونی…
  نمیخوام دوباره صحبت های کلیشه ای بکنم…چون Shadow of the Colossus یه نسخه بازسازی شده هست…
  انتظارم از سونی اینه که دقیقا مثلnintendo که دوباره zelda به اوج رسوند و پارسال طوفان به پا کرد… همین کار رو با یکی از عنواین AAA که امسال قراره عرضه بشه بکنه… مخصوصا کریتوس کبیر..
  مرسی سونی که هستی…

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 43Thumb up 5Thumb down
  • cv گفت:

   درود
   معجزه فومیتو اوئدا ورای زمان و مکان
   واقعا تصور اینکه شرکتی از بازی حمایت کنه که ۳ شخصیت داره که یکیش اسب و یه دختر مرده فقط ۱۶ تا دشمن و یه نقشه عظیم غیر ممکن
   اما سونی حمایت کرد و ابر شاهکاری خلق شد که منتقدا سه بار در سه نسل بهش تعظیم کردن
   در مورد god of war سونی هر چه در توان داشته انجام داده
   کوری بارلاگ برگردوند ۵ سال فرصت داد سرمایه گذاری زیادی کرد هیچ فشاری به تیم سازنده وارد نکرد
   صددرصد موفق میشه و رکورد tlou میشکنه Wink

   30Thumb up 3Thumb down
 12. Ger@lt of Rivia گفت:

  واقعا بازی به همین معناست.. Grin Smile Smile

  7Thumb up 1Thumb down
 13. Iran_gamer گفت:

  یکی از بهترین تجربه های عمرم این بازی بود. حتما نسخه بازسازی رو تهیه میکنم. اون زمان تو ps2 مبهوت گرافیکش بودیم چه برسد به الان. به شخصه آهنگ های این بازی رو هیچ وقت از یاد نمیبرم. درود بر استاد koh otani.

  13Thumb up 1Thumb down
 14. mohamad 47 گفت:

  جزو ۱۰ بازی برتر کله عمر گیمریم.
  تو زمونه ای که بازی ها همه شدن کشتن های بی مغز و بدون هنر در گیم پلی و ساخت یه جهان زیبا، این اثار میتونن نشون بدن که چقدر اون بازی ها از هنر و زیبایی فاصله دارن.

  18Thumb up 1Thumb down
 15. Dante Son Of Angel گفت:

  اوه اوه نمراتو!! عالیه

  11Thumb up 1Thumb down
 16. MS GAMER گفت:

  ببین چه کرده لامصب بازییه که بعد از ده سال هم هنوز جذابیته خودشو داره اما من بشدت امیدوارم ابر شاهکاره ico رو هم ریمیک کنن واااای فقط کافیه یه گیم پلی ازش ببینید تا دیوانه وار عاشقش بشین

  11Thumb up 1Thumb down
 17. Kumatetsu گفت:

  از ۶٨ نقد ١۴ تا نمره ی کامل گرفته. کاشکی این IGN الکی ٠.٣ نمره کم نمیکرد. اصلا توضیح هم نمیده چرا نمره کم کرده.

  9Thumb up 1Thumb down
 18. maximum of pain گفت:

  ببینین سونی چی ساخته که ریمیکش بعد این همه سال این چنین مورد تحسین واقع شده… شاهکار بی همتای دنیای گیمینگ. از معدود بازیهایی که آخرش چشمات پر آب میشه. از جمله بازیهایی که عظمت واقعی صنعت گیم رو نشون میده و اینکه بخش تک نفره خیلی خیلی مهمتر و ماندگار تر هستش در دلها و اذهان.

  6Thumb up 1Thumb down
 19. استاد علی رستگار گفت:

  اصلا نمیدونم بازی در چه سبکیه چه حالتیه چجوری چجوری نیست با این متایی که گرفت چشم بسته میخرمش…

  4Thumb up 2Thumb down
 20. MAX3D گفت:

  سلام دوستان عزیز کسی میدونه سیزن پس داستانش چیه بازی walking dead 3 season pass disc رو دارم فقط اپیزود یک فعاله بقیشون رو زده خریداری شده فقط باید نصب بشه ولی میزنم انگار میگه احتیاج به اینترنت داره ممنون میشم راهنمایی بکنید راه دیگه ای داره یا نه

  1Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت