گزارش: سیستم Career برای گسترش سیستم اچیومنت ایکس‌باکس در دست توسعه است

۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲

مدتی قبل اعلام شده بود که مایکروسافت به دنبال گسترش سیستم اچیومنت (Achievements) ایکس‌باکس و ارائه‌ی پاداش‌های بهتر به بازیکنان است و آن‌طور که شواهد می‌گویند، این سیستم جدید Career نام خواهد داشت.

به‌تازگی WindowsCentral گزارش داده که مدارک و اطلاعاتی از سیستم جدید Career که راه‌های جدیدی برای ارائه‌ی پاداش به بازیکنان را پیش می‌گیرد، دریافت کرده است. بازیکنان برای افزایش رنک و رتبه‌ی خود قادر به انجام ماموریت‌های مخصوصی مانند تجربه‌ی بازی‌های مشخص و انتخاب شده‌ای خواهند بود. همچنین پس از انجام کارها و ماموریت‌های لازم، Loot Crateهایی حاوی آیتم‌های تزئینی و شخصی‌سازی برای سیستم Avatars دریافت خواهند کرد. البته احتمالاً این Loot Crateها با پول واقعی قابل خریداری نیستند.

سیستم Career با Questهایی برای تکمیل اهداف و ماموریت‌های مشخصی همراه خواهد بود، مانند تجربه‌ی یک سری بازی‌های تعیین شده که امتیازات تجربه (XP) و آیتم‌هایی به‌عنوان جایزه را در بر خواهند داشت. گرچه در حال حاضر به نظر نمی‌رسد که قابلیت خرید این آیتم‌ها و Loot Crateها با پول واقعی وجود داشته باشد و شاید هم بسیار زود باشد که در این مورد اظهار نظر کنیم.

مدارک و اطلاعاتی که به دست آورده‌ایم به یک زیرشاخه و زیردامنه در ایکس‌باکس لایو به نام Career.XboxLive.com مربوط می‌شوند که هنوز در دسترس عموم نیست. همچنین به نظر می‌رسد که این سیستم‌، اچیومنت‌ها را به طریقی با هم ترکیب می‌کند و امتیازات تجربه را به‌عنوان جایزه اهدا می‌کند که در سطح شما تاثیرگذار هستند. این سیستم‌ پروسه و پیشرفت و مقدار زمان بازی شما را در بخش بازی‌هایتان پیگیری و دنبال کرده و ظاهراً به همراه سیستم‌ Gamerscore کار خواهد کرد و جایگزین آن نخواهد شد.

سیستم Career ایکس‌باکس برروی کاغذ ایده‌ی خوبی به نظر می‌آید و قرار است انگیزه‌ی بیشتری را در بازیکنان برای کسب اچیومنت‌ها ایجاد کند. باید منتظر ماند و دید که مایکروسافت نهایتاً در چه زمانی آن را به اجرا می‌رساند.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید